Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi, kā uzglabāt automašīnu ilgtermiņā 1

Ir vairums iemeslu, kādēļ tev varētu rasties vajadzība ilglaicīgi uzglabāt savu automašīnu garāžā vai kādā citā vietā. Piemēram, tu nevēlies, lai ziemas skarbie laika apstākļi sabojā tavu auto, tavam auto ir beigusies tehniskā apskate vai obligātā OCTA apdrošināšana, vai tu doties ilgākā ceļojumā un nevēlies, lai tava automašīna visu šo laiku vienkārši atrastos āra stāvvietā pie tavas mājas. Lai vai kāds ir tavs iemesls sava auto ilglaicīgai uzglabāšanai, tev noderēs šie padomi, kas palīdzēs tev ilglaicīgi uzglabāt savu automašīnu ideālā stāvoklī.

Daudziem šķiet, ka automašīnas uzglabāšana garāžā ir nieks, un tik ilgi, kamēr ir jumts virs auto un kamēr automašīnai netiek klāt lietus un sniegs, un nebojā tās virsbūvi, viss ar to viss būs kārtībā. Tomēr tā nav patiesība, jo arī slikti auto uzglabāšanas apstākļi, piemēram, pārlieku liels mitrums, var sākt bojāt tavu automašīnu, un šādi vien nieka mēneša laikā tavam auto var rasties visai nopietni bojājumi. Tāpēc ir svarīgi, ka pirms automašīnas ilglaicīgas uzglabāšanas tu rūpīgi pārliecinies gan par paša auto stāvokli, gan apstākļiem vietā, kurā tu plāno to uzglabāt.

Vispirms tev vajadzētu būt drošam, ka vieta, kurā tu uzglabāsi savu automašīnu, vienalga vai tā ir garāža, kāda stāvvieta vai kāda cita līdzīga ēka, ir ne tikai droša, kas pasargās tevi no zādzības, bet arī, ka apstākļi šajā vietā ir tīri, sausi un arī tumši. Sausums pasargās tavu auto pret rūsu un koroziju, bet tumša telpa pasargās tavu auto no bojājumiem, ko varētu izraisīt ilglaicīga tiešu saules staru iedarbība. Papildus tam tev vajadzētu arī  noslēgt visas nelielās spraugas, pa kurām grauzēji varētu piekļūt tavai automašīnai un to sabojāt. Tāpat pārliecinieties, ka neviens nevar piekļūt šai telpai bez tavas atļaujas, kas tikai ļaus tev būt pārliecinātam, ka tavā prombūtnē nekas ar tavu auto nevar notikt.

Nākamais solis, lai saglabātu sava auto kvalitāti ilgtermiņā, ir parūpēties par to. Neskatoties uz to, ka pati automašīna ir gatava ilgākai uzglabāšanai, bez automašīnas iztīrīšanas ir vēl dažas lietas, kuras ir svarīgas, lai tavs auto saglabātos perfektā stāvoklī. Pirmkārt, tev vajadzētu pārbaudīt visus būtiskos auto šķidrumus un pārliecināties, ka tie ir svaigi un piepildīti līdz maksimumam, jo tas palīdzēs novērst iespēju, ka tavas mašīnas motoram rodas kādi bojājumi. Otrkārt, lai cik dīvaini tas nebūtu, pirms uzglabāšanas ir ieteicams arī piepildīt auto degvielas tvertni ar svaigu degvielu, kas nodrošinās, ka tajā nav vietas papildus gaisam, kas var novest pie rūsas bojājumiem. Un, treškārt, tev vajadzētu arī pārbaudīt sava auto riepas un spiedienu tajās, kas var novērst iespējamos bojājumus riepām un saglabāt tās lieliskā stāvoklī.

Un visbeidzot, kad esi sagatavojis savu automašīnu uzglabāšanai un pārliecinājies, ka uzglabāšanas telpa arī ir lieliskā kārtībā, tad ir laiks novietot tajā savu auto un veikt pēdējos sagataves darbus, lai tu varētu nesatraukties par savu auto prombūtnes laikā. Kad esi novietojis auto glabāšanas telpā, pārliecinies, ka tu lieto nevis stāvbremzi, bet gan novērs auto kustēšanos, izmantojot ātrumkārbu un noķīlējot mašīnas riepas. Vēl būtu ieteicams arī pārklāt auto ar pārsegu, kā arī nobloķēt auto izputēju un gaisa ieplūdes atveri ar auduma gabaliem, lai grauzēji un citi kustoņi nesalīstu tajos, ja tie iekļūst auto glabāšanas telpā. Un visbeidzot, arī OCTA pārbaude būtu ļoti noderīga šajā situācijā, jo tā ļaus tev pārliecināties, ka tu lieki nemaksā par obligāto apdrošināšanu, lai gan nelieto savu automašīnu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jebio

BDZ slimi vai ? drīz ar veciem auto pat rīgā nevarēs iebraukt , kāda tur velnos saglabāšana! kas ir nav par ko rakstīt - grāmatas lasiet

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 08:12

Reklāmraksti