Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienkārši veidi, kā atgūt kontroli pār savām finansēm

Neatkarīgi no finansiālās situācijas un citiem apstākļiem, var rasties sajūta, ka nespēj rīkoties ar finansēm tā, kā vēlētos, lai arī ienākumi ir pietiekami, visiem izdevumiem tomēr nepietiek, neizdodas izveidot uzkrājumu vai ir izveidojušās pārāk lielas kredītsaistības. Šķiet pazīstami? Piedāvājam dažus vienkāršus veidus, kā šo situāciju mainīt.

Izveido budžeta plānu
Ja Tev šķiet, ka nespēj kontrolēt savus finanšu līdzekļus, tad Tev, visticamāk, vajadzēs budžeta plānu. Tas ir labākais veids, kā mainīt finansiālo nākotni.
Ja Tev vēl nav budžeta plāna, šis ir īstais brīdis to izveidot. Ja plāns jau ir, taču tas nedarbojas, tad velti laiku, lai saprastu, kādas ir būtiskākās kļūdas, ko pieļauj, un kādas korekcijas nepieciešamas. Atceries, ka budžeta plānā jāiekļauj visi izdevumi, turklāt plānam jābūt reālam!

Samazini izdevumus
Veidojot budžeta plānu, vērts padomāt arī par izdevumu samazināšanu. Ja Tev ir patēriņa kredīts vai īrē mājokli, tur ietaupīt nevarēsi, taču ir daudz kategoriju, kur iespējams atrast daudz ‘’lieko’’ tēriņu, piemēram, retāk ēdot ārpus mājas un izvairoties no kafijas pirkšanas degvielas uzpildes stacijās, varēsi ietaupīt diezgan lielas naudas summas. Netici? Pamēģini!

Plāno maltītes
Ja ideja par regulāru maltīšu gatavošanu mājās Tev šķiet biedējoša, pamēģini saplānot ēdienreizes vairākas dienas vai nedēļas uz priekšu. Tas atvieglos iepirkšanos un samazinās pārtikas (un līdz ar to arī naudas) patēriņu, jo visi iegādātie produkti, visticamāk, arī tiks izmantoti.

Atslēdz televīziju
Ja Tev ir sajūta, ka izdevumi ir ārpus kontroles vai arī Tu vienkārši vēlies savus finanšu mērķus sasniegt ātrāk, Tev vajadzētu apsvērt iespēju atteikties no televīzijas. Ir vairākas alternatīvas (piemēram, internets), kas ļauj  skatīties filmas un interesējošās pārraides, par to lieki nemaksājot.

Lasi grāmatas par personīgajām finansēm
Ja vēlies kaut ko mainīt savā finanšu situācijā vai naudas tērēšanas paradumos, taču nav skaidrības, ar ko sākt, iespējams, vērts izlasīt kādu grāmatu par šo tēmu. Izvēles iespējas ir plašas, tādēļ velti laiku, lai iepazītos ar grāmatu anotācijām un arī citu lasītāju atsauksmēm!

Uzzini par investīcijām
Viens no  soļiem ceļā uz finansiālo stabilitāti ir investīcijas. Ja ideja par ieguldījumiem Tevi biedē, ir laiks apgūt kaut ko jaunu par to. Internetā pieejama plaša informācija par to, tiek izdotas arī grāmatas par šo tēmu un savas konsultācijas piedāvā finanšu konsultanti. Protams, arī te vispirms jāveic izpēte, lai zinātu, kam uzticēties.

Izvirzi reālus mērķus
Ja neesi noteicis finansiālos mērķus, ko vēlies sasniegt, saglabāt motivāciju būs daudz grūtāk. Nosakot mērķus, pārliecinies, ka tie ir reāli. Piemēram, Tu nevari noteikt, ka ietaupīsi 2000 eiro mēnesī, ja Tavi ienākumi ir daudz mazāki. Nodrošini veidu, kā sekot līdzi savam progresam – tas var palīdzēt ceļā uz ilgtermiņa mērķa realizēšanu.

Atmaksā savus parādus
Ja vēlies mainīt finansiālo situāciju, tad Tev jāstrādā, lai pēc iespējas ātrāk dzēstu savas parādsaistības. Neatkarīgi no tā, cik liela ir kredītu summa, izveido atmaksas plānu un nosaki mērķus, kas var palīdzēt šo apņemšanos īstenot.

Pārtrauc izmantot kredītkartes
Ja Tev ir grūtības ar finansēm, vari paļauties uz kredītkarti, lai izdzīvotu līdz nākamai algas dienai. Taču, ja vēlies atgūt kontroli pār savām finansēm, Tev jāpārtrauc izmantot kredītkarti. Ja turpināsi to darīt, pakļausi sevi pārtērēšanās riskam, turklāt daudz naudas samaksāsi procentos. Atstāj savas kredītkartes mājās un iegūsti kontroli pār savām finansēm.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti