Krāt naudu vai paņemt bezprocentu kredītu?

Kā zināms, lai iegādātos kārotās preces un pakalpojumus, naudu, ir jākrāj, nevis jāaizņemas, jo naudas aizdevums internetā ir pamatā maksas pakalpojums. Par to ir jāmaksā aizdevuma procenti un līdz ar to, kāroto lietu iegāde kredītā izmaksā dārgāk un kaitē jūsu budžetam. Tomēr, mūsdienās ļoti populārs ir tāds pakalpojums kā bezprocentu kredīti. Tie ir ātrie kredīti, par kuriem netiek piemērotas procentu likmes un citas komisijas maksas. Tātad, ja preču un pakalpojumu iegādei tiek ņemti bezprocentu kredīti, teorētiski ir iespējams visu kāroto iegūt uzreiz, lieki nepārmaksājot. Kā tad īsti ir, vai bezprocentu kredītu ņemšana ir labāks risinājums par naudas krāšanu, vai tomēr nē?

Paņemot bezprocentu aizdevumu, patiešām var iegūt kārotās lietas uzreiz, turklāt par to lieki nepārmaksājot, tomēr nevajadzētu steigties ar pārgalvīgiem apgalvojumiem, ka bezprocentu kredītu ņemšana ir labāks risinājums kā naudas krāšana. Pirmkārt, jāsaprot, ka arī bezprocentu kredīts ir īsts, oficiāls aizdevums, par kura izsniegšanu tiek slēgts līgums. Tātad, bezprocentu kredīts aizņēmējam uzliek visus tos pašus pienākumus, ko parasts ātrais kredīts. Proti, arī par laikā neatdotu bezprocentu kredītu tiek piemēroti soda procenti un ilglaicīga kredītu nemaksāšana kredītņēmēju var novest līdz parādu piedziņai un tiesu procesiem, kas finansiālo situāciju var sabojāt uz ļoti ilgu laiku. Īsāk sakot, bezprocentu kredīti varbūt arī sanāk izdevīgāki, taču tas nenozīmē, ka pret tiem var attiekties vieglprātīgāk.

Otrkārt, jāņem vērā, ka bezprocentu kredīts ir pakalpojums, ko kreditori pārsvarā piešķir tikai jaunajiem klientiem. Tas ir mārketinga triks, kas palīdz piesaistīt arvien jaunus klientus. Tātad, ja pie viena aizdevēja paņemsiet bezprocentu kredītu, pie šī paša aizdevēja otru bezprocentu kredītu vairs nedabūsiet (izņemot gadījumus, kad tiek piedāvāti vairāki pirmie kredīti bez maksas). Protams, mūsdienās nebanku sektorā ir ļoti daudz spēlētāju un bezprocentu kredītu var saņemt gandrīz pie katra, tomēr, bezprocentu kredītu skaists vienam cilvēkam tik un tā ir ierobežots. Labāk atstāt iespējas aizņemties bez maksas brīdim, kad tas tiešām būs vajadzīgs.

Tātad, kopumā, standarta situācijā, kad vienkārši rodas vēlme pēc jaunu preču iegādes, bezprocentu kredīts noteikti nav pārāk labs risinājums, taču ir atsevišķi gadījumi, kad tas ir pieļaujams. Viens no piemēriem varētu būt bezprocentu kredīta ņemšana, lai iegādātos preci, kurai piemērota ļoti liela atlaide uz noteiktu laiku, brīdī, kad jums lieku naudas līdzekļu nav. Ja skaidri zināt, ka tas ir izdevīgs darījums un zināt arī to, ka vēlāk jums nauda būs, būtu tikai prātīgi nelaist garām šo piedāvājumu. Par kredītu jums jāmaksā nebūs, tātad, tikai iegūsiet.

Vēl bezprocentu kredītu varat ņemt tad, ja tas kalpos kā sava veida investīcija. Piemēram, ja jums ir desmitiem gadu vecas elektropreces, kas katru mēnesi patērē neiedomājami lielus elektroenerģijas apjomus, ilgtermiņā izdevīgi būtu šīs preces nomainīt pret jaunām un jo ātrāk to paveiksiet, jo lielāks būs ietaupījums. Bezprocentu kredīts šajā gadījumā tiešām varētu lieti noderēt.

Tāpat bezprocentu kredītu noteikti var ņemt tad, ja kādu preci nepieciešams iegādāties ļoti steidzami. Piemēram, ja jums pēkšķi saplīst kāda no pamata sadzīves tehnikas iekārtām, noteikti ērtāk un arī izdevīgāk būtu paņemt ātro bezprocentu kredītu, nekā veselu mēnesi dzīvot, piemēram, bez ledusskapja. Patiesībā, šādā situācijā būtu pieļaujama pat parastā ātrā kredīta ņemšana, jo tā jau ir uzskatāma par ārkārtas nepieciešamību.

Kopumā var teikt, katru situāciju ir jāvērtē atsevišķi. Reizēm kredīti, jo īpaši bezprocentu kredīti, tiešām var noderēt, pat tad ja tā nav gluži ārkārtas situācija, tomēr svarīgākais tāpat ir rūpēties par savu finansiālo situāciju un nepieļaut to, ka nonākat kredītu jūgā tikai tāpēc, ka gribat dzīvot labāk nekā varat atļauties. Vairāk noderīgas finanšu informācijas meklējiet interneta portālā www.compeuro.lv.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti