Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

TOP tēriņi svētkos: kā jaunajā gadā atgūt finansiālo stabilitāti? 2

Lielākajai daļai cilvēku gada nogale  saistās ne tikai ar svētku prieku, bet arī ar ievērojamiem tēriņiem – sapošanās ballīšu maratonam, dāvanas, svētku maltīte, salūts un visas citas šī laika aktualitātes taču kaut ko maksā.  Un pat tiem, kuri ar lielākiem izdevumiem ir rēķinājušies jau iepriekš, var rasties jautājums, kā, iesākoties jaunam gadam, veiksmīgi atjaunot finansiālo līdzsvaru un sasniegt savus turpmākos mērķus.

Neatkarīgi no tā – Tavs mērķis ir iespējami ātri atmaksāt parādus vai gluži vienkārši jaunajā gadā  ir vēlme uzlabot bankas konta bilanci, lai īstenotu kādas ieceres, turpmākie padomi Tev noteikti noderēs!

Neplānoti ienākumi? Rīkojies gudri!
Esi saņēmis prēmiju, dāvinājumu, samaksu par papildu darbu vai pārmaksāto nodokļu atmaksu? Nesteidzies to visu uzreiz iztērēt! Lai arī šādās situācijās var rasties kārdinājums iepriecināt sevi ar kādu neplānotu (un tādēļ bieži vien arī nepārdomātu) pirkumu, tomēr, ja Tavs mērķis ir vērienīgāks par dažu minūšu vai dienu prieku,  gudrāk būs, ja šo saņemto summu, sadalīsi trīs vienādās daļās – pagātnei, tagadnei un nākotnei. Pirmo daļu izmanto, lai nokārtotu rēķinus ar pagātni – piemēram, ja iepriekš noformēti aizdevumi internetā, tad šo summu vari izmantot to atmaksai. Otro daļu naudas izmanto savām šī brīža vajadzībām vai priekam – jā, pat iepriekš minētajiem spontānajiem pirkumiem, ja tā vēlies! Savukārt trešo daļu novirzi nākotnei – papildini uzkrājumu vai investē. 
Atstāj savu kredītkarti mājās

20180123-1302-kredits7-lv-aizdevumi-bez-
Foto: Shutterstock.com

Lai arī kredītkarte vai aizdevumi bez ķīlas var būt risinājums neplānotās situācijās, tomēr nav noslēpums, ka šādas iespējas bieži vien tiek izmantotas arī nepārdomātiem un pat nevajadzīgiem tēriņiem. Un no tā gan vajadzētu izvairīties, īpaši, ja ir mērķis iespējami ātri nokārtot parādsaistības, izveidot ievērojamu uzkrājumu vai īstenot kādas citas lielākas ieceres. Taču, kā atradināties no ieraduma izmantot kredītkarti bez nopietnas nepieciešamības? Viena no efektīvākajām metodēm ir norēķināties ar skaidru naudu – katras nedēļas sākumā izrēķini, cik daudz naudas Tev vajadzēs iknedēļas tēriņiem, piemēram, pusdienām, transporta izdevumiem u.c. Tad dodies uz bankomātu un izņem konkrēto naudas summu. Un tad jau sāksies lielākais izaicinājums – izdevumus plānot tā, lai ar paņemto naudas summu pietiktu līdz nākamās nedēļas sākumam. Ja būsi pietiekami apņēmīgs, visticamāk, par savu kredītkarti veiksmīgi aizmirsīsi.

Obligāto maksājumu sarakstā iekļauj arī pats sevi
Daudzi uzkrājumam atvēl to naudas summu, kas paliek pāri pirms algas dienas – tas, savukārt, nozīmē, ka bieži vien iekrāt izdodas daudz mazāk, kā cerēts, jo mēdz uzrasties neplānoti tēriņi, kuriem tad arī šī naudas summa tiek tērēta. Taču, ja vēlies izveidot stabilu uzkrājumu (piemēram, nākamo svētku tēriņiem), izveido paradumu uzkrājuma papildināšanu iekļaut obligāto maksājumu sarakstā. Tas nozīmē, ka drīz pēc algas dienas kopā ar citiem obligātajiem rēķiniem Tu apmaksā arī to, ko esi ‘’izrakstījis’’ pats sev. Ņem vērā, ka izvēlētajai summai nevajadzētu būt pārāk lielai, pretējā gadījumā var rasties iztrūkums budžetā. Taču tai nevajadzētu arī būt pārāk mazai, citādi uzkrājums augs pārāk gausi. Kā atzīst speciālisti, uzkrājuma summai vajadzētu būt 6 līdz 10 % no ikmēneša ienākumiem, atkarībā no citiem izdevumiem.

Izveido savu personīgo budžetu

20180123-1303-kredits7-lv-aizdevumi-bez-
Foto: Shutterstock.com

Personīgā budžeta izveide ir pirmais solis uz finansiālo stabilitāti! Lai zinātu, cik naudas tērē katrai izdevumu kategorijai, veic rūpīgu tēriņu uzskaiti vismaz mēnesi – tā gūsi pilnīgāku priekšstatu par to, kur paliek Tava nauda un, vajadzības gadījumā, varēsi veikt vajadzīgās korekcijas. Efektīvam budžeta plānam jābūt pietiekami elastīgam – tam jāparedz arī neplānotie tēriņi. Tāpat savlaicīgi jāierēķina arī neregulārie un vērienīgākie izdevumi – automašīnas apdrošināšana un remonts, atvaļinājums, dzimšanas dienas svinības, lielāki pirkumi u.c, kam tad arī var sākt gatavoties laicīgi.

Aizdevumi bez ķīlas kā variants, ko apsvērt
Dzīve var ieviest savas korekcijas pat visrūpīgāk plānotajā budžetā. Un tas, savukārt, var nozīmēt, ka nepieciešams aizņemties. Ja nav vēlmes vai iespēju lūgt palīdzību draugiem vai radiem, var noderēt internetā pieejamie aizdevumi bez ķīlas. Tā ir iespēja aizņemties salīdzinoši nelielu naudas summu un kredīta atmaksu veikt jau no nākamās algas. Taču pie nebanku aizdevējiem var saņemt arī lielāka apmēra aizdevumus, kurus atmaksāt ilgākā laika posmā – tas var noderēt, ja plānots mājokļa remonts vai jaunas sadzīves tehnikas iegāde.

Lai arī aizdevumi bez ķīlas mūsdienās ir pieejami tik ātri un vienkārši, kā nekad agrāk, tomēr tas ir atbildīgs solis, kas no kredītņēmēja prasa rūpīgu savu iespēju izvērtēšanu. Aizņemies tikai tad, ja esi pārliecināts, kā un kad spēsi veikt kredīta atmaksu, un noteikti iepazīsties ar visiem līguma nosacījumiem. Ņem arī vērā, ka kredītsaistības – īpaši, ja tās ir uz garāku laika posmu – var prasīt ieviest zināmas korekcijas personīgajā budžetā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

stabils stāvoklis

uz ceļiem un ar artavai pastieptu plaukstu

pirms 2 gadiem, 2018.01.24 16:17

Slēptā reklāma

Gada procentu likme 262,4 % !!!!!!!!!! Latvieti, domā līdzi !

pirms 2 gadiem, 2018.01.25 13:33

Reklāmraksti