Vai gaisa kondicionieris ir veselīgs?

Gaisa dzesēšana acīmredzami ir viens no lielākajiem gaisa kondicioniera ieguvumiem veselībai. Bet vasarā tas sniedz daudz vairāk, nekā tikai ļauj justies komfortabli. Gaisa kondicionieris var uzlabot veselības stāvokli, novēršot ar karstumu saistītus simptomus.

Tomēr jūs, iespējams, esat dzirdējuši biedējošus stāstus par gaisa kondicionētāju, kas padara cilvēkus slimus. Daži pat ir nobažījušies par to, ka gaisa kondicionētāji izplata Covid-19. Daudzi cilvēki jautā sev, vai tiešām gaisa kondicionieris ir veselīgi? Esiet droši, atbilde vienmēr būs “jā”, ja vien jūs pienācīgi rūpējaties par savu iekārtu. Ar regulāru apkopi un tīrīšanu var novērst gaisa kondicionētāja radītas veselības problēmas.

Gaisa kondicionēšanas labvēlīgā ietekme uz veselību

Tā kā klimata kontrole ir jaunāka sfēra par apkuri, cilvēki mēdz novērtēt par zemu gaisa kondicionēšanas labvēlīgo ietekmi uz veselību.

Ar karstumu saistīti simptomi

Daudzviet, kur gaisa kondicionēšana ir mazāk izplatīta, karstuma viļņi kļūst par veselības krīzi. Mazāk karstuma izturīgi cilvēki, piemēram, bērni un vecāka gadagājuma cilvēki, vairāk pakļauti karstuma insulta un dehidratācijas riskiem. Dažas problēmas, piemēram, sirds slimības vai imūnsistēmas traucējumus, var saasināt tieši karstums. Gaisa kondicionēšana ir labākais veids, kā novērst un mazināt ar karstumu saistītus simptomus.

Uzlabo gaisa kvalitātes apstākļus

Laba gaisa kondicionēšanas sistēma var nodrošināt lielisku gaisa filtrēšanu un vienkārši tīrāku gaisu telpās.

Īpaši filtri no gaisa izflilrē baktērijas, pelējumu, alergēnus un citu gaisa piesārņojumu, padarot veselīgāku vidi tiem, kam ir alerģijas, astma vai citi ar elpošanu saistīti veselības traucējumi.

Mikrobi, ziedputekšņi un citi piesārņotāji var viegli izraisīt elpošanas slimības. Šo kairinātāju trūkums var arī atvieglot atveseļošanos no saaukstēšanās, alerģijas vai gripas.

Svarīgi saprast, ka ne visi filtri risina šos jautājumus. Pamatfiltri tikai saglabā putekļus un daļiņas nevis tīra gaisu.

Dažas ar gaisa kondicionēšanu saistītas veselības problēmas

Augsts mitrums var izraisīt slimību

Ja gaisa kondicionieris atdziest, bet nesamazina mitrumu, iespējams, ka sistēma ir pārāk liela telpai. Pārāk liela iekārta ātri samazinās temperatūru un pēc tam izslēgsies, nesamazinot mitrumu. Gaisa kondicionierim kādu laiku jādarbojas, lai izvadītu ūdeni no gaisa un samazinātu mitrumu.

Pārāk liels mitrums ļauj baktērijām vairoties, padarot inficēšanos reālāku. Ja sistēma nav pienācīgi iztīrīta, tā var attīstīt un izplatīt pelējumu un sēnītes, kas var būt neveselīgi. Atstāta nepārbaudīta lielā vidē, pamesta kondicionēšanas sistēma var izplatīt baktērijas un pelējumu, novedot pie tā, ko dažkārt sauc par slimas ēkas sindromu.

Slimās ēkas sindroms visbiežāk sastopams biroju ēkās ar ziņojumiem par gaisa kondicionētāja radītām veselības problēmām, vai arī darbinieki apgalvo, ka ēka viņus padara slimus. Daži cilvēki pat uzskata, ka viņiem ir alerģija pret gaisa kondicionēšanu. Patiesībā var saslimt ar daļiņām, ko izplata nepareizi uzturēta sistēma.

Ja jūsu darba vietā ir bijusi infekcija, pārbaudiet, vai pie vainas nav jūsu gaisa kondicionieris. Par laimi, slimās ēkas sindromu var viegli novērst vai novērst tādā pašā veidā, kā to paveiktu cilvēks: pareiza iekārtu kopšana, uzturēšana un tīrīšana.

Kā novērst gaisa kondicionētāju radītas veselības problēmas

Gaisa kondicioniera profilaktiskā apkope

Labs veids, kā pārliecināties, ka jūsu gaisa kondicionieris tiek pietiekami apkopts, ir ieplānot speciālista vizīti sezonas sākumā un, iespējams, sezonas beigās, atkarībā no lietošanas veida un intensitātes.

Kad apkope ir pabeigta, uzdodiet jautājumus un pārliecinieties, vai saņemtais pakalpojums ir pilnīgs. Servisa meistaram ir jāpārbauda un jāiztīra visa sistēma, lai noņemtu visu, kas varētu izraisīt nelabumu, piemēram, pelējumu, minerālu vai putekļu uzkrāšanos. Viņam jāpārbauda jebkura vieta sistēmā, kur var veidoties mitrums, un jāveic šo problēmu risināšana. Iztvaicētāja spoles kondensē un atbrīvo no gaisa mitrumu, padarot tās par galveno vietu pelējuma vai baktēriju augšanai. Jūsu iekārtai ir jāpārbauda arī ventilatora motors un asmeņi, citas detaļas, lai konstatētu bojājuma pazīmes, jo tās visas ir vietas, kur mitrums tiek izvadīts uz augšu.

NORD AIR ir svaigs un konkurētspējīgs kondicionieru un siltumsūkņu pārdošanas un uzstādīšanas uzņēmums, kura dibinātājs pēc daudzu gadu pieredzes gūšanas ārpus Latvijas ir atgriezies, lai piedāvātu Latvijas klientiem augstākās kvalitātes produktu un servisu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti