Personīgo finanšu likumi, ko vajadzētu ievērot ikvienam

Pieņemt personīgos finanšu lēmumus var būt ļoti grūti. Katra cilvēka finansiālā situācija ir ļoti individuāla, tāpēc ir grūti dot padomus, kas derēs pilnīgi visiem, tomēr ir daži finanšu likumi, kurus vajadzētu ievērot ikvienam, neatkarīgi no tā, kāds ir viņa pašreizējais finansiālais stāvoklis, nākotnes plāni un finansiālās saistības. Dzīvojot pēc šiem finanšu likumiem, būs daudz vienkāršāk nodrošināt stabilu finansiālo situāciju un panākt, ka ātrie kredīti jeb credite rapide vairs nav nepieciešami, lai nodrošinātu visu nepieciešamo.

1. Iekrājiet vismaz 10% no saviem ienākumiem
10% patiešām nav daudz un šādu naudas daudzumu iekrāt spēj jebkurš, neatkarīgi no ienākumu apjoma un saistībām. Ja vienmēr esat dzīvojis no algas līdz algai, vai pat pāri saviem līdzekļiem, jums, iespējams, varētu šķist neiespējami ik mēnesi atlikt 10% no ienākumiem, taču gandrīz vienmēr ir iespējams atrast veidus, kā ietaupīt, lai samazinātu savus izdevumus. Svarīgākais ir panākt, ka izdevumu samazināšana patiešām dod iespēju veidot uzkrājumus, jo vairumā gadījumu ietaupītā nauda tāpat tiek iztērēta kādām ikdienas vajadzībām. Lai padarītu šo nosacījumu izpildāmu, atlieciet šos 10% no naudas tikko kā saņemat algu un turpmākos tēriņus plānojiet no atlikušā ienākumu apjoma.

2. Izveidojiet uzkrājumus vismaz 3 mēnešalgu apmērā
Optimālais uzkrājumu apjoms neparedzētām situācijām ir vismaz 3 jūsu mēnešalgas. Šis iekrājumu fonds ir paredzēts gadījumiem, kad steidzami vajadzīga nauda, piemēram, ja saplīst automašīna, ir jāmaksā par medicīnas pakalpojumiem vai jāsedz tekošie tēriņi gadījumā, kad samazinās vai zūd ienākumu avots. Šādas situācijas var gadīties ikkatram no mums, un, visticamāk, tā arī notiek, tāpēc ir laikus jāsagatavojas. Vairums finanšu ekspertu apgalvo, ka optimālais uzkrājumu apjoms ir 5 mēnešalgas, tomēr, ja runājam par finanšu likumiem, kas atbilst ikviena iespējām, tad arī iekrājumi 3 mēnešalgu apmērā būs gana labs sasniegums.

3. Rūpīgi plānojiet, kā tērēt papildus ienākumus
Katram no mums var būt ne tikai neparedzēti tēriņi, bet arī neparedzēti ienākumi, piemēram, prēmija, atmaksa par attaisnotajiem izdevumiem, laimests loterijā, pabalsts svētkos utt. Parasti šī summa tiek iekļauta pamata budžetā, un tā šī summa pazūd it kā pati no sevis. Lai tas nenotiktu, saņemtā nauda ir jānoliek atsevišķi un rūpīgi jāpadomā, kam to vajadzētu tērēt. Katram, protams, būs savas prioritātes. Piemēram, ja jums ir kādi sen plānoti, lielāki pirkumi vai remontdarbi, droši varat naudu noguldīt tiem, bet, ja nekādu plānotu tēriņu nav, vajadzētu padomāt, kā naudu lietderīgi izmantot. Varbūt tā lieti noderēs tiem pašiem uzkrājumiem neparedzētām situācijām, bet varbūt tas var kalpot kā starta kapitāls investīcijām. Piemēram, varat šo naudu izmantot, lai veiktu iemaksas privātajā pensiju fondā. Lai arī kāda būtu jūsu izvēle, neļaujiet šai naudai vienkārši pazust starp visiem ikdienas tēriņiem.

4. Plānojiet savu ikdienas naudas plūsmu
Jāplāno ir ne vien papildus ienākumi, bet arī tekošā naudas plūsma. Ja ļausit ienākumiem un izdevumiem pašiem brīvi ieplūst un aizplūst no jūsu konta, jūs nekad nespēsit nodrošināt stabilu finansiālo situāciju. Ir jāpiefiksē savi ienākumi un izdevumi, lai saprastu, kur paliek nauda. Tikai tad jūs būsit spējīgs saprast, kā ietaupīt, un panākt, ka ietaupītā nauda tiek novirzīta tieši tiem mērķiem, kuriem tas ir nepieciešams. Patiesībā naudas plūsmas plānošana ir vien no vissvarīgākajiem finanšu likumiem un to spēj darīt ikviens, neatkarīgi no tā, kāds ir ienākumu apjoms.

5. Rūpējieties par savu kredītvēsturi
Kredīti kopumā nav vērtējami negatīvi. Bieži vien tā ir vienīgā iespēja iegūt naudu brīdī, kad tā ir patiešām nepieciešama, taču bezatbildīga kredītu ņemšana gan nav vērtējama pozitīvi. Ja vien jums nav ārkārtas situācija un kredīts nav vienīgā iespēja atrisināt savas problēmas, to nevajadzētu ņemt. Pirmkārt, tas ir riskanti un var beigties ar pilnīgu finansiālās situācijas sabojāšanu, un, otrkārt, sabojāta kredītvēsture liegs jums iespēju aizņemties naudu tad, kad tas patiešām būs nepieciešams. Piedomājiet pie tā, lai uzturētu savu kredītvēsturi perfektu, jo credit ifn jeb kredīts ar negatīvu kredītvēsturi tiek izsniegts vien retos gadījumos.

Ne jau ienākumu apjoms ir tas, kas nosaka finansiālo labklājību, bet gan mūsu pašu izvēles un prasmes pārvaldīt savus līdzekļus. Šie pieci vienkāršie finanšu likumi ļaus dzīvot labu un pārtikušu dzīvi gandrīz ikvienam, neatkarīgi no tā, cik viņš nopelna, jo tie ļauj efektīvi saplānot savas finanses un iespējas. Iemācoties iztikt ar to, kas jums ir, iespēja, ka jebkad nonāksit nopietnās finanšu grūtībās, samazināsies līdz minimumam.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti