Bauskā godina aktīvos donorus 4

Aktīvie donori no Bauskas, Dāviņu, Brunavas, Mežotnes, Rundāles, Īslīces pagasta 1. novembrī tika godināti Sarkanā Krusta Bauskas komitejā. Uz pateicības brīdi aicināti tie donori, kuri nodevuši asinis ne mazāk kā 25 reizes un to dara joprojām. Daudziem ir krietns donora stāžs, piemēram, mežotniece Inese Sperka asinis nodevusi 77 reizes, baušķeniece Gunita Smilga 70, īslīcietis Jānis Turks vairāk par 60 reizēm. Dāviniete Mudīte Purviņa donore ir bijusi kopš jaunības visu savu mūžu. Viņa jau sasniegusi 65 gadu vecumu, labprāt asinis nodotu vēl, bet pēc šī gadu skaita to vairs nedrīkst darīt. Cienājoties ar Sarkanā Krusta žēlsirdīgās māsas Veras Bajāres un komitejas izpilddirektores Sandras Pumpuriņas sarūpēto kafiju un maizītēm, vīri un sievas atzina, ka asins nodošana viņu veselībai nekaitē, drīzāk to uzlabo. Atnākušie donori atklāja, ka 8. oktobrī, kad notika pagaidām pēdējais Valsts asinsdonoru centra izbraukums uz Bausku, katrs no viņiem nodevuši asinis Bauskā pazīstamā fotogrāfa, fotostudijas vadītāja Ivara Kalniņa ārstēšanai. Vasarā viņš guva smagus apdegumus un joprojām atveseļojas. Ziedojot konkrēta cilvēka veselības uzlabošanai, ir laba izjūta, atzina donori. Viņi novēl Ivaram Kalniņam drīz atgriezties mājās. Donoru ciemošanos Sarkanā Krusta komitejā fiksēja «TV Spektrs» žurnālisti, sagatavojot sižetu Latvijas Televīzijas ziņu raidījumam «Panorāma». Uzrunātie neslēpa, ka Sarkanais Krusts ir vienīgais, kas cenšas pateikties donoriem. Kad līdzekļu bijis vairāk, rīkotas ekskursijas, kopā būts Ventspilī, Vidzemes skaistākajās vietās, atceras Mudīte Purviņa. Šoreiz katrs saņēma nelielu velti ar ikdienā noderīgo, no humānās palīdzības krājumiem varēja ņemt, cik vien gribējās. Taču cilvēki, kuri citiem ziedo visdārgāko, nesteidzās to darīt. «Paldies par jauko noskaņu, bet kāpēc apkrauties ar lietām – ikdienā vajadzīgais ir un pietiek,» atzīst īslīcietis Jānis Turks. Viņš šādu pateicības pasākumu apmeklēja pirmoreiz, kaut asinis nodevis jau vairāk nekā 60 reižu. Pateicības pasākuma rīkošanai līdzekļus piešķīra novada dome, 100 latu ziedoja novada domes deputāts Gintauts Tarvids, atgādina Sandra Pumpuriņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sandra

Paldies, paldies!!Ja tik atzinīgi vārdi, tad ir vērts censties!!!Un domnieki patiešām mūs vienmēr atbalsta!Esam priecīgi, ja varam sagādāt prieku citiem!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.02 08:32

arī donore

Pasākums bija ļoti sirsnīgs un jauks. Paldies Sarkanajam Krustam, ka atceras mūs. Un personīgs PALDIES jaukajai Sandriņai.

pirms 10 gadiem, 2010.11.02 07:52

Kika

Patiesībā mūsu domnieki ir gana lādzīgi ļaudis - nevaru neko sliktu teikt. Vismaz uz kopējā Latvijas fona noteikti. un Pumpuriņas kundze arī forša!

pirms 10 gadiem, 2010.11.01 21:46

Veselība un labsajūta