Vecsaulē uzliesmo gripa 3

Bauskas novada Vecsaules pamatskolā dažā klasē pirmdien, 16. novembrī, mācījās tikai daži skolēni. Vīrusi «ķer» bērnus citu pēc cita, atzīst ģimenes ārste Inta Lagzdiņa. Pirmdien 2. klasē uz stundām ieradās trīs no 13 skolēniem, 6. klasē bija trīs no astoņiem, atklāj skolotāja Inga Kursiša. Piecgadīgo bērnu grupiņas audzinātāja Līga Lepse strādā ar pieciem no 13 audzēkņiem. Skolā tik maz bērnu, ka nācās atcelt arī deju pulciņa nodarbības, kas pirmdienās pēc kārtas notiek visām vecuma grupām. Par uzliesmojušo saslimšanu informēta pagasta pārvalde, jo skolēnu amatierkopas nevar piedalīties 17. novembra koncertā, atzīmējot valsts svētkus, stāsta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga. «Saslimšana īpaši saasinājās pagājušajā nedēļā. Nevaru apgalvot, vai tas ir sezonālās vai cūku gripas vīruss, jo iztriepju ņemšana un analīzes vīrusa tipa noteikšanai ir maksas pakalpojums. Tādu rīkojumu saņēmu pagājušajā nedēļā.  Lielākoties bērni un pieaugušie slimo ar akūtām augšējo elpošanas ceļu saslimšanām. Strauji paaugstinās temperatūra, sākas sauss klepus, pievienojas iesnas. Taču pagaidām nevienam pacientam slimības gaita nav bijusi tik smaga, lai komplikāciju dēļ nāktos ievietot slimnīcā,» atzīst daktere Inta Lagzdiņa. Netālu esošajā Ozolaines pamatskolā pagaidām slimo retais, informē direktore Lilija Bula.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skeptiķe

Patiesi! Rozentāle smaidīgu ģīmi stāsta, ka panikai nav vietas tai pat laikā masu mēdiji savu informāciju sāk ar mirstības procentiem un šausmu faktiem. ,,Fig viņ zin kam man tagad ticēt,fig viņ zin".
Plāns labi darbojas- mēs nabaga mirstīgie domājam par veselības glābšanu, tai pat laikā treknie valdības barokļi ņirgdami dala budžetu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.17 16:51

Doks

Tieši tā, analīzes vīrusa noteikšanai ir par maksu.
Ģimenes ārsts var paņemt iztriepi no žāvas, bet ja to no Bauskas uz laboratoriju Rīgā ved tikai 2 x nedēļā... Kāda jēga? Un maksa ir ap desmit latiem.
Taču vai nav vienalga kāds vīruss tas ir, svarīgāk izveseļoties.

pirms 11 gadiem, 2009.11.17 13:50

aizdomīgā

«Saslimšana īpaši saasinājās pagājušajā nedēļā. Nevaru apgalvot, vai tas ir sezonālās vai cūku gripas vīruss, jo iztriepju ņemšana un analīzes vīrusa tipa noteikšanai ir maksas pakalpojums. Tādu rīkojumu saņēmu pagājušajā nedēļā.

Ko tas nozīmē? Tātad analīzes taisa tikai tie, kam ir nauda? Gripām simptomi vienādi, tik analīzēs uzrādās, ka tā ir tāda un tāda gripa. Varbūt ir tikai viena, sezonālā gripa un cilvēki tiek maldināti un tiek celta panika? Labs plāns! :D
Nu neko - ēdīsim ķiplokus, dzērvenes un gaidīsm, kad šī ažiotāža beigsies ;)

pirms 11 gadiem, 2009.11.17 13:29

Veselība un labsajūta