Skārienjutīgie mobilie telefoni senioriem patīk vairāk nekā podziņaparāti 1

Pastāv viedoklis, ka senioriem piemērotākie telefona aparāti ir ar podziņām. Protams, viedie telefoni sākumā ir diezgan sarežģīti lietošanā, tie ir samērā dārgi, bet daudzi seniori vēlas un var apgūt to pašu, ko jaunieši.

Viedtālruņu ekrāni atvieglo informācijas uztveri, pateicoties saviem izmēriem, kā arī burtu lielumu uz ekrāna un citus iestatījumus, piemēram, ekrāna spilgtumu, var pielāgot, lai viss būtu labi saskatāms. Jaunu viedierīci var pasargāt no triecieniem un skrāpējumiem ar aizsargstikliņa un aizsargmaciņa palīdzību, lai tas nesaplīst netīšam izkrītot no rokām.

Viedtālruņa kamera neatkarīgi no vecuma grupas ir ļoti populārs rīks. Ar iebūvētas fotokameras palīdzību telefoni ļauj iemūžināt brīnišķīgus dzīves mirkļus, saņemt un veikt videozvanus, tāpēc kameras kvalitātei noteikti jāpievērš uzmanība. Būtiska nozīme ir arī akumulatora kapacitātei. Lai senioram nebūtu jāuzlādē jauna viedierīce pārāk bieži, pievērsiet uzmanību modeļiem ar jaudīgu akumulatoru. Noderīgas ierīces funkcijas, piemēram, lukturītis vai kalkulators, iepatiksies senioriem. Varat lejupielādēt arī citas sadzīvē noderīgas lietotnes, kas būs saistītas ar seniora vaļaspriekiem – kalendārs ar mēneša fāzēm un ieteikumiem stādu stādīšanai, bezmaksas zvanu un videozvanu aplikācijas, lai komunicēt ar radiniekiem, vai arī lietojumprogrammas ar atgādinājumiem par zāļu lietošanas laikiem. Var atrast dažādas lietojumprogrammas, kas uzlabo atmiņu izklaides veidā – prāta spēles un krustvārdu mīklas. Mobilie telefoni taču ir domāti ne tikai nopietnām lietām, bet arī izklaidei!

Bez tam svarīgi atcerēties, ka atmācīt senioru lietot viedtālruni nebūs tik vienkārši – tam jāvelta laiks un senioram visu jāiemāca pakāpeniski, bet ērti un vienkārši izvēlēties piemērotāku ierīci var interneta veikalā Rdveikals.lv, kur piedāvājumā ir vairāk nekā 700 mobilie telefoni un noderīgi aksesuāri – maciņi, vāciņi un aizsargstikliņi, kas ne tikai sniegs ierīcei papildu drošību, bet arī kalpos ka stilīgs aksesuārs.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti