Traumpunkts strādās vakaros un naktī 9

Bauskas slimnīcas traumpunktā valsts apmaksāta neatliekamā medicīniskā palīdzība iedzīvotājiem ar 3. janvāri būs pieejama no plkst. 17 līdz 9 no rīta.Šajā laikā valsts finansē ķirurga un anesteziologa darbu. Bauskas slimnīcas traumpunktā, informē slimnīcas valdes loceklis Uģis Zeltiņš.Augu diennakti traumpunkts palīdzību sniegs brīvdienās. Tā pacientu ikdienu ietekmējuši Ministru kabineta 28. decembrī pieņemtie grozījumi «Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība». Darbdienās no plks. 9 līdz 17 pacientiem palīdzību sniegs ģimenes ārsts, ķirurgs vai cits speciālists poliklīnikā, skaidro slimnīcas ārstniecības daļas vadītāja Zinaida Vītola. Viņa atgādina, ka ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu pacientus tāpat kā līdz šim uzņems ārstēšanai slimnīcas aprūpes nodaļā vai dienas stacionārā.Taču slimnīcas traumpunktā griežas un tiek nogādāti arī cilvēki ar dažādām terapeitiskām vainām, saasinoties hroniskām slimībām. Ja ģimenes ārsts tobrīd nav pieejams, tad slimnīcā aprūpes nodaļas ārsts pacientu dienas laikā pieņems tikai par maksu - astoņiem latiem -, jo valsts to vairs nefinansē, informē Uģis Zeltiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

RP

Piekrītu anjai . Mūsu problēma ir valdības līmeņa nevēlēšanās sakārtot valsti . Jo lielāks bardaks , jo vieglāk kļūt par miljonāriem.Visu nozaru ministrijas ir mākslīgi apaudzētas ar neskaitāmiem departamentiem , lai nebūtu konkrētas atbildīgās personas . Mūsu valsts ir bezmaz pēckara situācijā , jo , visu sagrāva tā sauktie kampēji. Mums joprojām 20 gadu garumā nav mazo valstiņu sakārtot spējīga Valsts Prezidenta un Ministru Prezidenta.

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 17:13

anja

Jā, bet ir vienalieta.-Strādājošie katru mēnesi maksā nodokļusno kuriem prāva summa aiziet uz veselības aprūpi. Ja jau reiz ir maksas medicīna, tad, manuprāt, maksāt konkrētā nodokļa daļu ir bezjēdzīgi.Respektīvi mēs valstij maksājama ar nodokļiem par medicīnu, bet maksas medicīnas pakalpojuma gadījumā mēs maksāsim otriez par šiem pašiem med.pakalpojumiem.

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 16:03

RP

Maksas medicīnai nav ne vainas . Normālās valstīs tā darbojās lieliski . Cilvēks izvēlās sev vienu no daudzām veselības apdrošināšanas kompānijām , noslēdz līgumu , katru mēnesi pārskaita zināmu summu un dzīvo nost bez bēdu. Vien atliek pukoties , ka ģimenes ārsts ir ieinteresēts nopelnīt un nepārtraukti uzmana pacienta veselību.Atkarībā no veselības stāvokļa ( piemēram , ja ir diabēts , paaugstināts holesterīna līmenis,...) , čīksti vai nečīksti , tiek nozīmēti laboratoriskie izmeklējumi un pēc tam obligāta vizīte pie daktera noteiktā dienā un noteiktā stundā . Nekādu rindās sēdēšanu. Ja ir kaut mazākā aizdoma par kādas kaites simptomiem , nekavējoties nozīmē uz vizīti pie speciālista. Pie tam , vienmēr dienu pirms vizītes , atskan telefona zvans no daktera ofisa par atgādinājumu ierasties noteiktajā laikā . Jāpasmaida , kā veselības uzpasēšanas bizness darbojās ciešā sadarbībā citam ar citu , plus vēl medikamentu iegāde . Saprotama lieta , ka tā nostādīt medicīnas pakalpojumus ir iespējams ekonomiski sakārtotās valstīs , ar normālām darba algām. Izskatās , ka mūsu veselības ministrija un visa valsts pārvalde sāk reformas no nepareizā gala.Daudzie pieredzes apmaiņas braucieni uz citām valstīm, it kā situācijas izpētes ietvaros , ir bijuši , rupji sakot - bullshit .

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 15:27

onka

Cienījamie ķirurgi, ģimenes , ārsti uc speciālisti! Saturieties! Jums nebūs viegli!

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 13:38

tikai kādas algas ir ārzemēs,kādi bērnu pabalsti, smieklīgi,pat gāze Vācijā ir lētāka ,kā LV, sūdu bedre,kas sūdu bedre, pilnīgi riebjas, ši valsts,ja tā to vaiurs var nosaukt pilnīgi grūž,lai mēs ar ģimeni brauktu prom,lai kā to negribētos

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 11:46

tante

Dabiiga atlase! Ja vel iedziivotajiem buutu nauda,ko maksaat par savu veseliibu.........

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 11:46

mama

ja dienā ap pusdienas laiku paliek slikti, cieties un gaidi līdz 17, tā sanāk! Jo ģīmenes ārsts arī nepieņem katru darba dienu visu dienu, un poliklīnikā tāpat galus var atdot rindā sēžot un gaidot līdz bezgalībai!

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 09:40

u

Vai tas nav stulbums? Vai tad pa dienu cilvekiem nevajag akutu palidzibu?
Taa ir maksas medicina.

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 09:19

Veselība un labsajūta