Saeimas komisija: Reģionu slimnīcas izdzīvos, ja spēs apvienoties 7

Medicīnas nākotne reģionos atkarīga no slimnīcu un pašvaldību spējas sadarboties un vienoties par katras iestādes specializāciju, izbraukuma sēdē, apmeklējot slimnīcas Aizkrauklē, Rēzeknē un Ludzā, kā arī Latgales novada rehabilitācijas centru "Rāzna", secinājuši Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienests."Patlaban ir skaidrs, ka ne valsts, ne pašvaldību rīcībā nav tik daudz līdzekļu, lai katrā slimnīcā saglabātu visus līdzšinējos pakalpojumus. Tādēļ slimnīcām un pašvaldībām ir savstarpēji jārunā un jāmeklē iespējas veidot apvienības. Apmeklējot slimnīcas, redzējām, ka katrā vietā ir kaut kas ļoti labs un būtu grēks to pazaudēt," atzina Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP). Komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka stacionāriem vajadzīga specializācija. "Tas ir svarīgi arī pacientiem, lai varētu saņemt kvalitatīvus pakalpojumus. Augstas raudzes speciālisti un specifiska aparatūra varbūt nebūs tik tuvu mājām, taču, ja reiz cilvēks būs slimnīcā, viņš varēs rēķināties ar patiešām kvalificētu palīdzību," norāda Barča.Komisijas deputāts Valdis Ģīlis (TP) šodien apmeklēto Ludzas slimnīcu raksturoja kā vienu no modernākajiem Latvijas stacionāriem. "Telpas, diagnostika, ārstniecība, ķirurģija - viss te ir 21.gadsimta līmenī. Nav pārsteigums, ka šodien Ludzas un apkārtnes iedzīvotāji piketā ļoti aktīvi iestājās par savu slimnīcu," norādīja Ģīlis.Rēzeknes slimnīca būtu gatava iet apvienībā ar Ludzu un strādāt kopā, taču nav gatava pārņemt Ludzas slimnīcas kredītsaistības, kuras tā ar pašreiz pieejamo valsts finansējumu nespēj atmaksāt, skaidroja Ģīlis. Viņaprāt, šai situācijai jāmeklē saprātīgs risinājums. Barča pauda gandarījumu, ka slimnīcu un pašvaldību vadītāji sāk meklēt kopīgu valodu un ir gatavi uz kompromisiem. "Tie, kas grib ieslēgties savā mājā, sakot, ka mēs esam paši labākie - ne ar vienu kopā neiesim, nupat sāk atskārst, ka ar šādu attieksmi šajos laikos var pazaudēt visu," piebilda Barča. Ņemot vērā iedzīvotāju un mediķu paustās bažas par veselības nozares attīstību, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti Saeimas sesiju starplaikā apmeklē medicīnas iestādes valsts reģionos. Deputāti šodien iepazinās ar Latgales novada rehabilitācijas centra "Rāzna" Ludzas slimnīcas darbu, bet 16.jūlijā apmeklēja Aizkraukles slimnīcu un Rēzeknes slimnīcu. Jūlija sākumā komisija jau apmeklēja Preiļu, Balvu, Alūksnes un Smiltenes slimnīcas, bet augusta pirmajā pusē vairākās izbraukuma sēdēs deputāti plāno doties uz slimnīcām Kurzemes un Latgales pusē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ja Bauskas slimnicu vajag obligati paturet.Ja vajag tad lai Riga taisa ciet tur slimnicas vairak,musu pilseta tomer vina ir viena,ka nav kauna visu tik izposta gribetu zinat kur palika pirma dala no aisdevuma,protams vajadzeja kaut kada Parex banka iebast,labak butu lietderigi to naudu izlietojusi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 22:01

Doks

Bauska varētu apvienoties ar Rēzekni, kā Zemessardzes pulks. ...

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 14:35

naivais

Diez vai Bauska var ko patreiz no novada sagaidīt,tur notiek darba dalīšana visgudrākajiem,visvajadzīgākajiem,visdraudzīgākajiem. Bauskas slimnīcā nepieciešami jauni speciālisti,kas māk strādāt ar moderno aparatūru un papildina zināšanas.Citādi tāpat jābrauc uz Rīgu uz atkārtotu apskati,kā rezultātā secinājumi pilnīgi atšķirīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 20:28

Es

"'Sis raksts ir viena no versijām, kā varbūt varētu rīkoties Bauskas slimnīca, tā teikt - pieredzei.... Tālab jau arī raksti der. Vismaz man. Varbūt arī Zeltiņam...

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 19:42

??

Un ko Bauskas slimnīca domā?? Kur esam mēs? Šis raksts man neder- LŪdzu konkrētas ziņas par mūsu novadu??

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 17:35

Latvijā un pasaulē