Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viss, kas jāzina par koka mājas siltināšanu

Koka mājas siltināšana ir unikāla un delikāta procedūra. Tāpat kā jebkuram mājoklim, ir iespējami dažādi siltināšanas veidi. Bet kurš ir vislabākais koka mājas siltināšanas veids? Kas ir jāzina, lai visu izdarītu pareizi?

Drošākais un optimālākais veids, kā nosiltināt koka māju, ir izmantot polistirola putuplastu. Pie koka tiek piestiprinātas speciālas plāksnes. Lai gan tas ir populārākais veids, vislabākā ir siltināšana ar akmens vati. Ja sienas siltina ar šo metodi, jāizmanto polietilēna plēve, lai absorbētu ūdens tvaikus, kas var bojāt sienu.

Plaši izmanto arī siltināšanu ar putu polistirolu, taču tas nav labs risinājums, jo putu polistirols ir zināms kā materiāls, kas neelpo. Lai labi nosiltinātu māju, laba alternatīva ir arī putu poliuretāns, kas tiek izsmidzināts, ir ekoloģisks un elastīgs.

Ja ir iespēja, noteikti siltiniet māju no ārpuses, jo mājokļa siltināšanai no iekšpuses ir daudz negatīvu īpašību. Siltinot no iekšpuses, ļoti bieži nākas izjaukt mājas interjeru, savukārt, ja nepareizi nosiltina māju no iekšpuses, tiek radīti ideāli apstākļi pelējumam. Koka mājas siltināšanai vislabāk ir piemēroti tādi materiāli, kas labi reaģē uz koksni, piemēram, Rockwool akmens vate un ekovate. Lai gan siltināšana ar akmens vati ir daudz populārāka, ekovate, atšķirībā no akmens vates, ir lokšņu, nevis šuvju siltināšanas materiāls. Lai gan abu materiālu pretestība praktiski ir vienāda, caur akmens vates savienojuma šuvēm var izkļūt līdz pat 30–40 % siltuma. Tā kā akmens vates struktūra ir izgatavota no šķiedrām, tajā var uzkrāties mitrums, kas ir kaitīgs. Ekovates cauruļveida struktūra vieglāk izlaiž ūdeni, un, tā kā tā ir izgatavota no celulozes, kas ir dabai draudzīgāks materiāls, ekovate koka mājai ir daudz izdevīgāka. Ekovati var izsmidzināt, un tā ir viela, kas neuzliesmo, tāpat kā jebkura organiskā viela, tā gruzd. Šāda veida siltināšana ne tikai ir ļoti efektīva, bet arī var pasargāt jūsu īpašumu ugunsgrēka gadījumā.

Koka mājas siltināšanai ir daudz alternatīvu, ko piedāvā dažādi ražotāji. Šobrīd, lai gan populārākais veids ir siltināšana ar akmens vati, koka māju siltināšanai izmanto arī salmus, taču tam ir nepieciešams ļoti plats pamats.

Rockwool vate ar savu optimalitāti, iespējams, visvairāk atšķiras no citiem materiāliem. Ar to siltina ne tikai sienas, bet arī grīdas, griestus un jumtu. Ir bezgala daudz variantu siltināšanai ar Rockwool vati. Spaļi vairs netiek izmantoti kā termoizolācijas materiāls. Ja gatavojas staigāt pa griestiem, vislabākā izvēle ir īpašas plāksnes, kas iztur slodzi. Izvēle ir ļoti plaša kā vēl nekad. Lai izdarītu labu izvēli, vissvarīgākais ir salīdzināt ieteikto materiālu tehniskos raksturlielumus un termiskās īpašības. Tātad, lai labi nosiltinātu koka māju, svarīgākais ir izvēlēties labu materiālu, kas labi reaģētu uz koksni.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti