Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai vērts iegādāties trauku mazgājamo mašīnu? 3

Pareizi izvēlēta trauku mazgājamā mašīna var ievērojami samazināt laiku, kuru Tu pavadi, veicot vienu no garlaicīgākajiem uzdevumiem virtuvē – trauku mazgāšanu. Aktuāls ir jautājums – kā atrast to īsto un vienīgo modeli, kas būs Tavs čaklākais palīgs cīņā ar netīro trauku kalnu?

Ir vairākas lietas, par kurām vajadzētu padomāt, pirms ieguldi naudu trauku mazgājamās mašīnas iegādē. Prioritātei šajā gadījumā vajadzētu būt platībai, kāda pieejama Tavā virtuvē. Trauku mazgājamo mašīnu būtu ieteicams novietot tuvu izlietnei, jo tā jāpievieno ūdensvadam un kanalizācijas sistēmai. Lai arī vilinoši var šķist lielākas tehnikas izvēle, kas ļauj vienā reizē nomazgāt vairāk trauku, jādomā reāli un jāsaprot, cik daudz trauku patiesībā Tev ikdienā nepieciešams mazgāt.

Vēl viens svarīgs kritērijs noteikti būs pieejamais budžets, kas nereti cilvēkiem kļūst par noteicošo faktoru īstā modeļa izvēlē. Piemēram, interneta veikalā 220.lv pieejamas gan brīvi stāvošās, gan iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas dažādās cenās – lētākos modeļus var iegādāties par mazliet vairāk nekā 200 eiro savukārt modernāko un funkcijām bagāto modeļu cenas svārstās ap 1000 eiro.

Vajadzētu padomāt arī par to, vai Tev nepieciešama brīvi stāvošā vai iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna. Pirmā varianta modeļi ir izplatītākie, un tie piemēroti, ja Tu īrē savu mitekli, vai arī pēc kāda laika plāno pārvākties. Savukārt iebūvējamie modeļi ir stilīgi un mūsdienīgi, taču dārgāki un neizdevīgāki, ja plāno pārvākties uz citu mājokli. Vasarnīcām un maziem dzīvokļiem lieti noderēs arī uz galda liekamās trauku mazgājamās mašīnas.

Ja Tev mājās ir mazi bērni, vēlams iegādāties tādu sadzīves tehniku, kas aprīkota ar bērnu drošības funkcijām. Tas attiecas ne tikai uz trauku mazgājamām mašīnām, bet arī plītīm un cita veida tehniku. Ir svarīgi, lai bērns nevarētu atvērt trauku mazgājamās mašīnas durvis laikā, kad darbojas mazgāšanas cikls. Modernākajos modeļos ir iebūvēta arī tāda noderīga funkcija, kas automātiski nobloķē durvis, lai pasargātu virtuvi no ūdens noplūdes.

Labai trauku mazgājamai mašīnai ir jāspēj kārtīgi nomazgāt traukus, galda piederumus, pannas, katlus un visu pārējo, kas paredzēts mazgāšanas šādā veidā. Lai izvairītos no liekiem izdevumiem un tehnikas nolietošanās, centies to lietot tikai tad, kad sakrājies pietiekami liels trauku daudzums, lai nebūtu jādarbina pustukša trauku mašīna.

Skaļuma ziņā liela daļa trauku mazgājamo mašīnu modeļu darbojas 45 līdz 50 dB robežās. Tiem, kuriem ir svarīgi, lai mājās būtu miers, ieteicams izvēlēties klusākos modeļus, turklāt jāņem vērā, ka tikai četru decibelu starpība jau rada divreiz lielāku troksni.

Vai vērts pirkt trauku mazgājamo mašīnu, vai arī mazgāt ar rokām?
Šis jautājums interesē daudzus, kas aizdomājas par trauku mazgājamās mašīnas iegādi. Patiesībā atbildēt uz to nemaz nav tik viegli, jo mūsdienās pieejami ļoti atšķirīgi sadzīves tehnikas modeļi, kas patērē atšķirīgu ūdens daudzumu un elektroenerģiju. Taču arī pētniekiem ir interesējis šis jautājums, un viņi atklājuši, ka, efektīvi izmantotas trauku mazgājamās mašīnas var ievērojami samazināt izmaksas par ūdeni. Mazgājot traukus ar rokām, mēs nereti atveram ūdens krānu un ļaujam tam tecēt bez apstājas, izšķiežot vairākus litrus nevajadzīgi.
 
Kā minēts iepriekš, svarīga ir efektīva trauku mazgājamās mašīnas izmantošana. Ko tas nozīmē? Šeit noteikti jāuzsver jau aprakstītā metode, proti, tehnikas piepildīšanu ar traukiem katrā lietošanas reizē. Ja tas iespējams, ieteicams arī uzstādīt eco režīmu.

Noslēgumā atliek piebilst, ka trauku mazgājamās mašīnas ir lieliski palīgi virtuvēs, kurās ikdienā sakrājas liels daudzums netīro trauku. Labākos sadzīves tehnikas modeļus meklē 220.lv!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Hmm

Vini piemirsa pieminet ka gimenem ar 2 cilvekiem taukuma/ajama mashina nav vajadziga

pirms gada, 2018.10.11 02:53

Fluffy

Ir gan vajadzīga

pirms gada, 2018.10.26 15:56

Koni

Nepiekrītu, tagad taču var nopirkt arī neliela izmēra trauku mašīnas. Mums arī ir, ļoti noder, arī 2 cilvēkiem

pirms gada, 2018.11.14 18:05

Reklāmraksti