Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noderīgi padomi ģimenes budžeta plānošanai

Rūpes par ģimeni prasa ne tikai laiku un pūles, bet arī finanšu līdzekļus. Par laimi, mājsaimniecības budžeta plānošanu iespējams atvieglot, savā ikdienā ieviešot un izmantojot dažus vienkāršus paņēmienus. Par tiem lasiet turpinājumā!

Sekojiet līdzi tērēšanas paradumiem
Mūsdienās pieejamas dažādas viedtālruņu aplikācijas, kas ļauj ērti sekot līdzi tam, kā un kur tērējat savu naudu. Budžeta aplikācijas piedāvā ērti sakārtot visus izdevumus pa kategorijām, lai redzētu, piemēram, cik lielu summu mēnesī tērējat pārtikai. Tas ļauj noskaidrot, kurām kategorijām novirzāt visvairāk līdzekļu, un parāda iespējamos veidus, kā ietaupīt.

Izveidojiet realitātei pietuvinātu budžetu
Budžeta plānošana dažkārt var būt diezgan liels izaicinājums, it īpaši tādēļ, ka to jāveido pēc iespējas reālistiskāku, ņemot vērā visus ienākumus un izdevumus, tai skaitā, par īri, kredītiem, auto, pārtiku, izklaidi un citām vajadzībām. Realitātei pietuvināts budžets būs ne tikai vieglāk izpildāms, bet arī vienkāršāk pielāgojams Jūsu ģimenes vajadzībām.

Plānojiet gan īstermiņā, gan ilgtermiņā
Svarīgi saprast, kā pārvaldīt ģimenes finansiālo situāciju ne tikai konkrētajā nedēļā vai mēnesī, bet arī gadā, divos un trīs uz priekšu. Šeit ietilpst arī ārkārtas situāciju apsvēršana. Padomājiet, kā Jūs rīkotos, ja pēkšņi būtu nepieciešams auto vai mājokļa remonts, medicīnas pakalpojumi vai kādas citas steidzamas vajadzības, kas saistītas ar naudu! Vai Jūsu izvēle būs iekrājumu veidošana, vai arī apzināties, ka grūtā brīdī palīdzēt var arī kredīts internetā? Tas, protams, attiecas uz gadījumiem, kad rūpīgi esat pārdomājuši aizņemšanās nopietnību un izvērtējuši savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Vienmēr ir vērts būt gataviem neplānotām situācijām, it īpaši, ja ģimenē ir mazi bērni.

Iesaistiet budžeta plānošanā visu ģimeni
Saprotams, ka uzņemties ģimenes finansiālās situācijas pārvaldību vienatnē būtu ļoti grūti, tādēļ centieties iesaistīt šajā procesā visus ģimenes locekļus, tai skaitā, bērnus. Piemēram, Jūs varat viņus jau no mazotnes apmācīt par to, kas ir budžets, kādēļ svarīgi taupīt naudu un kādēļ izdevīgāk maltīti gatavot mājās, nevis dodies uz kafejnīcu.

Meklējiet veidus, kā palielināt iekrājumus
Ģimenes budžeta plānošanā vienmēr ir jāatstāj vieta arī iekrājumiem. Lai arī tie var būt nelieli, šis ir svarīgs aspekts Jūsu finansiālās stabilitātes nodrošināšanā. Lai palielinātu iekrājumus, Jums ir divas pamata izvēles – paaugstināt ienākumus vai samazināt izdevumus. Ja pirmo variantu īstenot nav iespējams, varat iemācīties dzīvot taupīgāk, lai katru mēnesi varētu atvēlēt noteiktu summu iekrāšanai.

Ieplānojiet rēķinu apmaksas dienas
Atlieciet malā visus pārējos uzdevumus un veltiet brīdi tikai tam, lai apmaksātu ikmēneša rēķinus. Prātīgāk šo dienu katru mēnesi ieplānot vienā un tajā pašā datumā, lai šāda rīcība kļūtu par ieradumu. Tā kā rēķinu apmaksa nav patīkamākais process, atrodiet veidu, kā sevi pēc tam palutināt vai iepriecināt.

Atrodiet laiku budžeta pārskatīšanai
Ģimenes vajadzības ar laiku var mainīties, tādēļ arī budžetu ik pa brīdim var nākties pielāgot esošajai situācijai. Lai to veiksmīgāk izdarītu, ieteicams vismaz reizi nedēļā pārskatīt budžetu, lai noskaidrotu, vai iekļaujaties noteiktajās summu robežās, un veiktu nepieciešamās izmaiņas.

Izmantojiet iepirkšanās sarakstu
Šis ir viens no vienkāršākajiem, bet tai pat laikā efektīvākajiem paradumiem, kādu Jūs varat ieviest savas ģimenes ikdienā, lai izvairītos no pārtērēšanās un spontāniem pirkumiem. Pirms došanās uz veikalu pārlūkojiet visus pārtikas plauktus, lai noskaidrotu, kas Jums vajadzīgs, kā arī plānojiet maltītes uz priekšu, lai laicīgi zinātu, kas jāiegādājas.

Sekojiet līdzi šiem padomiem, un Jums izdosies ģimenes budžetu ne tikai plānot, bet arī īstenot realitātē!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti