Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zobu protezēšana – veselīgs smaids jebkurā vecumā

Neatkarīgi no vecuma, kopti un veseli zobi ir vērtība, kas mudina biežāk smaidīt, vairo skaistumu un pašpārliecību. Mūsdienās zobu protezēšana piedāvā risinājumus, kas būs piemēroti katra vēlmēm un vajadzībām.

Vai trūkstošu zobu var ignorēt?

Lai gan parasti cilvēki daudz mazāk uzmanības velta tiem zobiem, kuri smaidot nav redzami, nedrīkst aizmirst, ka visai zobu rindai ir daudzas citas svarīgas funkcijas. Lūk, kāpēc nedrīkst ignorēt trūkstošus zobus arī tad, ja to vieta nav ārēji redzama, un kāpēc zobu protezēšana ir process, ko nedrīkst atlikt:

● Runa, dikcija - sakodiens tiešā veidā ietekmē to, kā mēs runājam. Ja kāda zoba trūkst, cilvēka dikcija var kļūt neskaidra, ir risks šļupstēt, un tas var atstāt negatīvu ietekmi uz saziņu ar apkārtējiem;
● Ēšana – iespējams, šī ir pat būtiskākā zobu funkcija. Būsiet pamanījuši, ka veci cilvēki, kam trūkst zobu, izvairās no riekstiem, āboliem un citiem cietākiem un grūtāk sakošļājamiem ēdieniem. Taču zobu trūkums nav tikai veco ļaužu problēma, un arī zobu protezēšana ir piemērots risinājums jebkurā vecumā;
● Estētiskums – pat ja ārēji zoba vieta nav redzama, var rasties sakodiena problēmas. Ja zobi ilgstoši netiek aizvietoti, notiek žokļu kaula atrofija, līdz ar to deformējas arī sejas forma un lūpu līnija.


Kādu protezēšanas veidu izvēlēties?

Mūsdienās zobu protezēšana piedāvā ļoti plašas iespējas atkarībā no pacienta veselības stāvokļa un iespējām:
● Zobu implantācija – viens no efektīvākajiem un drošākajiem protezēšanas veidiem. Zobu implanti gan pēc izskata, gan sajūtām ir identiski dabīgajiem zobiem. Turklāt, rūpīgi kopjot mutes dobumu, tie var kalpot visu mūžu;
● Zoba tilts – ja pacientam trūkst viena vai divu blakus esošu zobu, labs risinājums ir zoba tilts, kad jaunais zobs tiek fiksēts pie blakus esošajiem veselajiem zobiem. Taču šī metode ir uzskatāma par pagaidu risinājumu, jo protēze mijiedarbojas ar blakus veselajiem zobiem;
● Klasiskā plastmasas vai lokveida protēze – šis uzskatāms par pagaidu risinājumu, taču ir nedārgs un tiek ļoti ātri izgatavots.

Dental Art – profesionāla zobārstniecības klīnika pašā Rīgas sirdī
Dental Art piedāvājumā ir ļoti plašs klāsts zobārstniecības pakalpojumu, to vidū arī zobu protezēšana un implantēšana, ko veic pieredzējuši un pret pacientu īpaši uzmanīgi speciālisti.

Ienāciet dentalart.lv un uzziniet, kā parūpēties par savu smaidu!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti