Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Bērnu aptaukošanās kļūst arvien izteiktāka 1

Latvijā pieaug bērnu skaits, kuriem ir palielināta ķermeņa masa un konstatēta aptaukošanās, liecina Veselības ekonomikas centra un Pasaules Veselības organizācijas veiktā pētījuma rezultāti.Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, 2009./2010.mācību gadā veiktajā pētījumā, kurā piedalījās septiņus gadus veci bērni, secināts, ka 22,8% bērnu bija palielināta ķermeņa masa, bet 10,6% pirmās klases skolēnu tika konstatēta aptaukošanās. Savukārt 2008.gadā palielināts svars bijis 21,5% bērnu un aptaukošanās - 8,2%.Kā pozitīvas tendences pētījumā minēts tas, ka Rīgā pakāpeniski samazinās skolu īpatsvars, kurās ir pārtikas preču un dzērienu automāti. Tāpat ir palielinājies to skolu skaits, kurās bērniem ir iespēja ārpus mācību stundām nodarboties ar fiziskām aktivitātēm skolas sporta zālē.Veselības ministrs Juris Bārzdiņš (ZZS/Liepājas partija) uzskata, ka bērnu paradumi, izvēles un rīcība veidojas tiešā pieaugušo sabiedrības ietekmē, līdz ar to aptaukošanās tendences, kas ir vērojamas jau bērnībā, ir trauksmes signāls ne tikai bērnu vecākiem, bet arī sabiedrībai kopumā. "Ja mēs vēlamies veselus mūsu bērnus, veselu sabiedrību, tad jāpanāk vienota izpratne par veselību kā galveno vērtību, kurā viens no priekšnoteikumiem ir veselīgs dzīvesveids, tostarp veselīgi uztura paradumi un pietiekama fiziskā aktivitāte. To ir iespējams panākt tikai ar pasākumu kopumu, kas ietver gan izmaiņas likumdošanā, gan ciešāku sadarbību ar pašvaldībām un nevalstisko sektoru, tomēr pats būtiskākais ir katra cilvēka paša atbildības apziņas pieaugums pret savu un savu bērnu veselību," sacīja Bārzdiņš.Rītdien, 29.martā, plkst.10 Brīvības ielā 199C notiks seminārs, kur tiks prezentēti pētījuma rezultāti par bērnu aptaukošanās tendencēm. Seminārā piedalīsies arī veselības ministrs.Jau ziņots, ka tiek izstrādāts plānošanas dokuments "Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2011.-2017.gadam", kas nosaka valsts prioritātes un atbilstošu rīcību tās iedzīvotāju ilga un kvalitatīva mūža nodrošināšanai. VM uzskata, ka sabiedrības veselību nosaka ne tikai veselības aprūpe un tās sniegtās ārstniecības iespējas, bet gan visas sabiedrības - valsts un arī katra iedzīvotāja - rūpes par to, lai slimības pēc iespējas attālinātu. Veselīga un droša dzīves vide, uzturs, fiziskā aktivitāte, smēķēšanas, alkoholisma un narkomānijas ierobežošana, slimību profilakse - tie ir galvenie sabiedrības veselību veidojošie elementi, uzsver Šneiders.Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2011.-2017.gadam projekta apspriešanas laikā tiek diskutēts arī par neveselīgu pārtikas produktu reklāmas ierobežošanu attiecībā uz bērniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Padomiņš:

Valsts taču rūpējas par visu iedzīvotāju svara pieaugumu!!!!!! - visi pārtikas produkti pilni ar n-tajiem E, lai tikai ilgāk varētu uzglabāt produktus un sekojoši: ja jau produkti ilgi var uzglabāties nebojājoties, tad tas nozīmē, ka arī mūsu organismā tie saglabājas ilgi un nesadalās - tādējādi uzkrājas liekais svars...kad vienreiz vecāki to sapratīs un nepirks bērniem tos neveselīgos "našķus",jeb pareizāk akot "draņķus", kuru realizācijas termiņš ir nenormāli ilgs...jo ilgāks realizācijas termiņš kādam produktam, jo tas ilgāk "uzturas" cilvēka organismā, kamēr nobloķē arī visu tiešām labo produktu pārstrādāšanos organismā...te lūk ir visa lielā liekā svara problēma...vecāki, ja nedomājiet par sevi, tad padomājiet par saviem bērniem, viņiem vēl visa dzīve priekšā!

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 23:14

Latvijā un pasaulē