Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svarīgi kritēriji, kurus ņemt vērā, pērkot video reģistratoru

Video reģistrators jau sen vairs nav sveša lieta pie mums. To sākuši izmantot arvien vairāk cilvēku, lai pasargātu sevi bīstamās situācijās, kā arī parūpētos par to, lai negadījumu vai zādzību laikā viss notiekošais tiktu piefiksēts. Videoreģistratoru piedāvājums veikalos un arī internetā ir visai plašs – arī to cenas atšķiras, tādēļ ir jāsaprot, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties tieši tādu ierīci, kāda Tev nepieciešama.

Skata leņķis
Standarta video reģistratoru skata leņķis ir vismaz 100 grādi, lai nodrošinātu to, ka tiek ietverts viss, kas atrodas mašīnas priekšā, braucot pa divu joslu ceļu. Protams, ir pieejami modeļi arī ar platāku skata leņķi. Piemēram, interneta veikalā 220.lv atrodami auto video reģistratori ar filmēšanas leņķi līdz pat 170 grādiem. Jo šis parametrs lielāks, jo dārgāka būs ierīce.

Attēla kvalitāte
Lielākoties video reģistratori pieejami ar ekrāna izšķirtspēju 1280×720 pikseļi, kas nodrošinās skaidru seju un skaitļu redzamību priekšpusē, taču sānos esošo detaļu piefiksēšana nebūs tik kvalitatīva. Ja ierīce ir aprīkota ar fotosensitīvo funkciju, tās lēca spēs nodrošināt redzamību arī nakts laikā, kas ir īpaši svarīgi, jo daudzi negadījumi un noziedzīgas darbības norisinās tieši naktī.

Saspiestais formāts
Vairums video reģistratoru izmanto saspiesto ierakstīšanas formātu H.264. Bez saspiešanas formāta, video aizņems krietni vairāk vietas atmiņā. Piemēram, tikai vienu minūti garš 720p kvalitātes ieraksts saspiestā veidā aizņemtu tikai 60 MB, bet brīvā formātā 1 – 2 GB.

Kešatmiņa
Jo lielāka būs ierīces kešatmiņa, jo mazāk video raustīsies un tiks nodrošināta labāka atmiņas kartes saderība.

Ārkārtas video
Šī funkcija ir īpaši nozīmīga gadījumos, kad pēkšņi notiek situācija, kuru nepieciešams piefiksēt. Tā kā video reģistrators visu laiku darbojas un aizpilda atmiņu, notiekot kam ārkārtējam, Tev ir iespēja uzstādīt šo īpašo funkciju, kas parūpēsies par to, lai konkrētais fragments noteikti tiktu saglabāts par tad, ja atmiņas karte ir pilna.

Ir video reģistratoru modeļi, kuriem šī opcija jāuzstāda manuāli, taču ir arī tādi modeļi, kuri ar sensoru palīdzību nosaka to, ka, piemēram, mašīna ir iekļuvusi negadījumā, notiekot triecienam, un filmēšana tiek uzsākta automātiski, bez cilvēka līdzdalības. Labāka izvēle tomēr būtu automātiskā filmēšana, jo avārijas un citas līdzīgas situācijas ir tās, kurās iesaistītie parasti vispirms nedomā par reģistratora ieslēgšanu, bet gan savu un citu pasažieru glābšanu.

Papildu funkcijas
Līdzīgi kā citās ierīcēs, arī video reģistratoros ražotāji ir sākuši iestrādāt dažādas funkcijas un ekstras, kas ne vienmēr ir nepieciešamas, jo tās aizņem vietu atmiņā un rada papildu slodzi automašīnas elektroniskajai sistēmai.

Ir modeļi, kas ietver, piemēram, GPS navigāciju. Vienīgā situācija, kad tā patiešām var noderēt, ir ceļu satiksmes negadījumos, kad jānosaka precīza atrašanās vieta, un video to nespēj izdarīt. Tāpat ir video reģistratori ar vadāmības pultīm, audio sistēmu, riepu spiediena mērītāju, braukšanas kontroles sistēmām un daudz ko citu. Izvērtē, vai tev šādas funkcijas un ekstras ir vajadzīgas, jo tās sadārdzina ierīces iegādi.

Vai pirkt atmiņas karti?
Lai papildinātu video reģistratorā pieejamo atmiņas apjomu, ir iespējams iegādāties modeļus, kuros var ievietot microSD atmiņas karti. Lai arī šī iespēja var būt noderīga, vienmēr pievērs uzmanību atmiņas kartes lasīšanas ātrumam, lai tas būtu piemērots reģistratoram.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti