Radiatori – omulība visas ziemas garumā

Gada aukstākajā laikā katram gribas, lai vismaz savās mājās ir silti un omulīgi. Ja līdzšinējā apkures sistēma ir likusi vilties, jāmeklē citi varianti, kā mājoklī nodrošināt siltumu. Tā kā centrālapkures sistēmas darbību iedzīvotājiem pašiem nav iespējams ietekmēt, papildus siltuma ieguvei būs piemēroti elektriskie vai eļļas radiatori, kas nopērkami kā lielveikalos, tā interneta veikalos.


Kādi radiatori ir pieejami tirdzniecībā?

Savu popularitāti joprojām nezaudē elektriskie radiatori (konvektori). Tos parasti izvēlas ģimenes ar bērniem vai mājdzīvniekiem, jo šādiem radiatoriem ir salīdzinoši zema virsmas temperatūra. Daudziem sildītāju modeļiem tā nepārsniedz 60°C, tādēļ radiatori ir droši lietojami. Tomēr tā ir elektriska iekārta, tādēļ, lai ar elektriskajiem sildītājiem nerastos kādas citas problēmas, izvēloties sildierīces, ir jāmeklē tādi radiatori, kas aprīkoti ar aizsardzības sistēmu pret pārkaršanu.

Elektrisko sildītāju priekšrocības:

 1. sildīšanas laikā netiek patērēts skābeklis;

 2. ierīces darbojas ar zemu trokšņu līmeni;

 3. iespēja regulēt siltuma līmeni;

 4. darbojas bez dūmiem un smakām;

 5. sildītāju var ērti pārvietot.

Elektriskie sildītāji kalpos ilgi, ja sildīšanas elementu izgatavošanā ir izmantots nerūsējošais tērauds. Tomēr jārēķinās arī ar mīnusiem. Ja Tavās mājās tiek lietoti elektriskie radiatori, būs jāmaksā lielāks elektrības rēķins.


20171213-1207-radiatori-1a-lv-2.jpg

Vēl viens daudziem zināms sildierīču veids ir ar eļļu pildītie radiatori, kuru darbības princips ir līdzīgs centrālapkures sildierīcēm. Tas nozīmē, ka eļļas radiatoram sildvirsmas temperatūrai nevajadzētu būt augstākai par 85°C. Eļļas radiatori ir vairāk piemēroti nelielu telpu apsildei, piemēram, guļamistabai vai vannas istabai. Mūsdienīgi eļļas radiatori ir aprīkoti ar regulējamiem jaudas režīmiem. Tie palīdz uzturēt telpas tieši tādā istabas temperatūrā, kāda Tev ir vēlamākā. Eļļas radiatoru labās iezīmes:

 1. telpā gaiss sasilst vienmērīgi un pietiekoši ilgi saglabājas siltums;

 2. iespēja regulēt siltuma padeves temperatūru;

 3. sildītājs kalpos ilgi (ar noteikumu, ka tas tiek lietots pareizi).

Salīdzinot ar parastajiem sildītājiem, eļļas radiatori iegādes brīdī izmaksās dārgāk. Taču lietojot šos radiatorus ilgstoši, tie mājsaimniecībai noteikti atmaksāsies. Tāpat jārēķinās, ka šādi radiatori aizņems zināmu vietu telpā, tāpēc pirms sildierīces iegādes ir jāapzinās, vai tam atradīsies pietiekoši liela vieta konkrētajā telpā.

20171213-1209-radiatori-1a-lv-3.jpg

Foto: 1a.lv

Daudzos mājokļos tiek ierīkoti apkures radiatori. To efektivitāte un funkcionalitāte ir jāvērtē kopā ar visu apkures sistēmu, sākot no kurināmā katla līdz siltuma padeves caurulēm. Būtiskākā atšķirība, salīdzinot ar citiem sildierīču tipiem – apkures radiatori nav pārnēsājami, un to galvenā funkcija ir uzturēt komfortablu gaisa temperatūru visā mājā, nevies vienā istabā. Tieši apkures radiatoru izvēle prasīs vislielāko atbildību, jo tā ir apkures sistēma visā mājoklī, kam būs jākalpo ilgus gadus. Protams, jāņem vērā, ka apkures radiatoru izmaksas būs salīdzinoši lielākas, jo radiatorus nāksies ierīkot katrā istabā. Tāpēc, lai ieekonomētu naudas līdzekļus turpmākiem remontdarbiem, iegādājies radiatorus tikai no zināmiem, pārbaudītiem un drošiem ražotājiem.

20171213-1211-radiatori-1a-lv.jpg

Foto: Pixabay.com

Principi, pēc kādiem iedzīvotāji izvēles sildierīces

Radiatora izvēli nosaka vairāki faktori, taču vispirms ir jāsaprot, kādas jaudas ierīce Tev jāmeklē. To aprēķināt ir vieglāk, ja vērā tiek ņemtas telpas specifiskās iezīmes – logu un durvju skaits, kā arī telpu izvietojums ēkā. Jo istabai vairāk logu un durvju (un ja tā atrodas pie mājas ārējās sienas), jo vairāk siltuma tiks “atdots”, tādēļ siltuma uzturēšanai būs vajadzīgi jaudīgāki radiatori. Jaudas noteikšanai var vadīties arī pēc vispārpieņemtu standartu formulas, kurā 1000 W ir paredzēti uz 10 kvadrātmetriem apsildāmās telpas. Tomēr jāņem vērā arī griestu augstums – ja tie ir salīdzinoši augsti, visticamāk būs jāmeklē apkures radiatori ar lielāku jaudu nekā pēc minētās formulas.

Kur iegādāties kvalitatīvus radiatorus?

Ja vēlies, lai elektriskie, apkures un eļļas radiatori kalpotu godam, tie jāiegādājas pēc iespējas kvalitatīvāki. Tas nozīmē, ka radiatori jāmeklē pie uzticama pārdevēja, kas sadarbojas ar labākajiem ražotājiem šajā nozarē. Lieliski elektriskie un eļļas radiatori par īpašām pirmssvētku cenām ir pieejami interneta veikalā 1a.lv. Tajā atrodami gan moderni un mūsdienīgi eļļas radiatori ar īpašiem dizaina elementiem, gan vienkāršākas sildierīces.

Tava viedveikala 1a.lv piedāvājumā ir šādu zināmu firmu modeļu eļļas radiatori:

 1. Besk;

 2. Electrolux;

 3. Mill;

 4. Comfort;

 5. AEG;

 6. Mesko;

 7. Adler;

 8. Changer;

 9. Sencor.

Sīkāk ar katra radiatora tehniskajiem parametriem vari iepazīties mājaslapā.

Atceries, ka mūsdienās vari atļauties tieši tādu sildierīci, kas lieliski iederēsies Tavas telpas dizainā, jo starp populārākajiem sildierīču variantiem, ko piedāvā 1a.lv, ir gan sarkani, gan melni, balti, pelēcīgi un citu krāsu radiatori.

Praktiski padomi sildierīču lietotājiem

 1. Augstāku energoefektivitāti iegūsi, ja Tavā mājoklī būs iebūvēta laba ventilācijas sistēma, kā arī ēka ir pareizi siltināta;

 2. radiatori ar iebūvētu ventilatoru ātrāk piesilda telpu;

 3. iegādājoties radiatoru, noteikti nevajag aizmirst par pirkumam pievienoto instrukciju;

 4. nevajag elektriskos sildītājus ilgstoši atstāt bez uzraudzības;

 5. nelieto ierīci, ja tai ir kādi bojājumi. Labāk dodies ar sildītāju pie meistara un salabo to. Ja pirkumam ir garantija, tad izmanto to.

Eļļas un elektriskie radiatori noteikti noderēs katrā mājsaimniecībā. Ja šobrīd par siltumu savā dzīvoklī vai mājā nesūdzies, bet pazīsti kādu, kuram nākas salt, sagādā viņam īpaši noderīgu dāvanu – eļļas radiatoru! Sarūpē dāvanas visiem kopā ar iepirkšanās vietni 1a.lv un izjūti dāvināšanas prieku!


Pievieno komentāru

Reklāmraksti