Slimniekus tomēr ved Bauskas slimnīcai garām 15

Satraucošus skaitļus par sirdzēju skaita samazināšanos, kurus Bauskas slimnīcā atved Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta auto, deputātiem sociālo lietu komitejas sēdē minēja ārstniecības iestādes vadītājs Uģis Zeltiņš.Līdz šim Bauskas slimnīcā izveidotajā diennakts traumpunktā mēnesī NMP brigādes atveda 50 līdz 60 pacientu, turpretī oktobrī te nogādāti vien seši palīdzības lūdzēji. «Novembra pirmajā nedēļā šis skaitlis nedaudz ir pieaudzis, taču joprojām slimnieki tiek vesti Bauskai garām,» «Bauskas Dzīvei» skaidro U. Zeltiņš. Vadītājs uzsver, ka bieži vien uz ārstniecības iestādēm Rīgā vai Jelgavā tiek nogādāti pacienti, kuriem Bauskā būtu iespējams sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību, jo slimnīcas aprīkojums un speciālistu kvalifikācija tam atbilst. Tiek minēts, ka pieaudzis to pacientu skaits, kurus uz ārstēšanos Bauskā atved radi, draugi, kaimiņi. Nereti ir gadījumi, kad NMP auto ierodas pie slimnieka mājās un tukšā aizbrauc projām. Sirdzējs, uzzinājis, ka viņu drīkst vest tikai uz Jelgavu vai Rīgu, kategoriski atsakās kāpt automobilī. Tiek meklēti paziņas, radi, kas nogādā slimo cilvēku Bauskā. U. Zeltiņš uzskata, ka tādējādi, pakļaujoties likuma burtam un īstenojot jauno hospitalizācijas plānu, tiek apzināti turpināta novadu slimnīcu likvidācija. Šogad sarūkot pacientu skaitam, nākamgad ārstniecības iestādei tiks samazināts finansējums.Slimnīcas vadītājs rāda divas vēstules, kas saņemtas no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS). To būtība – paust atbalstu diennakts traumpunkta turpmākai pastāvēšanai Bauskā. Vienlaikus LPS aicina domāt par racionālāku NMP dienesta un vietējo slimnīcu resursu izmantošanu, lai ar neatbilstīgu darbu netiktu pārslogoti daudzprofilu centri. Uz Bauskas novada domes deputātu vēstuli, kas oktobra beigās tika sūtīta LPS, Veselības ministrijai un Valsts prezidentam, atbilde pagaidām nav saņemta.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Zina

Esmu slima ar hronisku, neārstējamu kaiti. Pie ārstiem uz Bauskas slimnīcu eju gandrīz katru mēnesi. Esmu ļoti, pat vairāk kā ļoti apmierināta ar ārstu un māsiņu darbu. Oktobrī ar ātro palīdzību nokļuvu Jelgavas slimnīcā un tiekšu tā, ka nekad kamēr būšu pie pilna saprāta uz turieni vairs nebraukšu un arī citiem neiesaku. Vienu dienu gulēju koridorā pie manis pienāca tikai sanitāre. Lūdzu lai palīdz, jo cietu lielas sāpes, bet nekā. Ārsts tai dienā pie manis pat nepienāca. Otrā dienā mani ielika palātā, bet ārts tāpat pie manis nepienāca. Pazvanīju dēlam lai atbrauc pakaļ un atved uz Bausku, kur saņēmu palīdzību. Paldies.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 18:29

1188

Un tomēr, ja cilvēkiem ir nepieciešama šī slimnīca, tad par to arī vajaga cīnīties, un tiem kam Bauskā bija, ir un būs slikti lai brauc uz Rīgu, Londonu, Parīzi vai sazin vēl kur...

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 15:55

888

Boss zina, ka NAUDA SEKO PACIENTAM, tāpēc cīnās, lai ved pie viņa.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 15:26

vienkāršs cilvēks

Zeltiņ, Tu pats Bauskas slimnīcu iznīcināji, izzagi kopā ar Tautas partiju, vēl gribi ,, lai slimniekus ved pie Tevis, tās ripiņas var nopirkt aptiekā un iedzert mājās.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 13:58

bauskis

Bauskā nav slimniicas.
Regionālā slimnīca ir Jelgavā.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 13:57

Saule

Beidzot te sāk runāt par būtību. Pašreiz slimnīca Bauskā nav tāda lai būtu vajadzība un vēlēšanās tur ārstēties.
Par to dr. Zeltiņam vajadzētu padomāt, diskutēt par attīstības iespējām ar kolēģiem. Viņš gan mēdz mēdz ņemt vērā tikai vienas personas padomus un tas nav medicīnas darbinieks.
Tas, ka Bauskas slimnīcai trūkst pacientu ir atbilde uz zemo ārstniecības kvalitāti.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 11:55

slimniece

Es vienkārši brīnos par to, ka cienījamais U.Zeltiņš ir tik pārsteigts par to, ka slimniekus ved uz citām slimnīcām. Var redzēt, ka dzīve iet pa spirāli, jo arī pagājšgad Zeltiņš bija tik pat izbrīnīts, ar tik pat lielām acīm, ka "kaut kādi cilvēki" taisa bunti uz tilta, un savu rumpi izvilka ārā tikai, tad kad jau alfa un TV šiverēja pa tiltu. Varbūt, ka U.Kolužs varētu turpināt solīto cīņu par slimnīcu, protams iesaistot arī sabiedrību.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 10:06

niks

Mēs paši vainīgi, ka pieļaujam šai valdībai taisīt šo vājprātu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 19:09

biete

Jā,tāds vietējā mēroga ,,kampējs,,tas jau ģīmī redzams.

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 09:35

kosa

Zinu vairākus gadījumus,kad Rīgā ārsti saka-kur jūs ātrāk bijāt,tagad jau slimība ielaista,pacients atbild,ka regulāri ārstēts Bauskas slimnīcā,tad Rīgas dakteris noplāta vien rokas-atkal no Bauskas kārtējais aizlaistais gadījums,kas jums tur notiek!Tā kā priecājaties,ka ved Bauskai garām,jo ir lielākas cerības,ka uzstādīs pareizu diagnozi un sāks ārstēt.Bet Zeltiņš gan jau izdomās kā savas lietas sabīdīt arī bez tiem slimajiem,sevi jau nu nekad neapdalīs.

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 09:33

Bijušais pacients

Cilvēki mīļie, ko ņematies. Kāpēc slims cilvēks būtu jāved uz Bauskas slimnīcu? Ko viņam tur darīt?

Gulēt ir ērtāk mājās, nevis četrvietīgā palātā.

Bauskas slimnīcā ārsti ir tikai līdz trijiem, nu vēlākais pieciem dienā.

Divi labi ārsti - Priedīte un Tarasjuks. Landorfs tāds ir reizēm, kad nav citu interešu un pienākumu. Bet ko var gribēt, ja viņiem neapmaksā normālu slodzi?

Ar ko slimnīca ir aprīkota, ar kādām labām iekārtām?

Ja domājat reanimāciju, tad tā ir aiz atslēgas ar visām iekārtām. Šlus.

Bauskas slimnīca kā slimnīca ir mirusi kopš pagājušā gada 1. septembra. Pašlaik tā kā krievi saka - ģelajet vid, ka ir slimnīca.

Man pazīstamam cilvēkam oktobrī Jelgavas slimnīcā noņēma pusi kājas. Pirms tam 20 dienas viņu turēja Bauskas slimnīcā. Pats muļķis, sieva negribēja, lai uzreiz vedt uz Jelgavu. Tagad raud, ja būtu uzreiz ārstējuši, varbūt nebūtu invalīds.

Kājai vēnās bija radušies nosprostojumi, laikam trombi, kā nu tos sauc. Asinis neriņķoja kā vajag. Bauskas slimnīcā katru otro dienu lika sistēmas, kaut ko skaloja, vakaros iedeva tabletīti miegam, iešpricēja pret sāpēm. Vienā naktī viņam palika slikti ar sirdi. Māsiņa uzveda no uzņemšanas viegli iereibušu dežurējošo ķirurgu, kurš teica, ka viņš nevar palīdzēt un lika māsiņai iepilināt glāzītē korvalolu.

Kāju piedzina pampums, pirksti palika nejūtīgi un tumši violeti. Tad beidzot viņu atdeva Jelgavas slimnīcai ar diagnozi - gangrēna.

Tā beidzas gulēšana Bauskas slimnīcā. Tāpēc lai ved garām, ved kur grib, bet aizved uz slimnīcu kur ir ārsti, kas ārstē un izārstē.

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 09:05

vājprāts

Tas ir vājprāts!!!! Vai tiešām ir jānotiek kaut kam ārkārtējam,lai TUR kādam acis atvērtos?????? Kur tad ie tā taupība,ja katru dienu ātrie nobraukā vidēji 500km dienā???? Absurds!!!! Var vēlēt cik godīgus grib-viņiem tak lauki pie kājas... Viņie Latvija ir Rīga. Viss,kas ārpus Rīgas robežām-nav NEKAS....

pirms 10 gadiem, 2010.11.14 07:56

labrīt!

Jau sen Bauskas slimnicai slimniekus VED GARĀM!Man personigi bija gadijums,kad vajadzēja vest uz slimnīcu pacientu ,vaicāju kādeļ nevar uz Bausku?-mutiski tika pateikkts jūs paši variet vest -mēs nedrīkstam!!!!!!!!!!Mūsu naudas līdzekļi netiek rēķināti,varam nevaram samaksāt,cik nav tādu kas vienkārši neiet pie ārsta jo-nav par ko!Paliksi vēl slimāks domādams kā mājās tikt!Jā ir laiki pienākuši nav cilvēka nav problēmu!

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 17:48

aija

Tas nav normāli, ka labi aprīkotā slimnīcā nevar ārstēt un padarīt medicīnu pieejamu arī ārpus Rīgas. Slimnīcas statuss jāatgūst.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 17:08

slimnieks

Varu pastāstīt kā iet bijušajā Aizkraukles rajonā - slimnīca slēgta Aizkrauklē, ātros komandē no Jelgavas .Un situācija pilnīgi iz dzīves.... Jaunjelgavā vīrietim kļuvis slikti ar sirdi, izsauc ātros. Tai brīdi Aizkrauklē nav mašīnas, to gaida no Neretas, kas no Jaunjelgavas atrodas ap 57 km(Aizkraukle - Jaunjelgava 12 km). Ātrie laimīgi sagaidīti no Neretas, slimnieku ved uz Jēkabpils slimnīcu ( Jaunjelgava - Jēkabpils 70 km) un Jēkabpils slimnīcā pasaka, ka tik smagu sirds slimnieku viņi neņemas ārstēt - jātransportē uz Rīgu (Jēkabpils - Rīga 156 km) .Un slimnieku vizina uz Rīgu, jāsaka paldies Dievam un laikam jau arī pašam slimniekam par pacietību un izturību, ka pēc 4 stundas kratīšanas pa mūsu labajiem ceļiem ir sasniegta galvaspilsēta un slimnieks saņem nepieciešamo palīdzību. Trūkst vārdu kādā vājprāta valstī un medicīnas sistēmā mums ir jādzīvo. Vai arī paši esam vainīgi, ka visi nedzīvojam Rīgā?

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 15:53

Veselība un labsajūta