Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienkārši soļi, kā uzlabot savu kredītreitingu

Ja jums ir nepieciešams palielināt savu kredītreitingu, lai vēlāk varētu aizņemties vienkārši un bez maksas (lån nemt gratis), jums jāsaprot, ka šis process nenotiks vienas nakts laikā. Kredīta rādītājos tiek ņemti vērā jūsu iepriekšējo kredītdarbību skaits, ko varat atrast jūsu kredītvēsturē, nevis tikai jūsu pašreizējās saistības. Tomēr, lai arī tas nenotiks vienas nakts laikā, ir vairāki soļi, kurus jūs varat veikt, lai uzsāktu savu ceļu uz labāku kredītreitingu un labākiem kredīta nosacījumiem nākotnē.

Viens no galvenajiem faktoriem jūsu kredītreitingā ir tas, cik liels kredītreitings ir jūsu kredītvēsturē salīdzinājumā ar to, kādas ir jūsu pašreizējās, faktiskās kredītsaistības un kā tās tiek lietotas. Jo mazāks ir skaitliskais procents, jo labāk tas ir jūsu kredītreitingam. Optimālais: 30 procenti vai mazāk. Lai visvienkāršāk uzlabotu savu rezultātu, maksājiet savus ikmēneša aizdevuma atlikumus regulāri un laikā, kā arī uzturiet kredīta balansu zemā līmenī.

Vēl viens labs veids, kā uzlabot savu kredītreitingu, ir novērst nelielos kredītkartes mīnusus, kuri jums ir uz vairākām kredītkartēm. Tātad - tie ir it ka mazie atlikumi, kas jums ir sakrājušies vairākās kredītkartēs. Iemesls, kāpēc šī stratēģija varētu uzlabot jūsu rezultātu, ir tāds, ka viens no parametriem, pēc kuriem tiek noteikts jūsu kredīta vērtējums, ir tas, cik daudzām no jūsu kredītkartēm ir negatīva bilance. Tāpēc, izmantojot vienu kredītkarti 50 eiro pirkumam un pēc tam izmantojot citu kredītkarti 30 eiro pirkumam, nevis abiem pirkumiem izmantojot to pašu karti (vēlams, ar vislabāko procentu likmi), var nodarīt lielu skādi jūsu kredīta rādītājam. Risinājums, lai uzlabotu savu kredītreitingu ar šo metodi, ir pavisam vienkāršs – apskatiet visu savu kredītkaršu bilances un nomaksājiet ikvienu no tām, kurām ir nelieli atlikumi. Tad izvēlieties vienu vai divas kredītkartes, kuras plānojat izmantot ikdienā, un atsakāties no visām pārējām, tās pilnībā slēdzot. Tādā veidā jūs nepiesārņosiet savu kredītreitingu ar vairāku kredītkaršu mazajiem, nenomaksātajiem atlikumiem.

Savukārt, ja jums ir vairāki kredītkaršu overdrafti ar lieliem mīnusiem, jūs tos varat mēģināt apvienot zem viena parāda ar personīgā aizdevuma palīdzību, kas noteikti nāks par labu jūsu kredīta vērtējumam. Ko jūs, iespējams, nezināt: pat ja katru mēnesi pilnībā samaksājat noteikto, minimālo atmaksas summu, jūs vēl joprojām varētu tikt pakļauti augstākam kredīta izmantošanas koeficientam, nekā jūs domājat. Tas ir tāpēc, ka daži kredītkaršu izdevēji izmanto jūsu kredītkartes ziņojumā esošo bilanci, lai par to tālāk ziņotu kredītreitingu birojam. Pat ja jūs pilnā apmērā samaksājat noteikto minimumu katru mēnesi, jūsu kredītreitings joprojām tiks izsvērts no jūsu ikmēneša atlikuma, kas ilgstoši var būt nemainīgs vai pat palielināties, ja jūs turpināt aktīvi izmantot kredītkartes piešķirto limitu un atmaksājat tikai pašu minimumu. Viena no stratēģijām – veiciet vairākus ikmēneša maksājumus uz savu kredītkarti, lai dzēstais overdrafts uzrādītos lielāks par minimālo. Patiesi, ja jums ir vairākas kredītkartes, kredītu apvienošana jeb samle dine lån šajā gadījumā būtu labs risinājums.

Vienmēr maksāt rēķinus laikā ir svarīgs veiksmīga kredītreitinga faktors. Ja plānojat lielu pirkumu (piemēram, dzīvokli, māju vai automašīnu), iespējams, ka jums būs nepieciešams visai liels naudas daudzums pirmās iemaksas segšanai. Lai arī rēķinu apmaksa var sagādāt grūtības, ja paralēli vēlaties uzkrāt šādam lielam mērķim, noteikti nesāciet iekavēt ikmēneša rēķinu apmaksu. Viena no lielākajām laba kredītreitinga sastāvdaļām ir mēnesi no mēneša savlaicīgi veikti maksājumi. Protams, naudas iemaksāšana krājkontā liela pirkuma pirmās iemaksas uzkrāšanai ir gudra rīcība, tikai sekojiet līdzi tam, lai šie uzkrājumi neietekmētu to, kā jūs ik mēnesi apmaksājat pārējos rēķinus.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti