Veselības pārbaudei rīkotā akcija rada sašutumu 12

Vairāk par simt cilvēku 4. jūnija rītā gaidīja Zemgales Sirds veselības kabineta izbraukuma pieņemšanu Bauskā. Cilvēki cerēja, ka bez maksas varēs veikt cukura un holesterīna līmeņa pārbaudi, izmērīt asinsspiedienu, konsultēties ar ārstu. Daudzi devās mājās vīlušies. Izrādījās, ka ekspresanalīžu veikšana iespējama tikai 50 pacientiem. Tieši tik daudz pārbaudei vajadzīgo teststrēmeļu varēja nopirkt par pansionāta «Derpele» ziedoto naudu, skaidro Sabiedrības veselības aģentūras speciāliste Bauskas rajonā Ina Krūmiņa: «Nevarēju paredzēt, ka ieradīsies divtik daudz cilvēku. Meklēšu atbalstītājus un iespēju veikt izbraukumus uz novadu centriem». Zemgales Sirds veselības kabineta medicīnas māsa Spodra Kovaļevska stāsta, ka Jelgavā pārbaudes veic ap 15 cilvēkiem dienā. Izbraukumā uz Dobeli bijis daudz vairāk darba, tur ieradušies ap pussimts cilvēku, bet tik daudz kā Bauskā nav bijis nekad. Diemžēl iespējas ierobežo naudas trūkums, atzīst Spodra Kovaļevska. Viņa arī atgādina, ka asinsspiedienu bez maksas var izmērīt katrā aptiekā. Savukārt par veselību jāgādā regulāri, apmeklējot savu ģimenes ārstu. Uz Dārza ielu 12b atnākušie cilvēki nekavējās izteikt «Bauskas Dzīvei» neapmierinātību par notiekošo. Ne viens vien bija braucis uz Bausku, cerot tieši uz Sabiedrības veselības aģentūras izsludināto veselības pārbaudi, bet tā nebija pieejama. «Pirmsvēlēšanu triks, cilvēku muļķošana,» skanēja pūlī. Baušķeniece pensionāre Dzidra Ansone sacīja, ka notiekošais parāda, ka cilvēki ir izmisumā, viņi nespēj maksāt par ārsta apmeklējumu, ārstēšanos un izmeklējumiem. Tāpēc arī tik daudz rūgtuma vēlās pār akcijas rīkotājiem. Lai ātrāk īsinātu gaidītāju rindu, palīgā nāca brīvprātīgie palīgi. Ina Krūmiņa reģistrēja pacientus, svēra un mērīja. Asinsspiedienu mērīja centra «Ābele» vadītāja Iveta Kubliņa, nesenā pagātnē neatliekamās medicīniskās palīdzības feldšere. Medmāsa Spodra Kovaļevska veica asins analīzes. Vienlaikus un bez rindas pārbaudīt inficētību ar B un C vīrusa hepatītu un HIV varēja līdzās esošajā atkarību profilakses kabinetā. Pacientu pieņemšana sākās plkst. 10.30, beidzās ap plkst. 15, informē Iveta Kubliņa. Vērtējot veselības pārbaudes rezultātus, Spodra Kovaļevska atzīst, ka cukura un holesterīna līmenis daudziem pacientiem bija paaugstināts, tikai retam asinsspiediens atbilda vecumam noteiktai normai. Cilvēkiem ieteikts noteikti doties pie ģimenes ārsta, lai izlemtu, kādi medikamenti jālieto. Vienam no pārbaudītajiem atklāta inficēšanās ar C vīrusa hepatītu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Valdis

Būtu paldies pateikuši Feldmanim un organizētājiem...Bet nē..., kur nu...Mēle nepagriežas...Toties aplikt, tur visi naski..Tiešām pretekļi..

pirms 11 gadiem, 2009.06.06 13:46

Sandra

Visvieglāk, protams, kādu aplikt...Un tie aplicēji, kā likums, otra labā mūžā ne pirkstu nav pakustinājuši...Vien visus, kas cenšas un kaut ko dara apdirš...Pretekļi....Nav labi, ka kāds naudu noziedojis, nav labi, ka visiem nepietika...Parasti tādi to vien gaida , lai kāds viņiem kaut ko pa velti sagādā, bet paši neko , nekad nevienam neiedos, ne materiāli, ne kā citādi palīdzēs..

pirms 11 gadiem, 2009.06.06 13:02

suns

Ja liek tik iet pie gimenes arstiem,ko tad lai tur dara,ja tapat nevar atlauties ne izrakstitas zaales nopirkt,ne veikt taalakus izmeklejumus.Un zaales jau nebut tas letakas neizraksta,katrs dakteris lobee savu farmaceitisko firmu un nepajauta vai pacients zales var nopirkt.Pie kam daudzos gadijumos var izlidzeties ar letakam zaaleem,bet par to neviens neinform'e,aii aptiekas ne,jo ir izdevigi tirgot dargos medikamentus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.06 12:56

ace

Lai taupītu laiku un nervus- iesaku organizētājiem pirms tam uzlikt par pienākumu potenciālajiem apmeklētājiem piezvanīt un reģistrēties.

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 09:15

Margarita

Nu stulba tauta! Iesaku neko un nekad neatbalstīt - ņems un nories jebkurā laikā un veidā. Lai paši pūs savā nabadzībā un sūdos! Godam pelnījuši - vaukšķi!

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 09:08

juta

kāpēc gan feldmanim neziedot, ja večuki aptīrīti un varējis "atļauties' glaunu māju 'uzstutēt".
Domāju, ka nekas nav mainījies arī tajā, ka ārējas organizācijas un valsts dod samērā lielu naudu pansionātiem, kuru ir viegli grozīt pa grāmatvedības datiem.
Kārtējo reizi redzams, ka Latvija ir ................

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 08:03

ata

Informācijā skaidri un gaiši rakstīts,ka naudu ziedojis pansionāts.Tā nav nekāda apgānīšana,ja lasītājs vēlas saprast un tikt skaidrībā par aprakstītajiem notikumiem.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 22:43

xxx

nejau pansionats ziedoja naudu bet pats feldmana kungs.pirms blaut vajag uzinat.unzedojums nebij tik liels ka vins nevaretu atlautes ar savu algu.50 cilveki vareja iziet parbaudi bezmaksas.katras parbaudes cena 1ls.taka nevajag acis plest un apganit pansionatu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 20:42

ata

Varbūt tie bija pansionāta iemītnieki,kas piedalījās šajā pasākumā?

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 18:55

ata

Tieāšām dīvaini - kā pansionāts,kuram parasti ziedo citi,varēja atļauties tādus tēriņus?

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 18:53

Hmm

Vai es nepārklausījos nepārlasījos??!!
"Par pansionāta Derpele ziedoto naudu" ???!!!!
Vai pansionāts (lasīt - budžeta iestāde) ziedo naudu???!!!!!
Kaut kas nedzirdēts!!!!!!!!
Parasti jau citi ziedo šāda tipa iestādēm kā pansionātiem bērnu aprūpes ietstādēm .. bet te ???!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 17:58

Kika

Nu cilvēkiem pašiem patīk taisīt pūli. Nekad nekas nav labi - ja ko dod par brīvu, gatavi viens otram acis izskrāpēt(:

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 17:19

Veselība un labsajūta