Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi vecākiem, kas noderēs, pērkot bērnam rotaļlietas

Rotaļlietas ir neatņemama bērnu dzīves sastāvdaļa jau kopš dzimšanas. Rotaļlietas bērnam kalpo gan kā attīstības veicinātājas, gan izklaidētājas, gan fantāzijas rosinātājas. Ar rotaļlietu palīdzību bērns izspēlē dažādas emocijas, notikumus, lomas un veido savu pasaules izpratni, tāpēc vajadzētu pievērst uzmanību tam, kādas rotaļlietas vecāki savam bērnam izvēlas. Viens no lielākajiem rotaļlietu tirgotajiem “XS Rotaļlietas” dalās noderīgos padomos, kas vecākiem palīdzēs iegādāties bērniem kvalitatīvas un noderīgas rotaļlietas.

Pārbaudi rotaļlietas drošumu
Pirms iegādāties jebkuru rotaļlietu, ir rūpīgi jāpārbauda tās drošums. Tas nozīmē, ka jāpārliecinās, vai tā atbilst visiem Eiropas Savienības noteiktajiem standartiem. Visvienkāršāk to var izdarīt, sameklējot uz rotaļlietas vai iepakojuma zīmi CE, kas garantē atbilstību vienotajiem standartiem, kas noteikti Eiropas Savienībā pārdodamajām precēm. Ja šādas zīmes uz rotaļlietas nav, tad noteikti to nevajag pirkt, jo tā var saturēt neatļautas vielas un detaļas, kas kaitīgas bērna veselībai vai pat dzīvībai.


Ievēro vecuma norādes

20180521-0008-rotallieta-mazulim.jpg
Jāpērk tikai tāda rotaļlieta, kas ir atbilstoša bērna vecumam un spējām. Ražotājs uz marķējuma parasti arī norāda, līdz kādam vecumam rotaļlieta nav piemērota. Tomēr vairums vecāku šīs norādes ignorē. Tā ir neapdomība, kas reiz var dārgi maksāt. Rotaļlietas, kas nav piemērotas no 0 – 3 gadu vecumam, satur sīkas detaļas, ar ko bērns var aizrīties, detaļas, kas var radīt nosmakšanas risku utt.


Izvēlies kvalitatīvus materiālus, kas ilgi kalpos
Rotaļlietas maksā pietiekami daudz, lai gribētos, ka to mūžs nav vien dažas nedēļas. Zināms, ka bērni nav īpaši saudzīgi mantu lietotāji, tāpēc vecākiem izdevīgāk iegādāties izturīgas un kvalitatīvas rotaļlietas, kas kalpos ilgi, varbūt pat vairākiem bērniem. Lieliska investīcija noteikti ir koka rotaļlietas, jo tās ne morāli, ne fiziski nenoveco, ir grūti salaužamas. Tāpat priekšroku ieteicams dot mantām, ko var viegli notīrīt un izmazgāt.

Meklē rotaļlietas, kas neapniks un būs dažādi izmantojamas
Kad bērns ieiet rotaļlietu veikalā, viņš grib visu, viņam viss patīk. Vecāki ātri padodas bērnu spiedienam un pērk to, ko viņi vēlas. Bet realitātē tā ilgi kārotā un dārgā lieta jau pēc dažām dienām ir nolikta stūrī un aizmirsta. Lai no tā izvairītos, ieteicams izvēlēties rotaļlietas, ko var izmantot dažādos veidos, kas var būt ērti lietojams dažādās vietās un spēlēs. Tie var būt koka kluči un citas detaļas, kas vienmēr noder kādā spēlē. Bērniem neapnīk Lego konstruktors, jo no tā vienmēr var radīt kaut ko jaunu, atliek tikai ļauties fantāzijai. Tās var būt arī dzīvnieku figūriņas, no kurām veidot fermu vai zoodārzu.

Rotaļlietas, ko izmantot lomu spēlēs
Jau dažu gadu vecumā bērniem aktuālas kļūst lomu spēles, kas patīk diezgan ilgi, tāpēc ir vērts investēt naudu labās rotaļlietās, ko izmantot lomu spēlēs. Laba izvēle būs spēļu virtuve no koka vai plastmasas, dažādi trauki un saimniecības priekšmeti, dārzeņi un augļi no koka vai cita materiāla. Populāri ir arī leļļu rati un pārējās mazuļu aprūpes lietas, ārstu, policistu un citu profesiju komplekti.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti