Pašvaldība vēlas pārdot «Bauskas zobārstniecību» 24

Bauskas novada domes sēdē 28. oktobrī deputātiem jāpieņem lēmums par SIA «Bauskas zobārstniecība» pašvaldības kapitāla daļu pārdošanu.Finanšu komitejas sēdē pirms nedēļas pēc garām diskusijām šādu ieceri atbalstīja deputāti Valdis Veips, Uldis Kolužs, Juris Cielavs, Inese Dombrovska un Jānis Feldmanis. Pret bija Juris Landorfs, viedokli atturējās paust Vera Purmale un Ārija Gaile. «Ja šis uzņēmums nonāks privātās rokās, maksa par sniegtajiem pakalpojumiem viennozīmīgi pieaugs,» tā pašvaldības ieceri pārdot uzņēmumu vērtē «Bauskas zobārstniecības» vadītāja Ināra Aile. Viņa vēl piebilst, ka 13 cilvēku lielais kolektīvs spriež par iespēju pašiem iegādāties uzņēmuma kapitāla daļas, bet nav droši, vai pirkumam pietiks naudas.Finanšu komitejas sēdē pret «Bauskas zobārstniecības» 6586 kapitāla daļu pārdošanu visaktīvāk iebilda deputāts Juris Landorfs. Viņš izteica bažas, ka jaunais īpašnieks varētu ierobežot piedāvāto pakalpojumu klāstu. Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips, arī deputāts Uldis Kolužs šādam apgalvojumam īsti negribēja piekrist. «Atdodot šo nozari privātbiznesa rokās, tā noteikti strādās daudz efektīvāk,» tā U. Kolužs. «Skumji, ja jūs vēlaties taisīt biznesu uz vecu cilvēku protēžu rēķina,» izskanēja J. Landorfa replika. Mediķu, arī «Bauskas zobārstniecības» pacientu viedokļus par iecerēto uzņēmuma kapitāla daļu pārdošanu lasiet avīzes «Bauskas Dzīve» trešdienas, 27. oktobra, numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

nezinu

Gribētos zināt, cik līdzekļus Rajona Padome, Bauskas Dome, tagad Bauskas novada dome ir ieguldījusi Zobārstniecībā pēdējos trijos gados

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 12:31

redzeslokam

. Deputāti ir izglītoti, ar dažādiem viedokļiem ...deputāti tie esat Jūs ..Jūsu atspulgs .. izglītotie.. mazāk izglītotie.. neizglītotie .. demagogi un antropologi.
Neizglītoti, nesaprot vai izglītoti, bet..... u.t.t.
*********************************************************
Vai bija vērts rakstīt šo vārdu savārstījumu, no kura nav nekādas jēgs un kas nepasaka neko? Un vai rakstītājs saprot, kas ir antropologs- tas ir cilvēku pētnieks.Dzird skanīgus un ar vienādām galotnēm vārdus un tik raksta un raksta.
Kas ir tie-nesaprot vai izglītoti ?
KAD UZRAKSTA, TAD VAJAG ARĪ PĀRLASĪT.

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 19:04

Redzesloks

Lasot šo visu, saprotu tikai vienu - Bauskas iedzīvotājiem trūkst informācijas, trūkst elementāras izpratnes, izglītības par ļoti daudziem jautājumiem. Neizglītoti, nesaprot vai izglītoti, bet nevēlas saprast atšķirību starp iestādi un kapitālsabiedrību uttt utjp.... Saprotu, ka pieņemot tādu vai citādu lēmumu, iztrūkst skaidrojums -- kāpēc tā un ne citādi.. .. Domes Sabiedriskās attiecības nestrādā. Ar pašu domi viss ir kārtībā. Deputāti ir izglītoti, ar dažādiem viedokļiem ...deputāti tie esat Jūs ..Jūsu atspulgs .. izglītotie.. mazāk izglītotie.. neizglītotie .. demagogi un antropologi.. BET Kolužš Uldis malacis - tā arī ir jāraugās uz uzņēmumu - kā atbildīgam saimniekam

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 18:36

čubriks pubriks

AIPS jau arī tiks izpārdots. Vitālijs Saulītis taču komendēs drīz visu Bausku

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 15:20

nezinu

Vai nav šie draņķi maitas? AIPU izpārdod Blagovest Busam, Saulītis apkalpos arī rajona maršrutus, dušmaņu, ka biezs. Bauskas Domei pilnīgs pofiks, ka no Staķika ik dienas rullē uz Rīgu ap 20 dušmaņiem.

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 15:18

Ohho

Kas par ažiotāžu sacelta! Malacis Auzāna kungs, tikai vai nav par vēlu. Cerams ka vinš atspoguļos plaši šo visu Kas? Kāpēc?. Par cik lielu summu arī būtu labi ja informētu. Par apvienošanu runājot gan neredzu perspektīvas, cik lasīts avīzē, šai vadītājai ir smieklīgi zema samaksa par vadīšanu, salīdzinot ar MVC vadību, kaut arī abas ir pašvaldības iestādes. Apvienojot alga bus jāpaceļ. Un vai var sadzīvot kopā divi līdz šim bijušie konkurenti? Cietīs vienīgi pacienti! Privatizēt gan jau, ka vajag, bet nopietni jāskatās lai tā nenonāk nepareizās rokās, kas, piemēram, izsoles gadījumā visdrīzāk arī notiks.Ja nevar izdomāt kā labāk, tad vai tad vismaz kādu laiku nevar palikt pa vecam, kāpēc tāda steiga? Starp citu, parādījušās jaunas sejas, tas priecē, kaut arī par vecā kaluma zobārstēm tikai labu varu teikt.Paldies visam Zobārstniecības personālam!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 10:56

Neapmierinātā

Ir pienācis tāds laiks, ka Bauskā pie ārsta tikt ir ļoti lielas problēmas, pārsvarā par krietnu samaksui arī poliklīnikā, tad likvidēsim zobārstniecību ar 7 ārstu vietām un visi brauksim uz Rīgu, jo zobārstu Bauskā trūkst, bet nez kāpēc šie vairs nebūs vajadzīgi. Varbūt sāks zobus labot Veips u.c. ieinteresētie paši.

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 10:34

zobs

Privatizētājs noteikti noskatīts,citādi viss būtu pa vecam,jo Bauskas pārvalde naudu Zobārstniecības uzturēšanai nedod māk,tikai nosaka vadītāja algu.Redzēs,kas nāks uz Bausku strādāt?????,kad vecie kadri aizies no darba???? Būtu labāk domājuši kā mazināt bezdarbu,lai ģimenes nepamet Latviju. Mums vajag Rātsnamu un vēl visādus mākoņu projektus bīdīt.Gan Novada kungi kādreiz sapratīs kā ir kad nav naudas,nekas nav nemainīgs.Gadi aiziet nemanot

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 10:13

SANTA

Par Kolužu pilnīgi taisnība,jo viņš domā tikai par savu biznesu, bet par pārējo tikai gudra runāšana.

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 10:03

Velta

Zobārstniecība atrodas tajā mājā kur ātrā palīdžiba. TO vada Ināra Aile, labs cilvēks.
Pavisam cita iestāde ir Zemgales Mutes veselības centrs ko vada Mirdza Lazda un tā jau ir privāta..

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 08:52

Susurs

Tas ir tikai sākums. Pārdos šo kapitālsabiedrību, ķersies pie nākamajām, tā Zeltiņš arī privatizēs slimnīcu. Jo priekš kam pašvaldībai apkrauties ar tādām kapitālsabiedrībām.

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 08:50

sāp

Īsti nezinu kā tur skaitās un ir ar to īpašumu, bet nekad īsti neesmu sapratusi kam pieder ZOBĀRSTNIECĪBA un kam MVC. Cik zinu tad Lazdas vadībā MVC ir mūsdienīga iestāde, kas plaši strādā visa rajona robežās. pateicoties MVC vadītājai lazdas kundzei- personāls ir atsaucīgs, pieejams, pakalpojumu klāsts plašs, cenas normālas. Kāpēc šīs abas iestādes neapvieno? Administratīvās izmaksas saruktu.....Bet vispār te vajadzētu izvērstu skaidrojumu, pirms pieņem lēmumu. vajadzētu arī veikt iedzīvotāju aptauju, ko paredz likums Par pašvaldībām un tad pieņemt tik svarīgu lēmumu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 08:23

Sandis

Pārāk maz cilvēki strīpoja to VEIPU ārā no sarakstiem....

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 06:28

forši tā ..sagrābstīt frāzes, izraut tās no konteksta un "salīmēt" kopā a kas ta auzānam.. viņam poh

pirms 10 gadiem, 2010.10.25 21:24

Čista Kolužs tik par sevi domā ko pierāda gan šis gan GMO jautājums!

pirms 10 gadiem, 2010.10.25 21:15

Zinkārīgais

Vispirms būtu jāpaskaidro, kāpēc šāds jautājums ir ierosināts, vai kāds ir neapmierināts ar šādu juridisko statusu vai grib nopelnīt. Un tā teikt ja cenas "īedzīvotāja kungam" nav draudzīgas, tad vai kāds ir padomājis kādas tās ir citur.Un ja dome "draudzīgi" pārdos šo iestādījumu kādam rīdziniekam tad beidzot redzēsiet kādas Rīgā ir cenas. Liekas te ir kāds āķis? Vai tik nenotiks kā parasti, pašiem darbiniekiem - lēti nepārdos, bet kādam par "sviestmaizi" gan.

pirms 10 gadiem, 2010.10.25 20:27

Aikasāp

Būtu jāveic aptauja - kur visi iet tad, kad sāp zobs un kad citur viņus nepieņem, šī zobārstniecība vienmēr pieņem un par cenām kas IR ja ne zemākas, tad tādas pašas kā citiem Bauskas privātajiem un MVC, bet daudz zemākas kā Iecavā. Par Rīgu vispār nerunāsim. Mans novēlējums - privatizēt pašiem darbiniekiem t.i. tiem kas to firmu ir saglabājuši līdz šim un kas arī jau ir faktiskie tās īpašnieki, dome varētu atprasīt to, ko tā tur ir ieguldījusi. Ceru ka te nenotiek tas pats kas ar finiera rūpnīcu, privatizācija ar varu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.25 20:12

Veselība un labsajūta