Tālmācība – kādas ir tās priekšrocības? 3

Izglītoties mūsdienās iespējams dažādos veidos – pateicoties moderno tehnoloģiju sniegtajām iespējām, pieejama arī tālmācība, un to izmanto arvien lielāks cilvēku skaits.

Iespēja ietaupīt gan naudu, gan laiku
Mācoties tālmācībā, iespējams ietaupīt gan finanšu līdzekļus, gan laiku. Lai nokļūtu uz fizisku mācību iestādes lokāciju, nereti nākas izmantot transportlīdzekli vai sabiedrisko transportu, kas nozīmē papildus izmaksas un laika patēriņu. Savukārt, smeļoties zināšanas ar tālmācības palīdzību, atrašanās vietai nav nozīmes – nepieciešams vien internets. Turklāt tālmācība lielākoties ir lētāka par studijām klātienē, un par mācībām nereti iespējams maksāt vairākos ikmēneša maksājumos, tādējādi ievērojami samazinot finansiālo slogu. Vēl viens pluss – mācoties tālmācībā, nav nepieciešams iegādāties mācību grāmatas un darba burtnīcas.

Mācies arī tad, ja strādā!
Ir cilvēki, kuri vienlaicīgi ne tikai strādā, bet arī klātienē apgūst profesiju, nereti šādos gadījumos cieš vai nu studiju, vai darba kvalitāte, jo atrast pietiekami daudz laika, lai pilnvērtīgi koncentrētos abiem procesiem, ir sarežģīti. Vērā jāņem arī tas, ka katra cilvēka iekšējais bioloģiskais pulkstenis ir atšķirīgs – kādam vislabākais laiks mācībām ir agrs rīts, kādam – vēla nakts stunda. Tālmācība ļauj visu ērti apvienot – vari nodoties mācību procesam jebkurā diennakts laikā. Īpaši svarīgs šis faktors ir cilvēkiem, kuri strādā pa dienu vai kuru darba laiks ir mainīgs.

Mācību intensitāti nosaki Tu pats
Ikviens no mums ir atšķirīgs, un tas attiecas arī uz mācīšanās tempu. Teju katrs nonācis situācijā, kad mācību viela it kā izskaidrota, taču izpratnes par attiecīgo tematu joprojām nav. Tālmācība sniedz iespēju pievērst pastiprinātu uzmanību tiem segmentiem, ar kuriem nespēj tikt galā, savukārt lietas, kuras jau zini vai apgūsti ātri, iespējams nolikt malā negaidot, kad tās tiks izskaidrotas pārējai auditorijai.

Rutīnai – nē!
Būsim godīgi – nosēdēt vairākas stundas auditorijā dažkārt mēdz būt visai sarežģīti, it sevišķi, ja lekciju ir daudz, bet pauzes starp tām – ļoti īsas. Tālmācība savukārt nodrošina iespēju mācīties jebkur – mājās, kafejnīcā, pie dabas, braucot transportā un citviet, kur pieejams internets. Tādējādi katru dienu vari mainīt savu lokāciju, veiksmīgi izvairoties no rutīnas. Vēl viena priekšrocība, ko sniedz tālmācība, ir iespēja izglītību iegūt īsākā laika periodā – dažkārt mācībām jāvelta vien daži mēneši. Salīdzinot ar augstskolu programmām, kurām lielākoties jāziedo vairāki gadi, atšķirība ir vērā ņemama – darba gaitas varēsi uzsākt ievērojami ātrāk.

Plašas izglītības iespējas piedāvā Latvijas Tālmācības profesionālais centrs
Ja arī Tu esi nolēmis, ka tālmācība varētu būt Tev piemērotākā izglītības iegūšanas forma, ielūkojies Latvijas Tālmācības profesionālā centra (LTPC) piedāvājumā. Šeit iespējams kļūt par:
• Multimediju dizaina speciālistu;
• Programmēšanas tehniķi;
• Sociālo audzinātāju;
• Aukli;
• Aprūpētāju;
• Floristu;
• Lietvedi.

Mācībām atkarībā no izvēlētā kursa būs jāvelta vien 4 līdz 15 mēneši, bet mācību procesa nodrošināšanai izveidota īpaša mācību eVide, kurā mācību grāmatas pieejamas elektroniskā formātā, savukārt mācību stundas norisinās vebināra formātā – pasniedzējs konkrēto tēmu izklāsta virtuāli, atrodoties kameras priekšā. Bet, ja vēlies individuālu konsultāciju vai Tev radies kāds jautājums, kuru neuzdevi vebināra laikā, vari izmantot Skype sniegtās iespējas.
Elastīgs grafiks, zemākas izmaksas, ātrāka izglītības iegūšana – tās ir vien dažas no vairākām priekšrocībām, ko sniedz tālmācība. Esi ieinteresēts? Ienāc Latvijas Tālmācības profesionālā centra mājaslapā www.ltpc.lv un uzzini vairāk!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

tepat tuvmācīts

Esi tālmācīts - vari braukt uz tālzemēm muguriņu locīt par lielāku naudiņu nekā pašzemē.

pirms 4 gadiem, 2017.01.25 12:01

Antipatriots

Kas ir pašzeme? Latvija ir tikai tāda teritorija, kur eksistē, tieši tā: EKSISTĒ liela cilvēku daļa.... Bail pat iedomāties, kas vēl pēc 25 un vairāk gadiem te būs......

pirms 4 gadiem, 2017.01.25 19:57

Anna

Ļoti forša skola un pasniedzēji! Īsā laikā apguvu florista arodu un tagad mājās pieskatot mazo, paralēli arī piepelnos taisot pušķus un svētku dekorācijas. Paldies!

pirms 4 gadiem, 2017.01.25 23:11

Reklāmraksti