Ģimenes ārstiem būs jāstrādā vairāk 4

Ar 2011. gadu tiks noteikts ilgāks pieņemšanas laiks lielajās ģimenes ārstu praksēs (praksēs reģistrēti vairāk nekā 2000 pacienti) - tiks noteikts ilgāks pieņemšanas laiks - ne mazāk par 25 stundām nedēļā. Šīs un citas pārmaiņas veselības aprūpē apstiprinātas Ministru kabineta sēdē 28. decembrī, informē Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas speciālists Oskars Šneiders. Saskaņā ar Veselības norēķinu centra datiem, līdz šim pacientu pieņemšanai bija jāveltī ne mazāk par 20 stundām nedēļā; prakses darba laiks - ne mazāk par 40 stundām nedēļā.Bauskas novadā lielākā prakse ar vairāk nekā 2000 reģistrētajiem pacientiem pašlaik ir ģimenes ārstei Sandrai Lapsai-Ārentai (2446 pacienti, no tiem 312 bērnu), Iecavas novadā - Ilzei Vaičekonei (2217/165). Pārējās ģimenes ārstu praksēs Bauskas, Vecumnieku, Rundāles un Iecavas novadā reģistrēto pacientu skaits ir mazāks par 2000. Tādi ir Veselības norēķinu centra dati. Šodien, 28.decembrī, Ministru kabineta sēdē precizēti arī maksas nosacījumi traumpunktos, dienas stacionārā, aprūpes slimnīcā (nodaļā) un stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem, paredzot arī, ka slimnīcām par vienādu veselības aprūpes pakalpojumu turpmāk tiks maksāts pēc viena - zemākā tarifa.Nākamajā gadā ambulatoro laboratorisko izmeklējumu finansēšanā būs princips «nauda seko pacientam». Ģimenes ārsts vai speciālists dos nosūtījumu analīzēm, bet pacients varēs izvēlēties, kur tās veikt. Valsts apmaksātos laboratoriskos pakalpojumus varēs sniegt ikviena iestāde, kas atbilst obligātajām prasībām un ir līgumattiecībās ar Veselības norēķinu centru.Laboratorisko izmeklējumu finansējuma apjomu aprēķinās atkarībā no ģimenes ārsta praksē reģistrēto pacienta skaita un šo pacientu vecuma grupu struktūras, savukārt ārstiem speciālistiem - pamatojoties uz plānoto apmeklējumu skaitu un attiecīgās specialitātes viena apmeklējuma izmaksām.Lai ģimenes ārsti un ārsti speciālisti varētu plānot piešķirtā finansējuma apjoma izlietojumu, Veselības norēķinu centrs katru mēnesi informēs ārstniecības personas par faktisko finanšu līdzekļu izlietojumu laboratorisko izmeklējumu apmaksai.No 2011. gada 1. aprīļa noteikts 50 santīmu līdzmaksājums par katru 100% apmaksājamo valsts kompensējamo medikamentu recepti. Tas neattieksies uz iedzīvotājiem ar ienākumiem līdz 120 latiem mēnesī; tiem, kuri saņem sociālās drošības tīkla stratēģijas atbalsta pasākumus; zālēm, kas izrakstītas bērniem līdz 18 gadu vecumam; medikamentiem, kuru cena ir līdz trim latiem. Līdzīgs maksājums par kompensējamo medikamentu recepti ir arī citās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Igaunijā tas ir 90 santīmu par recepti.Lai atbalstītu mazās lauku aptiekas, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 50 tūkstoš latu gadā, valsts par katru kompensējamo medikamentu recepti, pret kuru būs izsniegtas lētākās līdzvērtīgas efektivitātes zāles, samaksās aptiekai 50 santīmu. Paredzams, ka tas veicinās lētāku, bet vienlīdz efektīvu medikamentu lietošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

blefam

tu tiešām esi blefs,jo jau tagad pacients var izvēlēties,kurā vietā taisīt analīzes un ar nosūtījumu var griezties pie jebkura ārsta,kuru pats izvēlas,ja uz traumām,tad pats tad ari tur izvēlas pie kura ārsta doties!!! NU tu esi mudaks pats savos vārdos parādi,ka esi muļķis- daktere man prasīja uz kuru laboratoriju gribu doties un uz to izrakstīja nosūtījumu!!!! Nu tu esi mudaks....tātad sen jau tu varēji izvēlēties pie kur speciālista doties!!!!!!! Bet vislabāk tinies un izvēlies kādu Rīgas specu,kurš tev nedos vispār nekādus nosūtījumus pie ārsta!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 23:20

Blefs

Tā nu gan nav, ka arī līdz šim varēja iet uz analīzēm kur grib.
Tā nav taisnība, nevarēja vis.
Daktere prasīja vai braukšu uz GUlbja laboratoriju Iecavā, vai iešu uz Bauskas poliklīnikas laboratoriju.
Tā arī rakstīja nosūtījuma. Ja tā tagad būs savādāk, tad ļoti labi. Jo, piemēram, GUlbja laboratorijas analīžu atbildes ir salīdzinātas ar iepriekš veiktajiem izmeklējumiem. Tur rezultāti ir salīdzināmi.
Bauskā laboratorija uzraksta tādus ķiņķēzus ko neviens, pat ārsts brīžiem nevar atkost.

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 12:45

bole

Gimenes ''arstu praksēs vALDA HAQOSS!Vai cilvēks var uzreiz piekļu't pie ārsta,ja tas nepieciešams?Paskatieties kā tas re;ali notiek.Gimenes ārstu praksēm vajadzētu būt atvērtām dienā 7 stundas,tad varbu't būtu normāli.Tas neko nedod,ka māsinū atstāj dez''ure't,un vēl kā pilnīgi vienaldzīga būtne atsēž savas stundas.Kārtībasw tiešām nav un visi to zina.

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 11:42

Muižniecei

Pamosties,jau tagad tāds ārstu pieņemšanas laiks ir darbībā un jau sen pacients var izvēlēties,kur veikt analīzes pēc tam,kad ārsts izrakstījis nosūtījumu!!! Tu vienreiz parunā ar ārstiem,bet ne ar tām kļačām ko tu vienmēr uzklausi un pēc taviem rakstiem sabiedrība netiek informēta,bet satracināta,jo tu neapskaidro,kas slēpjas zem pieņemšanas laika!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 00:13

Veselība un labsajūta