Līgo svētki 2021: gatavojam ciemakukuli un dāvanas 2

20210531-1341-flower-1467550-1280.jpg

Jāņi un Līgo svētki nav iedomājami bez sirsnīgas un jautras kompānijas. Tuvojoties jūnijam, mēs bieži vien dzirdam šo tradicionālo jautājumu “Kur tu svinēsi Jāņus?” Arī svinību vietas meklējumi sākas ļoti laicīgi, un, ņemot vērā šī gada ceļošanas ierobežojumus, daudzi viesu nami, atpūtas mājiņas un kempingi ir teju pilnībā noslogoti.

Tomēr parasti draugu vai radu lokā ir kāds, kas uzņemas saimnieka lomu vai kura mājās jau tradicionāli gadu no gada pulcējas Jāņa bērni. Doties ciemos pie Jāņu tēva un Jāņu mātes uz svinībām tukšām rokām nepieklājas, un, laicīgi sarūpējot Līgo dāvanas un cienastu, jūs atbrīvosiet sevi no liekām rūpēm pēdējā mirklī.

Tradicionālās uzkodas - alus un siers
Tik plaša izvēle, tik liela daudzveidība tiek piedāvāta ikkatrā veikalā, ka grūti piemeklēt ko īpašu un interesantu. Zinot saimnieku gaumi, nebūs grūti veikt izvēli, un tomēr visbiežāk ir vērts padomāt par klasiskām garšām, lai dāvinātais nesarūpētu nepatīkamu pārsteigumu. Par jūsu rūpēm un uzmanību liecinās pašu cepta maize, siets siers vai citas pašu pagatavotās uzkodas! Pievērsiet uzmanību, cik plašs pēdējo gadu laikā ir kļuvis nelielu mājas alus darītavu klāsts. Tā sauktais craft alus pieejams ne tikai ar dažādām jaunām garšas niansēm, bet arī ar amizantām un oriģinālām etiķetēm. Ja negaršo alus, izvēlieties Latvijā ražotos vīnus no vietējām ogām un augļiem.


20210531-1337-edudzeru-lv-viedi-alus-dar


Amatnieku darinājumi - pinumi, māla trauki, adījumi
Skaistas, tradicionālas Līgo dāvanas var atrast ne tikai gadatirgos un amatnieku tirdziņos, bet arī latviešu un mākslas dizaina veikalos. Ielūkojieties tādos veikalos kā “Kluug”, “RIIJA”, “Cita Rota”, “Manilla”, “Muhamors”, “Dizaina Mežs”, “MŪSMĀJA”, “PIPARMĒTRA”, “baltic.space”  un daudzos citos, kur var atrast dažādus sīkumus, apģērbus un pat mākslas darbus. No praktiskā viedokļa, saimniecībā vienmēr noderīgs būs pīts grozs, to namamātei vai namatēvam var pasniegt kopā ar uzkodām un dzērieniem. Pētera Tutāna pinumu darbnīcā Smārdē top ne tikai skaisti pinumi, bet tiek organizētas arī meistarklases pinēja amata greznības izkopšanai.

20210531-1338-pinumu-darbnica-8-1024x682


Netradicionālas dāvanas un Līgo dāvanu komplekti
Gada lustīgākie Jāņi un Līgo svētki nav iedomājami bez lustīgas un aktīvas svinēšanas. Sporta inventārs aktīvai atpūtai var kļūt par labu dāvanu komplektu vārda dienas jubilāriem Jānim vai Līgai! Personalizētas, apdrukātas termokrūzes, lietusmēteļi, grila piederumi, čuguna trauki, koka dēlīši vai pat piknika aksesuāri lieliski veidos jūsu Līgo dāvanu komplektus kopā ar saldiem vai sāļiem gardumiem.

Netradicionāla un reizē arī praktiska dāvana ir Jāņa tēva vai Jāņa mātes iepriecināšana ar ķermeņa procedūrām. Masāža ir lieliska relaksējoša procedūra, kas palīdzēs noņemt nogurumu, stresu, atjaunot iekšējās enerģijas rezerves un atpūtināt prātu no ikdienas rūpēm. Klasisko masāžu un procedūru vietā izvēlieties maģiskos latviešu rituālus - ar lauka zālītēm un ziediem, ogām un citām dabas veltēm. Masāžu var papildināt ar izpēršanos tradicionālā latviešu pirtī pie pieredzējuša pirtnieka. Ticiet, dāvanas saņēmējs par šādu dāvanu būs ļoti pateicīgs!

Pie netradicionālām un amizantām dāvanām var pieminēt arī:
●    Auduma sejas maskas ar Līgo tematiku
●    “Gavi” laimes pulveris no govs mēsliem
●    Vinila plates
●    Dāvanas ar piedzīvojumu - lidojums, lēciens ar gumiju, izbrauciens ar kvadraciklu
●    Konservi ar nepārtikas pildījumu
●    Portatīvie uzlādes bloki vai ierīces
●    Gaumīgi gumijas zābaki

Latvijā ražotas dāvanas līdz 20 EUR
Veikala plauktos vienmēr var atrast piemērotas dāvanas, suvenīrus un cienastus Jāņu dienai. Atbalstiet vietējos amatniekus un ražotājus, kas šīs lietas izlolo u darina no visas sirds. Lūk, 10 latviskas Līgo dāvanas idejas zem 20EUR, lai jūsu Līgo svētki neiecērt maciņā un iepriecinas saņēmēju!

1.    Riekstu komplekts “Karaliskās krāsas” no Riekstijums.lv, 19,99 EUR
2.    Servējamais dēlītis ar Latvju rakstu vijumiem, IRWOOD, 12 EUR
3.    Alus muzeja apmeklējums diviem, “Aldaris” alus darītava, 18 EUR
4.    3 vaskadrānu komplekts, BEEINWRAP, 14 EUR
5.    Īslaicīgie tetovējumi WINKTATOO, no 2.50 EUR
6.    Ceļojuma krūze ar prozas apdruku, PIPARMĒTRA, 15 EUR
7.    Sapņu ķērāji no Sapnukeraji.lv, sākot ar 13 EUR
8.    Putnu barotaba no PATA TIMBER, 13 EUR
9.    Pirts cepure no DABAS ELPA, sākot no 6 EUR
10.    Auduma zivs, RIIJA, sākot no 13 EUR

Atcerieties, ka dāvanas vienmēr var sarūpēt arī pašu rokām - uzpīt vainagus, sacept pīrādziņus, izdrukāt un izveidot dziesmu grāmatu vai no koka darināt mīļas, jaukas lietas - atliek likt lietā izdomu un labu noskaņojumu! Lai visiem lustīgi un zaļi Līgo svētki!

20210531-1342-fire-4302272-1280.jpg

 

Pievieno komentāru

Reklāmraksti