Aicina izsaukt uz Bausku ministri 18

Bauskas novada Domes Sociālo un veselības lietu komitejas sēdē 22. jūlijā deputāts Uģis Zeltiņš iepriekš apstiprinātajā darba kārtībā aicināja iekļaut papildu jautājumu par Bauskas slimnīcas pastāvēšanu. Deputāts aicināja izvērtēt iespēju novada budžetā paredzēt līdzekļus slimnīcas uzturēšanai.U. Zeltiņš iepazīstināja deputātus ar pašreizējo finansiālo stāvokli, līdzekļu samazinājumu no septembra. Lai neaizlaistu postā līdz šim sasniegto, nepazaudētu speciālistus un ļautu slimnīcai pārciest grūtos laikus, no novada budžeta būtu nepieciešami gadā apmēram 165 tūkstoši latu. Deputāts iepazīstināja ar valstī iecerēto finanšu samazinājumu veselības aprūpei, kurā Bauskas slimnīcai tas ir īpaši drastisks.Deputāts Raitis Ābelnieks izteica pārmetumu, kāpēc U. Zeltiņš, kurš ir Tautas partijas biedrs, neizmanto iespējamās korporatīvās saites: «Ministre ir no jūsu partijas, tad arī viņai jāprasa, kāpēc tieši Bauskas slimnīcai tik ļoti daudz naudas tiek atņemts. Vajag ministri dabūt uz Bausku, lai viņa mums sniedz paskaidrojumus.» R. Ābelnieka viedokli atbalstīja arī deputāts Egīls Millers. Savukārt deputāts Gintauts Tarvids izteicās, ka vietējai varai jārīkojas aktīvāk, citādi savus protestus sāks izteikt sabiedrība: «Varam nonākt līdz tam, ka cilvēki izmisumā sāks rīkoties, piemēram, bloķēt Mēmeles tiltu, lai apturētu transporta kustību uz starptautiskās maģistrāles. Vai līdz tam jānonāk, lai Rīgā mūs sadzirdētu?»Novada Domes priekšsēdētājs Valdis Veips informēja, ka pašvaldības viedoklis jau pausts vēstulēs valsts augstākajām amatpersonām. Diemžēl atbildes nav. Deputāte Ārija Gaile ieteica rakstīt vēstules uz Rīgu atkārtoti.Konkrētu lēmumu par iespējamo finansiālo atbalstu Bauskas slimnīcai novada Domes Sociālo un veselības lietu komitejā nepieņēma.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

jāiet ielās, nevis

Jāraksta, jālūdz, jāveic aptaujas... Riebjās lasīt un klausīties!
Citēju:
" Savukārt deputāts Gintauts Tarvids izteicās, ka vietējai varai jārīkojas aktīvāk, citādi savus protestus sāks izteikt sabiedrība: «Varam nonākt līdz tam, ka cilvēki izmisumā sāks rīkoties, piemēram, bloķēt Mēmeles tiltu, lai apturētu transporta kustību uz starptautiskās maģistrāles. Vai līdz tam jānonāk, lai Rīgā mūs sadzirdētu?»"
Bet sabiedrībai jau vienalga, sabiedrība tik pukst. Kurš no jums ir gatavs nostāties uz tilta, glābjot savu slimnīcu? Mūsu sabiedrība protestēt māk tikai teorētiski, nevis praksē. Rīkoties vajag, kā to dara visā pasaulē, bet mēs gribam visu panākt mierīgā ceļā- pie pārrunu galda. Nekas nesanāks, kamēr cilvēki būs tik kūtri un tālāk par runāšanu netiks.
Es gaidu to brīdi, kad SABIEDRĪBA SĀKS IZTEIKT SAVU PROTESTU. Domāju, ka ar vienu studu uz Bauskas apļa vai Mēmeles tilta pietiks, lai Rīgā to jau zinātu. Bet mēs esam pacietīga tauta, varam stāvēt arī ilgāk.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 16:10

:((((

Cauri.....
Tev laikam nekas nerūp,kas notiek Bauskā un tās apkaimē,ja tev nav mazu bērnu(kuru nod.ar jau ciet)radu,vai kādu citu tuvu cilvēku,tad varbūt tev nospļauties pa slimnīcu,bet ja tev viņu būtu un būtu tev žēlastība ar pret citiem kuri nevar izbraukāt uz Rīgu vai citu pilsētu pie dr.tad varbūt runātu svādā.
Labi nav jau te nekādi profiņi viņi,bet nav jau ar tik slikti,lai nepalīdzētu nu ne maz.
man jau lielāks sašutums ir par bērnu nod.Ja man bērniņam jāguļ būtu vienam kautkur Rīgā,Jelgavā vai kur citur,es ar nevarētu katru dienu izbraukāt-pie ši brīža situācija:(((((

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 23:55

ssssss

slimnica ir tacu SIA ,lai kreditu panem,.........................

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 20:50

janis

vai nebij taa, ka shie 165 tk gadaa ir nepiecieshami tikai neatkiekamaas medic palidzib nodrosinaasanai?? -- resp - dazhu dakteru un vinju maasinju algaam?
kaa tur iisti ir.. no raksts var saprasti, ka sie tk ir nepieciesami, lai visa slimnica varetu pastaveet.. bat tacu nav taa!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 20:33

jurgita

Izsmiekls! Vieni priecājas, ka slimnīcu nevajag... Ko ar morgu iesāksiet, domājiet tur viss ir par brīvu??? Gribētos redzēt, tie kuri lauzīs kāju vai ko citu, kā laicīgi nokļūs pie Rīgas ārstiem... Tad varēsiet paburkšķēt.
Pareizi Gailes kundze saka, jāraksta atkārtoti vēstule uz Rīgu un pašiem vairāk jāiesaistās, lai mūsu novadā nevis likvidētu, bet gan saglabātu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 18:56

heijaa

mēnesī, domāju :) Vai nu tik daudz nevaram atlicināt? Pašu labā, taču

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 17:01

heijaa

Tā summa galīgi nav liela - sametam pa piečukam (rajonā kādi 30 000 taču esam) un problēma atrisināta!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 17:00

dusma to cauri (...)

Ja tev vajag morgu (ko arī novēlu), tad nerunā par visiem, durņaks!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 16:42

iedzīvotāja

165 tūkstoši, tas nav nekas pārdabisks ,lai katrs jaunievēlētais novada vadītājs atvēl no tiem sev piešķirtajiem tūkstošiem pārsimts latu un daži tūkstoši jau būtu. Kā var atlikt pilsētas vadība tik svarīga jautājuma izlemšanu. Kauns, ka vēlēju par tādiem, kam nerūp Bauskas un rajona iedzīvotāju vesalība. Un ķengāties te nav vieta cienījamie iepriekš ŗakstītāji.

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 16:14

cauri

Zeltiņ, nevajag mums tevi ar taviem dakteriem, jālikvidē tas midzenis nevis slimnīca savādāk tiešām jāpaplašina morgs ,bet ministri sauc labāk sev uz mājām

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 15:36

saka

Nu, un kas tur ko piekasīties,bez rupjībām,saka kā ir!''DABŪT" Ļoti labi teikts.Varbūt labāk būtu bijis teikt" ar mietu atdzīt"!Neredzu iemeslu,ko pārmest!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 15:04

888

Nozagt Baibu, kā līgavu kāzās! Un uz Bausku un paturēt Mēmelē kā kluksti, kura negrib perēt!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 15:00

Domā ko saki

Raitis Ābelnieks liekas aizmirsis, kur atrodas.
Domes sēde nav privāts pasākums vai mājas dārza ballīte.

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 14:46

...

Zeltiņ, nevajag mums to slimnīcu,kur labuma maz, morgu paplašiniet labāk, min. pie kājas kas Bauskas slimn.

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 14:24

Sadists

Sasiet un atvest ar varu! Lūk, kā var dabūt ministri uz Bausku. Veselības ministrei premjers pistoli vēl nav uzdāvinājis, tāpēc jārīkojas ātri!

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 14:16

???

Interesanti, kā Ābelnieks iedomājies ministres "dabūšanu" uz Bausku ???

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 13:58

Veselība un labsajūta