Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepieciešams motorzāģis? Tev noderēs ekspertu ieteikumi!

Nepieciešams kvalitatīvs motorzāģis, taču nezini, kādu izvēlēties?  Ieskaties ekspertu padomos un izvēlies instrumentu, kas visvairāk atbilst Tavām prasībām!

Motorzāģu veidi
Mūsdienās nopērkami vairāku veidu motorzāģi – benzīna, elektriskie un akumulatora. Tas, kāds motorzāģis piemērotākais, atkarīgs no vairākiem faktoriem. Taču vispirms jānoskaidro, kāda ir katra motorzāģa veida specifikācija.

Benzīna motorzāģi
Ar benzīnu darbināmi motorzāģi piemēroti intensīvai lietošanai – tie ir ļoti jaudīgi, tādēļ veiksmīgi tiks galā pat ar visgrūtākajiem uzdevumiem. Turklāt ar tiem var strādāt teju jebkur. Jāņem gan vērā, ka tie ir diezgan skaļi un to uzturēšana prasa zināmus ieguldījumus.

Elektriskie motorzāģi
Elektriskais motorzāģis parasti ir mazāk jaudīgs, tādēļ to ērti izmantot salīdzinoši nelielu darbu veikšanai – piemēram, piemājas teritorijas sakopšanai. Šādi zāģi ir ērti lietojami un arī klusāki par benzīna motorzāģiem, taču to darbība atkarīga no elektrības pieejamības – izvēloties elektrisko motorzāģi, noteikti jāņem vērā vada garums. Lai sakoptu lielāku teritoriju, iespējams, būs jādomā arī par atbilstoša pagarinātāja iegādi.

Akumulatora motorzāģi
Akumulatora motorzāģis sniedz zināmu brīvību – tā darbība nav atkarīga no elektrības, tādēļ instruments ir ērti pārvietojams. Taču, ņemot vērā, ka šāda veida motorzāģi darbojas ar bateriju, jārēķinās ar to periodisku uzlādi. Tāpat jāpatur prātā, ka arī šie motorzāģi ir mazāk jaudīgi, tādēļ piemēroti vienkāršiem darbiem, piemēram, augļu koku un krūmu apzāģēšanai.

Tirdzniecības vietās pieejami dažāda veida motorzāģi – gan ar vienu, gan diviem akumulatoriem. Tāpat nopērkami instrumenti ar jau iebūvētu bateriju. Tāpat iespējams iegādāties arī motorzāģi bez akumulatora – tātad tas būs jāiegādājas atsevišķi.

Svarīgākie faktori, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko motorzāģi
Lai saprastu, kurš motorzāģa veids piemērotāks, jādefinē, kādam mērķim to plānots izmantot. Piemēram, nopietniem darbiem mežā noteikti piemērots būs ar benzīnu darbināms motorzāģis, savukārt piemājas teritorijas sakopšanai visdrīzāk pietiks ar elektrisko vai akumulatora motorzāģi.  Nozīmīgs faktors ir arī paredzētais motorzāģa lietošanas biežums. Tāpat uzmanība jāpievērš arī:
• Motorzāģa izmēram un svaram – jo kompaktāks un vieglāks instruments, jo vienkāršāka tā lietošana. Šī iemesla dēļ iesācējiem ieteicams izvēlēties vieglāku motorzāģi. Jāpiebilst – vissmagākie ir benzīna motorzāģi;
• Sliedes garumam – jo garāka sliede, jo lielāka diametra koksni ar to būs iespējams sazāģēt.

Lai darbu paveiktu kvalitatīvi, nozīmīgi ir ne vien izvēlēties piemērotāko motorzāģi, bet arī to pareizi lietot. Domājot par savu un apkārtējo drošību:
• Strādājot ar jebkāda veida motorzāģi, jālieto atbilstošs aizsargtērps un aizsargaprīkojums – ķivere, cimdi, kāju sargi u.c.;
• Būtiska ir arī aizsardzība pret vibrāciju – ja ar motorzāģi tiek strādāts daudz un bieži, vērts izvēlēties motorzāģi, kas aprīkots ar vibrāciju slāpējošu sistēmu.

Tāpat vienmēr svarīgi izvērtēt darba apstākļus un visus iespējamos riskus, kas var rasties darba gaitā. Atceries – drošība vienmēr pirmajā vietā!
 
Kur iegādāties kvalitatīvu motorzāģi?
Nozīme, protams, ir arī izvēlētā motorzāģa kvalitātei, tādēļ vislabāk pirkumu veikt specializētā veikalā, kur pieejams ne tikai plašs preču klāsts, bet arī zinošu pārdevēju konsultācijas.

Mūsdienās daudzi labprāt izmanto interneta sniegtās iespējas un pirkumus veic tiešsaistē. Ja arī Tu vēlies ietaupīt laiku, vērts ieskatīties darbarīku un instrumentu interneta veikalā INserv.lv. Tur pieejami dažādu veidu motorzāģi un citi darba instrumenti visām prasībām. Ērtā meklēšanas funkcija palīdzēs atlasīt interesējošos piedāvājumus, savukārt parocīgā pasūtījuma noformēšana gādās, lai izvēlētais motorzāģis jau pavisam drīz būtu ceļā pie Tevis!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti