Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi, kā pārvērst savus finanšu mērķus ikdienas paradumos

Nesen veiktā pētījumā par cilvēku jaunā gada finansiālajām apņemšanām atklājās, ka 84% vieno vieni un tie paši finanšu mērķi, uzsākot katru jaunu gadu. Nē, neviens no tiem neminēja vēlmi uzzināt, kas nākamajā gadā būs labākais ātrais kredīts 24 stundas diennaktī (paras pikalaina 24h), gluži pretēji – visi mērķi saistās tieši ar maksimālu parādu izslēgšanu no finanšu dzīves. Pieci populārākie no šādiem finanšu mērķiem bija:

- veikt naudas uzkrājumus;
- pilnīga parāda atmaksa;
- beidzot sastādīt ikmēneša budžetu un pieturēties pie tā izpildes;
- kredīta rādītāju uzlabošana;
- palielināt pensiju uzkrājumu iemaksas.

Lai šādi finanšu mērķi piepildītos un nestu augļus ilgtermiņā, jums būs nepieciešams pārvērst savus finanšu mērķus ikdienas paradumos. Ja runa ir par naudas uzkrājumiem – tiem nav tikai viens risinājums, tāpēc to kā paradumi izveidot ir visvieglāk, jo varat atrast savai situācijai vispiemērotāko variantu. Jūs varat izvēlēties no tik daudzām uzkrājumu metodēm, tāpēc turpiniet meklēt, līdz atrodat tādu, kas jums būs 100% piemērota un šķitīs pietiekoši loģiska, ar augstu pievienoto vērtību. Naudas uzkrājumi aploksnē vai stikla burciņā, protams, nav peļama doma, bet, ja vēlaties nopelnīt vēl vairāk ar uzkrājumu procentiem, tad noteikti būs vērts apsvērt īstermiņa uzkrājumu iespējas, piemēram, liela ienesīguma krājkonta vai ieguldījuma konta atvēršanu. Šādiem kontiem nav piesaistītas bankas kartes un tas aptur jūs no kārdinājuma piekļūt šai naudai vājuma brīdī. Tāpat ir bezgalīgi daudz veidu, kā ietaupīt naudu par patēriņa precēm, fiziskajām aktivitātēm un izklaidēm, pakalpojumu rēķiniem, ceļa izdevumiem un citiem mājsaimniecības ikmēneša izdevumiem. Jūs varat ietaupīt iegūstot papildus ienākumus pārdodot nevajadzīgās lietas, kas skapjos tikai krāj putekļus, vai papildus “piehaltūrējot” aizpildot dažādas tiešsaistes aptaujas vai ko tamlīdzīgu.

Kad mēs esam spējīgi apjaust to, kāda parādu slogam ir ietekme uz mūsu finanšu stabilitāti, tēriņiem un ietaupījumiem, kā arī uzkrājumiem mūsu nākotnes dzīvesveidam, kad būsim jau pensijā, tad parāda pilnīga novēršana automātiski kļūst par mūsu prioritāti. Tāpat kā ar uzkrājumiem, ir daudz iespēju kā pilnībā nomaksāt parādu un otrreiz tādu vairs neuzņemties. Daži cilvēki dod priekšroku lētākai un metodiskākai pieejai, savukārt citi atrod motivāciju, lai lielā ātrumā un ar lielākām summām tiktu vaļā no parādiem, tiklīdz rodas tāda iespēja. Ja jūsu parāda procentu likmes ir jūsu galvenās bažas, iespējams, vēlēsieties konsolidēt savus parādus, lai piešķirtu tiem zemāku procentu likmi caur personīgo aizdevumu vai pārskaitot savu parādu uz kredītkarti. Kad būsiet pabeidzis visu smago parādu atmaksas darbu, jūs būsiet apņēmības pilni arī turpmāk iztikt bez jebkādiem parādiem.

Savukārt, ja runa ir par personīgā ikmēneša budžeta sastādīšanu, diemžēl daudzi no mums to paveic kļūdaini, tādēļ beigās pavisam atmet tam ar roku. Bet nevajag mest plinti krūmos – pat ja jums ne vienmēr pietiek disciplīnas, tiešsaistē pieejami tik daudz bezmaksas budžeta sastādīšanas un izsekošanas rīki, ka ar dažādu atgādinājumu palīdzību jūs varat labāk kā vēl jebkad iepriekš disciplinēt sevi finanšu rāmju ievērošanā. Pirms jauna budžeta iestatīšanas, vismaz vienu līdz trīs mēnešus izsekojiet saviem izdevumiem, lai detalizēti izjustu, kur jūsu nauda paliek, un kurās pozīcijās būs iespējas veikt izmaiņas bez lielas piepūles.

Šis raksts tapis sadarbībā ar mūsu partneriem no Somijas, kas arī ir lieli speciālisti finanšu jautājumos – raha247.fi. Ja viegli spējat uztvert informāciju somu valodā, tad aicinām apmeklēt viņu tiešsaistes vietni, un jo īpaši Heti24 bloga sadaļu, lai sekotu līdzi svaigākajām ziņām moderna cilvēka finanšu jautājumu risināšanā mūsdienu straujajā dzīves ritmā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti