Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmā septembra tēriņi – kā nepalikt ar tukšu maku? 1

Pirmajā septembrī sūtīt savu bērnu pirmo reizi pirmajā klasē ir kas satraucošs un jauns, tāpēc ļoti bieži vecāki burtiski izpērk visu veikalā pieejamo skolas preču sortimentu. Noskaidrots, ka tieši pirmklasnieka laišana skolā vecākiem izmaksā visvairāk – ap 200 – 250 eiro. No otras puses, ja neieslīgt galējībās, šo summu iespējams samazināt. Gudriem.lv palīdzēs tikt skaidrībā, kā ietaupīt, iegādājoties skolas preces un ko nemaz nav nepieciešams iegādāties bērnam skolai.
 
1. Domājam par skolu jau laicīgi!
Visizdevīgāk sarūpēt bērnam nepieciešamo, sākoties jaunajam mācību gadam, ir beidzoties iepriekšējam. Tad cenas vēl nav tik augstas, kā arī priecēs preču sortimenta dažādība. Visprātīgāk būtu sākt krāt nepieciešamo naudas summu pirkumiem skolai jau iepriekš. Piemēram, ieskaitīt atsevišķā bankas kontā ikmēneša ģimenes valsts pabalstu. Vai arī visus vasaras mēnešus atlikt no algas trešdaļu kopējiem izdevumiem paredzēto summu skolas pirkumiem, lai augusta beigās nepieciešamā summa būtu "uz rokas".

2. Skolas preču gadatirdziņi
Tas ir nenovērtējams veids kā ietaupīt tādēļ, ka šādos tirdziņos kā likums cenas ir samazinātas par 10 – 20% un, kas ir ērti – visas nepieciešamās preces var dabūt vienuviet. Tas ir – iespējams mierīgi salīdzināt, cik maksā gan mugursomas, gan burtnīcas. Samērā lētas kancelejas preces var iegādāties arī lielveikalu tīklos, kuri katru gadu pievērš īpašumu uzmanību gatavošanos skolai.

3. Ducis ir lētāk
Kancelejas preces var iegādāties vairumā. Par to var iepriekš vienoties pirms skolas sapulcē vai vienkārši noorganizēt vecāku tikšanos ārpus skolas. Pasūtīt burtnīcas 20 cilvēkiem izmaksās lētāk nekā katram bērnam atsevišķi iegādāties 10 klades.
Taču, ja jums nav tāda prakse kolektīvi iegādāties skolas preces, vēl viens vērtīgs padoms – labāk nedaudz nogaidīt. Pēc dažiem mēnešiem ažiotāža par kladēm, burtnīcām, pildspalvām un ziemas drēbēm būs rimusies un jūs tās varēsiet iegādāties par pieņemamām cenām.

4. Konsultējieties ar skolotājiem
Lai neiegādātos ko lieku bērnam, aprunājieties ar sava skolēna klases audzinātāju. Skolotājs noteikti zina, kas un kādā daudzumā būs nepieciešams jaunajā mācību gadā. Piemēram, cirkulis, lekāls un rasēšanas piederumi diez vai būs nepieciešami pirmklasniekam. Sliktākajā gadījumā labāk tos iegādāties pēc tam nekā pārmaksāt par lietām, kas nav vajadzīgas.

5. Meklējiet internetā

Ja gadījumā skola nenodrošina jūsu bērnu ar kādām darba burtnīcām vai grāmatām, tad nav nepieciešams tērēt naudu jaunai literatūrai. Pirmkārt, noskaidrojiet no klases audzinātāja vai skolā nav notikusi mācību grāmatu apmaiņa starp dažādu klašu skolēniem. Ja nav, tad apspriediet par iespēju ieviest šādu praksi skolas līmenī. Meklējiet iespējas tikt pie nepieciešamajām grāmatām bibliotēkā (arī citās skolās) vai arī meklējiet laikrakstos un internetā iespējas tikt pie lietotām grāmatām.

6. Zīmoli ir lieki
Protams, burtnīcas, penāļi un mugursomas ar populāro multfilmu varoņu attēliem maksā daudz dārgāk nekā to standarta analogi. Pirms iegādāties spilgtu dienasgrāmatu vai penāli, kārtīgi apdomājiet vai nepieciešams pārmaksāt par skaistu iepakojumu, jo bērnu gaume strauji mainās no viena varoņa uz citu un viņu prieks par šādiem pirkumiem diez vai būs uz ilgu laiku, taču jūsu līdzekļi būs iztērēti "pa tukšo". Turklāt, spilgti iepakojumi visbiežāk novērš bērna uzmanību no paša svarīgākā – mācību procesa.

7. Izmantojam jau esošo
Ja bērns dodas skolā ne pirmo gadu, tad visticamāk, ka jums mājās palikuši kancelejas piederumu krājumi no iepriekšējā gada. Ja jaunās burtnīcas vai pildspalvas tikušas izlietotas tikai pa pusei, neizmetiet tās. Tās noderēs mājasdarbu pildīšanā vai melnrakstiem.

8. Iegādājieties labu skolas somu
Uz šo taupīt nav ieteicams. Tā kā bērns katru dienu nēsā noteiktus smagumus, somai jābūt ērtai un izturīgai. Kā arī pēc dizaina vienkāršai, lai laika gaitā tā neapniktu un nešķistu pārāk bērnišķīga.

9. Sarūpējiet ziedus
Ja ir iespēja, dārza vai pļavas ziedu pušķis nebūt nav sliktāks par veikalā pirktu. Paša rokām veidota apsveikuma kartiņa nemaksā teju neko, tomēr būs skolotājam ļoti mīļa. Lielākos apjomos puķes būs lētākas tirgū vai ziedu vairumtirdzniecības bāzēs.

10. Meklējiet bezmaksas iespējas
Ārpusskolas aktivitātes un pulciņi ne vienmēr ir par maksu. Interesējieties par bezmaksas iespējām skolā, pašvaldībā un internetā.

Ja tomēr jums nepietiek līdzekļu, lai bērnu laistu skolā, Gudriem.lv iesaka izmantot tādu iespēju kā ātrie kredīti vai kredītlīnija. Pirms aizdevuma noformēšanas mēs iesakām uzmanīgi iepazīties ar visiem ātro kredītu piedāvājumiem un izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu laikus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sir Anchell

Sveiki!

Vai esat kādreiz gribēja fondi, aizdevumi, finansiālu palīdzību vai nepieciešama apstiprināts aizdevējam, lai palīdzētu jums tikties ar jūsu vajadzībām? Vēlaties ieguldījumu aizdevums jūsu uzņēmumu vai jūsu bankas pagriezās jūs uz leju? Jūsu ikmēneša ienākumi ir izzūd kā rezultātā augstas procentu likmes par savu aizdevumu, kredītu vai obligācijas? Tad jums nav citas izvēles, bet, lai iegūtu ātru un uzticamu pakalpojumu. Sazinieties ar mums šodien, izmantojot anchelldouglas06@gmail.com par Legit / akreditē Kredīti un kopfondu.
Lai izmantotu Quick Uzklājiet ar; Pilns nosaukums: Aizdevumi, kas nepieciešami: Aizdevuma mērķis: Aizdevuma ilgums: Tālrunis: Adrese / Valsts:

pirms 3 gadiem, 2016.10.09 16:00

Reklāmraksti