Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Riepu montāža – nav tik vienkārši kā izskatās

Dažkārt, no malas skatoties, viens vai otrs darbs šķiet pavisam vienkārši veicams, taču, ja pašam tas būtu jāveic – nekas labs no tā nesanāktu. To var teikt arī par riepu montāžu, kas nav jāuztver viennozīmīgi, jo tā sevī ietver daudz sarežģītu darbiņu, kuru izpildei vajadzīga precizitāte un kvalitatīvs darbs, un to var veikt tikai profesionālā riepu servisā.

Ļoti bieži sastopama šāda situācija – auto īpašniekam ir viens riepu un disku komplekts ar ziemas riepām, taču nav vasaras riepu. Protams, tās ir jāiegādājas, taču tas ir vesels process, lai atrastu labākās riepas par optimālo cenu. Pēc tam nepieciešams no diskiem nomontēt ziemas riepas, lai to vietā automašīnai varētu uzmontēt vasaras riepas.

Ja runa ir par riepu montāžu, tad tas nozīmē, ka neizpaliks arī riepu balansēšana. Šo procesu specializēts riepu serviss veic ikkatram automobilim, kuram jānomaina riepas. Vienkāršoti, tas notiek šādi: riteņi tiek uzlikti uz īpašas ierīces, tā saucamās balansēšanas iekārtas, tā riteņus griež noteiktā ātrumā, savukārt dators nolasa, cik līdzsvaroti un vienmērīgi katrs no riteņiem rotē. Gadījumos, kad konstatē rotācijas disbalansu, meistars, lai kompensētu novirzi, diska iekšpusē ievieto speciālus atsvarus.

Vairums autovadītāju riepu montāžu izvēlas veikt tieši riepu servisā, jo tā ir vieta, kur šī darba veikšanai ir labākie lietpratēji un profesionāla aparatūra. Katram vadītājam ir būtiski atrast savu īsto servisu, taču galvenie riepu montāžas darbi paliek vieni un tie paši. Īsumā riepu montāžas procesu var iedalīt vairākos etapos:

• pirmais solis – automašīnu paceļ uz speciāla auto pacēlāja, atskrūvē disku uzgriežņus, riteni noņem no rumbas;
• atbortēšanas process. Izlaiž gaisu no riepas, riepas malu noņem no diska;
• novelk riepu no diska;
• lai atvieglotu montāžas procesu un riepa hermētiski piegultu diska malai, jaunās riepas malas ieziež ar speciālu montāžas pastu;
• uz montāžas iekārtas, ar kuras palīdzību vecā tika noņemta, jauno riepu montē uz diska. Tas ir rūpīgs darbs, pavirši strādājot var būt neprecīzas piegulšanās un gaisa noplūdes riepā;
• līdz ražotāja noteiktam spiedienam riepu piepilda ar gaisu;
• riepas balansēšanas process uz balansēšanas stenda;
• rotācijas nepilnību novēršanai riteni balansē ar speciāliem atsvariem;
• kad konstatē, ka nav nobīdes, riteņus uzstāda uz automašīnas.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti