Uz kurām valstīm šobrīd ir ceļot visdrošāk?

Ceļošana sirdij tuva ir lielai daļai cilvēku. Varētu teikt, ka tieši ceļošana ir viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt savu atvaļinājumu. Visā plašajā pasaulē ir tik daudz skaistu un apbrīnojamu vietu, ko apskatīt un piedzīvot.

Dažkārt, jo tālāks un eksotiskāks ceļojums, jo labākas un atmiņā paliekošākas emocijas tas raisa. Tomēr šis gads atšķiras no citiem gadiem, kad varēja brīvi ceļot uz jebkuru vietu pasaulē. Šajā gadā ir jābūt ļoti piesardzīgam un rūpīgi jāizvērtē savs galamērķis. Tāpat jāņem vērā dažādi ierobežojumi. Iespējams, ka vislabāk savu šīs vasaras atvaļinājumu būtu pavadīt tepat, Latvijā, tomēr, ja ļoti gribas izrauties no ikdienas rutīnas, var doties arī pāri valsts robežām.

Ceļošana uz Lietuvu un Igauniju

Varētu teikt, ka šobrīd visdrošākās valstis, uz kurām ceļot ir Baltijas valstis. Tajās saslimstība ar vīrusu ir diezgan zema, tāpēc arī inficēšanās risks nav liels. Turklāt gan Lietuvā, gan Igaunijā ir daudz apskates objektu un aktīvās atpūtas iespējas.

Vēl viens liels pluss – ceļot var ar savu personīgo automašīnu, tādējādi ceļošana būs vēl drošāka, jo nav jādrūzmējas lidostā ar citiem cilvēkiem. Ceļojot uz ārzemēm ar savu auto, jāpārliecinās, ka ir derīga apdrošināšana, vislabāk, ja ir arī KASKO apdrošināšana. Uzzināt vairāk par apdrošināšanu iespējams mājaslapā polisubanka.lv.

Citas drošās valstis

Vēl droša ceļošana ir uz Grieķiju, Somiju, Norvēģiju. Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ir ievietots saraksts ar visām valstīm un to saslimšanas rādītājiem. Tāpat tur ir pieminēts, vai uz konkrēto valsti ir droši ceļot. Izpētot šo sarakstu, varēs arī saprast savu ceļojuma galamērķi.

Kas ir svarīgi?

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija iesaka patiešām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties aiz valsts robežām.

Taču, ja esi nolēmis doties ceļojumā, tad ņem vērā svarīgus ieteikumus:

●    Ievēro Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus neceļot uz tām valstīm, kurās joprojām ir augsti vai vidēji saslimstības rādītāji. Šīs valstis ir – ASV, Brazīlija, Luksemburga, Zviedrija, Portugāle, Sanmarīno, Bulgārija, Rumānija, Andora, Horvātija, kā arī Islande un Spānija. Ja ceļosi uz šīm valstīm, vai šķērsosi kādu no šīm valstīm tranzīta nolūkā, ņem vērā, ka, atgriežoties Latvijā, Tev obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija.

●     Nav ieteicams doties ceļojumos personām, kurām ir hroniskas saslimšanas, kā arī pensionāriem.

●    Dodoties uz jebkuru valsti, jāņem vērā, ka nepieciešams ievērot piesardzības pasākumus. Jāatceras ievērot distance no citiem cilvēkiem, kā arī bieži jāmazgā rokas, pēc iespējas mazāk aizskart dažādas virsmas.

●    Dodoties uz tūristu iecienītām atpūtas vietām, jāņem vērā, ka tur pulcēsies daudz cilvēku. Vietās, kur ir lieli cilvēku pūļi, ir ļoti liela iespēja saslimt ar jauno vīrusu. Liela iespējamība saslimt ir arī lidostās, jo arī tur apgrozās daudz cilvēku.

●    Ja ceļojumā dodas ar lidmašīnu, tad noteikti pirms došanās ceļā jāiepazīstas ar visām lidostā noteiktajām prasībām, piemēram, sejas masku lietošanu, apliecinājumu, ka ir negatīvs Covid-19 tests.

●    Nepieciešams iepazīties ar informāciju par atsevišķās valstīs noteiktajiem ceļošanas ierobežojumiem. 

●    Pirms doties ceļojumā, svarīgi noskaidrot par atgriešanās iespējām. Mūsdienās situācija pasažieru pārvadājumu jomās ir diezgan mainīga, tāpēc jāpārliecinās, ka būs iespēja atgriezties atpakaļ mājās.

●    Dodoties uz ārzemēm nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu.

●    Ieteicams reģistrēties konsulārajā reģistrā. Tas nepieciešams, ja attiecīgajā valstī iestāsies kāda ārkārtēja situācija, piemēram, dabas stihija vai karadarbība. Tādējādi, Ārlietu ministrija varēs sazināties un sniegt nepieciešamo palīdzību.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti