Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašu audzēts tomāts savā siltumnīcā – kā to sasniegt?

Kādam personīgā siltumnīca šķiet luksusa lieta, citiem – kas pašsaprotams. Bet, ja tā padomā, ir taču jauki aiziet uz savu siltumnīcu, noplūkt pašu audzētu, gardu un veselīgu tomātu vai gurķi, pagatavot salātus, kuru garšu grūti salīdzināt ar veikalos nopērkamajiem dārzeņiem. Ja arī tu esi nolēmis ierīkot siltumnīcu, izlasi šo rakstu, lai zinātu, kas jāņem vērā!

Uzstādīšana
• Izvēlies īsto vietu! Pārdomā, vai vēlies, lai siltumnīca būtu dārza centrālais elements, vai arī tā būtu kompakta un veiksmīgi iekļautos nelielā teritorijā! Ir svarīgi noteikt siltumnīcas atrašanās vietu, jo nepieciešams, lai to no visām pusēm apspīdētu saule, tajā pašā laikā izvairoties no tiešas staru ietekmes. Labāk to novietot tā, lai gali atrastos virzienā uz dienvidiem un ziemeļiem savukārt malas būtu vērstas uz austrumiem un rietumiem.

• Izvēlies siltumnīcu! Mūsdienās to veidi ir dažādi. Ja ir vēlme celt siltumnīcu pašam, jāizlemj, kādus materiālus izmantot karkasam un klājumam. Tradicionālu vērtību piekritējiem patiks koka rāmis, taču iespējams izvēlēties arī citus materiālus. Pārklājumam var izmantot siltumnīcu plēvi, stiklu vai polikarbonātu, kas pēdējos gados kļuvis arvien populārāks. Tāpat, ja ir vēlme, var nopirkt arī gatavas siltumnīcas. Piemēram, interneta veikalā 220.lv tās pieejamas dažādos izmēros un formās. Papildus tam, var iegādāties arī lecektis, atdalīšanas celiņus, plauktus, laistīšanas sistēmas un siltumnīcas piederumus. 

• Sāc ar augsnes izvēli! Kad iegādāta gatava siltumnīca vai arī tā uzcelta pēc saviem ieskatiem, nākamais solis ir piemērotas augsnes izvēle. Lai tomāti, gurķi un citi augi būtu ražīgi, painteresējies, kādām īpašībām jāpiemīt augsnei. Pievērs uzmanību, lai tā palīdzētu kontrolēt temperatūru, kā arī labi saglabātu mitrumu.

• Atbilstoša temperatūra. Kad esi ticis pie siltumnīcas un augsnes, jāpievērš uzmanība temperatūrai, kāda nepieciešama plānoto stādu audzēšanai. Pārliecinies par to, ka siltumnīca tiek pareizi vēdināta! 220.lv vari iegādāties dažādus ventilācijas ierīkošanai paredzētus piederumus. Dienās, kad pie debesīm nav redzami mākoņi, siltumnīcas mēdz ļoti uzkarst, un pārāk augsta temperatūra var kaitēt augiem.

• Izmanto kukaiņus! Lai arī bieži vien tie saistās ar kaitēkļiem, kas bojā augus, nedrīkst aizmirst arī par to, ka, audzējot siltumnīcā, piemēram, ziedus, tie piesaistīs mārītes un citus kukaiņus, kas palīdz apputeksnēt augus. Izmanto šīs dabas dotās priekšrocības savā labā, ierīkojot siltumnīcu, lai tā ļautu kukaiņiem brīvi iekļūt un izkļūt ārā.

• Ieslēdz mūziku! Jā, tieši tā! Iespējams, arī tu esi dzirdējis to, ka, piemēram, fermās mēdz atskaņot mūziku, jo tā labvēlīgi ietekmē govis. Līdzīgi ir arī ar augiem. Pētījumos pierādīts, ka augi ir dzīvi un elpojoši organismi, kas pozitīvi reaģē uz noteiktiem mūzikas veidiem.

Rūpes par augiem
• Laisti prātīgi! Svarīgi zināt, kurš ir piemērotākais laiks augu laistīšanai. Siltumnīcā esošie augi iegūs vairāk, ja laistīšana notiks reizēm, taču pamatīgi, nevis bieži un nelielā apjomā. Taču atceries – nepārcenties ar ūdens daudzumu! Ja jūti, ka mitrums ir ticis augsnē vairāk nekā viena centimetra dziļumā, laistīšana jāpārtrauc.

• Nepārcenties ar mēslošanu! Viena no lietām, kuru cilvēki nereti pārprot, rūpējoties par siltumnīcas augiem, ir to mēslošana. Ja tu izmanto mēslojumu, kas satur daudz nitrātu, pastāv risks, ka radītais ļaunums būs lielāks nekā labums. Vienmēr pievērs uzmanību tam, lai mēslojums, kuru lieto, būtu piemērots tieši tiem augiem, kas ir tavā siltumnīcā. Arī tiem ir savas prasības un vajadzības.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti