Brīdina par bīstamu tuberkulozes izplatību Iecavas novadā 6

Iecavas novads ir vienā no pirmajām vietām valstī turberkulozes izplatības ziņā, šonedēļ pašvaldības domes sēdē informēja Veselības un sociālās aprūpes centra vadītāja Mirdza Brazovska.Pagājušajā nedēļā Iecavas veselības un sociālās aprūpes centra (IVSAC) vadītāja aicinājusi uz īpašu apspriedi novada ģimenes ārstus un dakteri Andu Nodievu, plaušu slimību speciālisti no Bauskas, lai meklētu risinājumus šai situācijai.«Saslimšanas epicentrs ir Zālītes ciemats, kur tuberkulozes gadījumu skaits aug ģeometriskā progresijā,» brīdināja M. Brazovska. «Pērn novadā ar tuberkulozi nomira divi cilvēki darbaspējīgā vecumā.»Deputāte ģimenes ārste Ilze Vaičekone uzskata, ka papildu risks tuberkulozes izplatībai ir nepiederošu personu pārvadāšana no Zālītes ciemata uz novada centru un atpakaļ ar skolēnu autobusiem. Iecavas vidusskolas direktore deputāte Agra Zaķe apliecināja, ka šoferiem esot pieteikts neņemt citus braucējus, taču viņi neievērojot šo nosacījumu, un skolēnu autobusu nelegālie pieaugušie pasažieri reizumis esot tik nekaunīgi, ka pieprasot bērniem atbrīvot sēdvietas.I. Vaičekones prakse rāda, ka nereti tuberkulozes slimnieku kontaktpersonas ignorē aicinājumus ierasties uz diagnostiku, tāpēc viņa kopā ar M. Brazovsku un sadarbībā ar pašvaldību un sociālo dienestu rosina organizēt transportu riska grupu pārstāvju vešanai uz tuberkulozes profilakses dienām IVSAC.  M. Brazovska uzsvēra, ka tuberkuloze apdraud jebkuru sabiedrības pārstāvi: «Gripas un elpceļu vīrusu dzīvotspēja ārpus cilvēka ķermeņa ir īslaicīga, bet tuberkulozes izraisītāja baktērija Koha nūjiņa var gadiem dzīvot kādā vietā, kur slimnieks pieskāries nejauši - autobusā, uz ielas, publiskās telpās. Tā var nokļūt vidē, piemēram, ar slimnieka spļāvienu uz grīdas. Izžūstot baktērija pacelsies gaisā ar putekļiem un inficēs citu cilvēku.» Lai arī konkrēti lēmumi vēl netika pieņemti, gan domes amatpersonas, gan sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale pauda gatavību risināt šo situāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

to nu gan

Tuberkuloze pārņem visas nabadzīgās valstis.Tā kā nav ko brīnīties.Tā ir nabadzības slimība."paldies"par šo drausmīgo slimību jāsaka mūsu valdībai.

pirms 8 gadiem, 2013.04.13 23:05

zane

Un otrs epicents Iecavas autoosta,kur sēž visi tie briesmīgie radījumi,spļauj visos iespējamajos stūros,reizēm liekas uzspļaus virsū.Kārtībnieki varētu labāk kontrolēt to,nevis staigāt pakaļ simtlatniekiem.Un jācieš pēc tam normāliem cilvēkiem:(

pirms 8 gadiem, 2013.04.12 22:02

tuberkoloze Bauskā

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 8 gadiem, 2013.04.12 20:27

nu gan

Aktivie tuberkuļozņiki ir jāizolē no sabiedrības un jāārstē, nevis jāļauj viņiem braukāt skolnieku autobusos, ar kuriem vispār nevienu citu pārvadāt nedrīkst. Šoferus atlaist un pieņemt citus, kas spēj saprast un izpildīt savus tiešos darba pienākumus....

pirms 8 gadiem, 2013.04.12 11:27

Tbc

Kur loģika? Visi Padomjlaika paaudze ir pret Tbc sapotēti, arī tagadējie bērni pa deviņdesmit un vairāk % ir sapotēti. Ja tā POTE ko sludina kā panaceju IR tik vērtīga, kāpēc rodas situācija- ģeometriskā progresijā saslimušo un ja pote nekam nederīga KO tad viņu var slavēt un likt obligātā kārtā?

pirms 8 gadiem, 2013.04.12 11:16

Veselība un labsajūta