Zobu protēzes – iespēja uzlabot smaidu un pašapziņu 1

Pastāvīgie zobi mums ir doti vieni visam mūžam. Ja kādu iemeslu dēļ kāds no tiem ir zaudēts, tad tā vietā ir tukšums, kas noteikti nedaiļo, it īpaši, ja tas ir zobu rindu priekšējā daļā. Trūkstošu zobu un neestētiska smaida dēļ var būt zems pašvērtējums, grūtības realizēties profesionālajā un personiskajā dzīvē. Tāpēc zobu estētikas jautājumu nevajadzētu uzskatīt par mazsvarīgu, jo tas nopietni ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti.

Zaudētu zobu gadījumā vajadzētu uzreiz domāt par iespējām, kā aizstāt trūkstošos zobus. Zobu protēzes ir viens no izplatītākajiem risinājumiem, ko izvēlas šādos gadījumos, jo zobu protezēšana spēj apvienot pietiekami labu estētisko un funkcionālo risinājumu ar pieejamām izmaksām.

Pieejamas izņemamas un neizņemamas zobu protēzes
Mūsdienu zobārstniecība piedāvā pacientiem plašas iespējas un efektīvus risinājumus, zobu protezēšana nav izņēmums. Iespējams piemeklēt labāko risinājumu katram pacientam, sekmīgi aizstājot vienu vai vairākus zaudētus zobus, kā arī izveidot protēzes pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā.

Zobu protezēšana iespējama ar izņemamām un neizņemamām restaurācijām. Piemērotāko variantu palīdzēs izvēlēties pieredzējis zobu protezēšanas speciālists, kurš ieteiks, kādā veidā labāk atgūt gan zobu estētiku, gan funkcionalitāti.

• Neizņemamas zobu restaurācijas ir zobu kroņi, zobu tilti un venīri jeb porcelāna plāksnītes. Ar zobu kroņiem un venīriem var ievērojami uzlabot zobu estētiku, uzlabojot to formu, izlīdzinot zobu rindas, atjaunojot zoba kroņa daļu. Bet ar tiltiem var aizvietot vienu līdz trīs zobus, ja abās pusēs ir balsta zobi.

• Izņemamas zobu restaurācijas ir tā saucamās zobu plates, kuras izmanto daļējas vai pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Zobu plates ir vienkāršākais protezēšanas veids, jo neprasa iejaukšanos mutes dobuma audos, kā arī zobu platēm ir pieejamas izmaksas.

Kā ikdienā kopt zobu protēzes
Tiem, kuri izvēlējušies mutē ievietot izņemamas vai neizņemamas zobu restaurācijas, īpaši atbildīgi jāattiecas pret mutes higiēnas ievērošanu, lai varētu saglabāt veselus pārējos pastāvīgos zobus, saglabātu svaigu elpu un izvairītos no smaganu iekaisumiem, kas var rasties, ja mutē nepietiekamas higiēnas dēļ savairojas mikroorganismi.

Ja ir neizņemamas protēzes, tad mutes dobums jātīra tāpat kā parasti, bet īpaši jāpievērš uzmanība zonām, kas ir starp īstajiem zobiem un restaurācijām. Noderēs mazāka izmēra vai speciāla birstīte, ar ko iztīrīt grūti pieejamās vietas, neļaujot vairoties mikrobiem. Tāpat noderēs zobu skalojamie līdzekļi.

Izņemamās protēzes nepieciešams kopt pēc katras ēdienreizes, tās noskalojot ar ūdeni, bet divreiz dienā tās jānotīra arī ar birstīti un pastu no visām pusēm. Lai uzturētu veselu mutes gļotādu, tā ir rūpīgi jākopj, ieteicams muti skalot ar kumelīšu tēju vai speciālu līdzekli.

Biežākie iemesli, kāpēc tiek zaudēti zobi
Katra zoba zaudēšana ir traģēdija, tāpēc vienmēr labāk profilaktiski rūpēties par mutes veselību, lai mazinātu iespēju, ka būs jāšķiras no kāda zoba. Visbiežāk zobi tiek zaudēti tāpēc, ka ir nepietiekama zobu higiēna un novēloti tiek apmeklēts zobārsts, kad jau vairs nav iespējas zobu glābt, tāpēc nākas to izraut. Protams, zobi tiek zaudēti arī traumu un negadījumu rezultātā, bet šādu gadījumu ir daudz mazāk.

Tāpat zobu protezēšana var būt aktuāla arī tiem, kuriem ir kādi zobu un sakodiena defekti. Lai tos novērstu, var būt vajadzīga zobu protezēšana, kas uzlabo gan estētiku, gan funkcionalitāti.

Kur veikt zobu protezēšanu
Zobu protezēšana atkarībā no darba apjoma un protēzes veida var aizņemt ilgāku laiku un vairākas vizītes zobārstniecībā. Jārēķinās arī ar pietiekami lielām izmaksām, tie var būt vairāki simti eiro. Izvēloties zobārstniecību, kurā veikt protezēšanu, jau laikus ieteicams iepazīties ar cenrādi, lai varētu sagatavoties izmaksām.

Tomēr lētākajai cenai nevajadzētu būt galvenajam izvēles noteicējam. Protēzes tomēr būs ķermeņa daļa ilgu laiku, svarīga ir kvalitāte un profesionāls protēzista darbs. Tāpēc labāk izvēlēties uzticamu zobārstniecību, kur zobu protezēšanu veic pieredzējuši speciālisti, kuri strādā ar modernākajiem materiāliem un darba metodēm.

Dr. Apines zobārstniecības klīnikā zobu protezēšanu veic Latvijā vieni no labākajiem sertificētajiem zobu protēzistiem, kuri pieredzi guvuši gan Latvijā, gan ārvalstīs. Vairāk varat uzzināt un pieteikties konsultācijai: https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/protezesana/.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Reklāmraksti