Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā šajā sezonā vēl nav reģistrēts neviens gripas gadījums

Latvijā šajā sezonā vēl netika reģistrēts neviens gripas gadījums, liecina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemiologu apkopotā informācija.

Līdz šim epidemiologi prognozējuši, ka pirmie gripas gadījumi Latvijā varētu tikt reģistrēti novembrī, savukārt plašāka gripas izplatība ir gaidāma janvārī-martā. Arī Eiropas reģiona valstīs gripas aktivitāte joprojām ir zema. Iepriekšējās nedēļās tika reģistrēti atsevišķi gripas gadījumi Čehijā, Spānijā, Francijā, Norvēģijā, Zviedrijā un Krievijā. Pērn par pirmo reģistrēto gripas gadījumu tika ziņots decembra sākumā. LIC monitoringa dati liecina, ka pēdējās nedēļās arī nedaudz samazinās saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām. Pagājušajā nedēļā ar elpceļu vīrusiem slimoja 935 cilvēki, kas ir par 14% mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Visvairāk cilvēku pagājušajā nedēļā slimoja Rēzeknē, kur reģistrēti 1320 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju, Rīgā - 1282 slimnieki uz 100 000 iedzīvotāju un Jūrmalā - 1180 saslimušie uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt vismazākā elpceļu vīrusu izplatība bijusi Jēkabpilī un Ventspilī. Visvairāk ar elpceļu vīrusiem slimo bērni vecumā līdz četriem gadiem. No elpceļu infekcijām iespējams izvairīties, ievērojot speciālistu konsultācijas un padomus un personīgo higiēnu, tostarp roku mazgāšanu, elpceļu higiēnu. Ir jācenšas izvairīties no kontakta ar vīrusu infekcijas slimniekiem. Un arī pašam saslimušajam jāapzinās, ka, neizārstējies un neievērojot piesardzības pasākumus, viņš var apdraudēt visu apkārtējo veselību. Gripas un augšējo elpceļu infekciju monitoringā ir iekļautas desmit Latvijas lielākas pilsētas. Datus tajā sniedz 60 ģimenes ārsti, 11 stacionārās ārstniecības iestādes, 34 pirmsskolas izglītības iestādes un 45 skolas. Šajā sezonā gripas monitorings aptver 109 454 jeb 5% Latvijas iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē