Bauskas spēkavīri negriež ceļu sāncenšiem 6

Svaru stieņa spiešana guļus jeb pauerliftings kļūst aizvien populārāks, šīgada plašākajās sacensībās, kas šomēnes risinājās Jelgavā, spēkojās 198 vīri. Baušķenieki no kaimiņpilsētas mājās atgriezās tikai pēc pusnakts, stāsta spēkavīru koordinators Felikss Žieds. Latvijas atklātā čempionāta noslēdzošais posms, kurā sportisti sacentās bez ekipējuma, īpaši veiksmīgs bija senioriem. Savās vecuma grupās un svara kategorijās pirmo vietu izcīnīja Juris Červids, Ivars Mizišs un Alfrēds Graudiņš. Otro vietu ieņēma Jānis Babris, bet trešo - Aivars Gailītis un Felikss Žieds. Īpašs prieks visiem bija par Emīla Pumpura sniegumu, kurš savā svara kategorijā uzstādīja Latvijas rekordu jauniešu grupā, uzspiežot 152 kilogramus. Arī Juris Ručkanovs bija spēcīgākais jauniešu cīņās savā svarā. Boļeslavam Lukinskim vajadzēja spēkos mēroties ar sāncenšiem, kuriem šis ir pēdējais gads jauniešu grupā. Viņš palika ceturtais ar labām izredzēm nākotnē ieņemt līdera vietu. Bauskas novada komandai piepulcējies iecavnieks Sandris Preimanis, kurš savā grupā ierindojās otrajā vietā.  Bauskas stadiona svaru zālē glabājas pauerluiftinga sacensībās iegūtās balvas. To vidū arī kauss par pirmo vietu Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēlēs. Šogad no Siguldas pārvests arī kauss, kuru baušķenieki izcīnīja īpašā sacīkšu veidā - Latvijas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus uz reizēm. Saskaņā ar noteikumiem sportists spiež savu svaru, uzvar tas, kuram tas izdevies visvairāk. Īpaši labi veicās Jurim Červidam, kurš veterānu grupā bija vislabākais, paceļot svaru stieni visvairāk reižu salīdzinājumā ar visiem pārējiem censoņiem. Juris ar pauerliftingu nodarbojas ilgus gadus un atzīst, ka tā smalka lieta, kurā daudz nianšu, kas labi jāpārvalda, lai gūtu uzvaras. Šīgada noslēguma mačos Dobelē Latvijas sportisti sacentās ar Lietuvas pārstāvjiem. Dāvis Neikšāns open klasē palika otrais, līdz 110 kg svara kategorijā uzspiežot 190 kilogramu, piekāpjoties tikai kaimiņzemes sportistam. Open klasē labākais bija Toms Bužeriņš, kurš trenējas pirmo gadu un ar centību sasniedz labus rezultātus. Pirmo vietu izcīnīja arī Ainārs Priede. Sandris Preimanis aizvien drošāk tuvojas Latvijas rekordam, Dobelē viņš uzspieda 240 smagu svara stieni. F. Žieds cer, ka jaunajā gadā izremontētajā svaru zālē tiks atjaunots arī inventārs, jo vecais ir savu laiku nokalpojis. Ir vajadzīgs vēl viens spiežamais sols, tad arī Bauskā varētu rīkot plašākas sacensības un aicināt tajās piedalīties Latvijas citu novadu sportistus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lifters

Emiil , kipa tu ar taam salauztajam hanteleem un 2viem stieniem netreneejies ;) rezultaas nav tikai inventaaraa ;) Taa ir motivaacija ;)

pirms 11 gadiem, 2010.01.06 00:08

lifteris

mmm 29.12.2009. 22:09:29
Nesaprotu,kāds spiežamais sols ir vajadzīgs??? Var taču aiziet uz tualeti un tur izspiest....:)))


Kjip baigais joks ? Pajokoji ljoti smiekliigi ,daunis...

pirms 11 gadiem, 2010.01.05 00:39

Emīls

Jā, inventārs gan mums ir vajadzīgs, citādi trenējamies ar 2iviem stieņiem un dažām paštaisītām hantelēm. Bet visi jau grib tikai rezultātus redzēt.

pirms 11 gadiem, 2009.12.29 22:20

mmm

Nesaprotu,kāds spiežamais sols ir vajadzīgs??? Var taču aiziet uz tualeti un tur izspiest....:)))

pirms 11 gadiem, 2009.12.29 22:09

hmmmm

Kāpēc nav pieminēti pārējie censoņi?????

pirms 11 gadiem, 2009.12.29 16:09

Sports