Savas dzīvības lāses ziedo citiem 2

Valsts asinsdonoru centra izbraukumā 14. decembrī Bauskā asinis nodeva 61 cilvēks, informē reģistratore Alīna Čulkova. Bija atnākuši gan donori ar prāvu stāžu, gan Bauskas 1. vidusskolas 12. klases audzēkņi, kuri asinis nodeva pirmo reizi.Aktīvi asinsdonori ir Stelpes pagasta padomes darbinieki, viņi aicina šai kustībai pievienoties arī citus. Stelpieši dodas gan uz Bausku, gan Vecumniekiem, kad tur ierodas Valsts asinsdonoru centra (VADC) speciālistu izbraukuma grupa.14. decembrī Bauskas tautas namā sastaptā Stelpes pagasta padomes sekretāre lietvede Mārīte Podiņa-Grantiņa pirmoreiz asinis nodevusi pirms 30 gadiem, mācoties Saulaines tehnikumā, un turpina to darīt, jo grib palīdzēt cilvēkiem. Līdzīga donores pieredze ir arī pašvaldības darbiniecei Aigai Saldābolai.Retas, tāpēc jo īpaši vajadzīgas asinsgrupas ir stelpiešiem Jurim Venclovam (0 Rh -) un Nikolajam Savickim (0 Rh +). Tāpēc viņi regulāri cenšas nodot asinis. Informāciju par donoru dienām Stelpes pagasta padomes darbinieki meklē Valsts asinsdonoru centra mājaslapā internetā vai laikrakstā «Bauskas Dzīve», stāsta Aiga Saldābola. Viņa 14. decembrī izpildīja VADC anketu, ka ir gatava arī īpašas nepieciešamības gadījumā nodot asinis ārpus kārtas. Bauskas 1. vidusskolas audzēkne Sanda Keiša asinis nodeva pirmoreiz. Par donoru kustību stāstījusi skolotāja Ināra Graudiņa, aicinot jauniešus, kuriem ir 18 gadu, piedalīties pašaizliedzīgajā palīdzības kustībā, stāsta Sanda. Turklāt meitenei ir retā 0 asins grupa un negatīvs rēzus faktors.  Līdzīgi Sandai donoru dienā pirmoreiz piedalījās baušķeniece Jana Kalniņa ar draudzeni Līgu. Baušķenieks Elmārs Plūdons asinis regulāri nodod piecus gadus un līdz šim biežāk to ir darījis Rīgā, taču šoreiz izmantoja to, ka VADC brigāde izbraukusi uz Bausku. Vairāk par 50 reizēm asinis nodevis Jānis Turks, Tatjana Bērziņa to darījusi pāri par 30 reižu, ilggadīgs donors ir brunavietis Leonards Žilinskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lija

Personīgi pazīstu vīrieti, kurš Rīgā donoru centrā nodevis savas asinis zēnam, kurš atrodas Bauskas slimnīcā pēc tās trakās avārijas.Visi mēs esam tikai cilvēki.

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 11:18

slimniece

Ļoti liels paldies visiem donoriem!Esmu viena no tām kam vajadzēja donoru asinis.Lai jums visiem donoriem būtu gaiši un pateicības pilni Ziemassvētki!

pirms 13 gadiem, 2007.12.14 23:44

Veselība un labsajūta