Problēmas, ko ēkā palīdzēs novērst aizsargžalūzijas

Fasādes žalūzijas jeb aizsargžalūzijas ir viens no mūsdienīgiem un efektīviem risinājumiem, ko iesaka vairāku ar ēkas ekspluatāciju un tās komfortu saistītu problēmu risināšanā. Aizsargžalūziju specifika ir to atrašanās nevis iekštelpās, kā tas ir ierasts parasto žalūziju gadījumā, bet gan ārpusē pie mājas fasādes. Šāda veida žalūzijas ir piemērotas gan privātmājām, gan komerciālām ēkām, kur ir biroji un sabiedriskās telpas.

Aizsargžalūzijas var palīdzēt efektīvi cīnīties ar vairākām bieži sastopamām problēmām, kas var piemeklēt ikvienu ēku un tās iemītniekus, palielinot ikdienas komfortu gan darba, gan atpūtas laikā.

• Telpu uzkaršana no saules
Saulainās dienās un gada karstākajos mēnešos viena no aktuālām problēmām ir telpu pārmērīga uzkaršana no saules stariem. Problēma var būt pat tik nopietna, ka uzturēšanos telpās padara neiespējamu. Aizsargžalūzijas, kas izvietotas pie logiem, kuros spīd pati karstākā dienas saule, var ievērojami mazināt šo problēmu, jo metāliskās žalūzijas karstumu notur ēkas ārpusē, bloķējot to. Tas ir daudz efektīvāk par iekšējām žalūzijām, kuras pašas uzkarst un nespēj aizkavēt telpas uzkaršanu, bet to pat veicina.

• Saules stari uz ekrāniem un apgrūtināts darbs pie ierīcēm
Traucējošs ir ne tikai karstums telpās, ko rada saule logā, bet arī gaisma, kas spīd ekrānos un traucē darbu pie datora vai televizora skatīšanos. Īpaša problēma tā ir birojos, kur vienuviet ir daudz ekrānu, pie kuriem jāveic intensīvs darbs. Aizsargžalūzijas sniegs pastāvīgu risinājumu, ļaujot aizmirst par neērtībām, ko rada saules stari datora vai citā ekrānā. Aizsargžalūziju lameles ir manuāli vai automātiski regulējamas vēlamajā leņķī, ļaujot koriģēt gaismas daudzumu pēc nepieciešamības.

• Kondicioniera radītās izmaksas
Kondicionieris ir viens no bieži izmantotiem risinājumiem, lai koriģētu temperatūru telpā gada karstajos mēnešos. Tas strādā efektīvi, tomēr automātiski nāk komplektā ar papildu izdevumiem par elektroenerģiju, iekārtas apkopi un remontu, ja ierīce iziet no darba kārtības. Tāpat kondicionieris bieži tiek saistīts ar dažādām veselības problēmām, kas piemeklē tos, kuri daudz uzturas telpās, kur visu laiku darbojas kondicionieris. Darbinieku slimošana arī ir papildu izdevumi un neērtības darba devējam.

Aizsargžalūzijas spēj aizvietot kondicionieri, regulējot temperatūru telpā un uzturot to vienmērīgu bez papildu izmaksām, izņemot pirmreizējo žalūziju uzstādīšanu. No ekonomiskā viedokļa aizsargžalūzijas ir tālredzīga investīcija, kas ļauj samazināt ēkas ekspluatācijas izdevumus.

• Siltuma zudumi gada aukstajos mēnešos

Nav nekāds noslēpums, ka logi ir viena no zonām, kur veidojas siltuma zudumi, palielinot izdevumus par telpu apsildi, jo ir grūtāk noturēt vienmērīgu temperatūru aukstajā sezonā. Aizsargžalūzijas šajā jautājumā būs nozīmīgs palīgs, jo veidos papildu barjeru logu zonā, ievērojami samazinot ārpus telpām aizplūdušā siltuma daudzumu. Tādā veidā būs iespējams samazināt izdevumus par telpu apsildi.

• Putekļi un citi alergēni no aizkariem un iekšējām žalūzijām

Aizkari un dažāda veida iekštelpu žalūzijas ir zona, kurā, neskatoties uz regulāru uzkopšanu, tomēr krājas ievērojams daudzums putekļu un citu alergēnu. Tas nopietni var traucēt uzturēšanos šajās telpās tiem, kuri cieš no dažādām elpceļu alerģijām. Kā arī kopumā telpas mikroklimats un gaisa kvalitāte būs zemāka nekā tad, ja aizkaru un iekšējo žalūziju vietā tiktu izmantotas aizsargžalūzijas, kas atrodas ēkas fasādes pusē.

• Privātuma trūkums ēkas zemākajos stāvos
Ja ēka atrodas tuvu ielai, tai ir zemi logi, tad var būt problēmas ar privātuma saglabāšanu, jo rodas sajūta, ka katrs garāmgājējs var ieskatīties jūsu privātajā telpā. Aizsargžalūzijas šādā gadījumā ir ļoti efektīvas, tās var regulēt pēc nepieciešamības, pat pilnībā aizsedzot logu vai citu stikla konstrukciju un radot privātu, aptumšotu telpu, kas būs ideāla, lai kārtīgi izgulētos pēc nakts maiņas vai izbaudītu netraucētu divvientulību.

Vairāk par to, kādus ieguvumus var sniegt aizsargžalūzijas un cik tās izmaksātu jūsu ēkai, varat uzzināt: https://ripo-baltic.com/arejas-zaluzijas-3.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti