Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķeniekam Pekinā divas uzvaras un divi zaudējumi 3

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā risinās Pasaules pirmās intelektuālās spēles, kurās sacenšas vairāk nekā 140 valstu pārstāvji piecos veidos. Brazīļu dambretes sacensībās četras kārtas aizvadījis baušķenieks Mārtiņš Junkurēns.Bauskas šaha un dambretes kluba vadītājs Māris Bergs informē, ka sportists guvis divas uzvaras un piedzīvojis divus zaudējumus. Jau pirmajā cīņā viņam bija jātiekas ar spēcīgo Krievijas sportistu Oļegu Daškovu, kurš Mārtiņu pieveica. Oļegam reitingā ir ceturtā vieta. Pēc tam baušķenieks uzvarēja Indijas spēlētāju, piekāpās spēcīgajam Baltkrievijas dambretistam un uzvarēja spēlē ar mājinieku - Ķīnas sportistu.  Brazīļu dambretē sacenšas 54 spēlētāji, kuri saskaņā ar izlozi tiekas septiņos mikromačos. Pēc to rezultātiem tiek noteikti finālisti. 12. oktobrī sacensības sāka 54 vīrieši, kā arī 32 sievietes 64 lauciņu dambretē. Vīru grupā, kurā vēl spēlē rīdzinieks Laimonis Zālītis, Bauskas rajona izlases dalībnieks, sacenšas 19 starptautiskie lielmeistari. L. Zālīša kontā ir viena uzvara un trīs neizšķirti mači.Sieviešu sacensībās Latviju pārstāv sporta meistares Regīna Pironena, sporta kluba «Dartija» biedre, kā arī Antra Valnere. Regīnai pēc četrām cīņām ir divas uzvaras un divi zaudējumi.Laikā no 4. līdz 11. oktobrim Pekinā jau sadalīti 35 medaļu komplekti. Mūsu valsts delegācijā veiksmīgākie ir dambretisti. Zoja Golubeva izcīnīja zelta medaļu, Guntis Valneris bronzas godalgu 100 lauciņu dambretē. Ar iegūtajām divām medaļām Latvija valstu vērtējumā ieņem septīto vietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

MB

Dambretes cīņas Pekinā mūsu dambretistiem noslēgušās. Abi mūsējie noslēgumā ar iegūtiem 8 punktiem sadalīja 14.-22.vietu. Mārtiņš septītajā kārtā maču nospēlēja neizšķirti ar starptautisko lielmeistaru no Baltkrievijas, arī Laimonim Zālītim pretiniekos bija cits baltkrievu lielmeistars un arī mačs noslēdzās neizšķirti. Žēl jau , ka mūsējiem tālajā Pekinā vairāk bija jācīnās ar kaimiņvalstu spēlētājiem, bet šajā turnīrā tika pārstāvēta 21 valsts . Noslēguma bilance mūsu "zēniem"- Mārtiņam 3 uzvarēti un 2 neizšķirti mači, bet Laimnim viens uzvarēts un 6 neišķirti . "Kompānijā" ar mūsējiem ierindojās arī pieci starptautiskie lielmeistari, bet no titulu turētājiem četri lielmeistari un astoņi starptautiskie meistari nospēlēja vājāk. Arī mūsu dāmas pēdējo kārtu noslēdza neizšķirti un rezultātā Antrai Valnerei dalīta 10.-15.vieta, Regīnai Pironenai 18.-26.vieta. Visiem līdzi jutējiem šopēcpusdien telefoniski sveicienus no Pekinas nodeva Mārtiņš Junkurēns, kurš mājup dosies svētdien. Māris Bergs.

pirms 11 gadiem, 2008.10.15 18:24

Aigars

Mārtiņš Junkurēns piektajā kārtā pieveicis Lietuvas meistaru, bet sestajā nospēlējis neizšķirti ar lielmeistaru no Uzbekijas. Arī Latvijas šahisti un šahistes veiksmīgi uzsākuši cīņas , bet mūsu Mārtiņam rīt izšķirošā kārtā pretiniekos kārtējais lielmeistars un atkal no Baltkrievijas. Regīna un Antra piekto kārtu noslēdza neizšķirti, bet sestajā tiekoties savstarpējā cīņā uzvarēja Antra Valnere. Skaistas bildes var skatīt tiešraidē no Pekinas.

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 19:32

MB

Visiem, kuri vēlas sekot dambretistu cīņām Pekinā, iespējams to vislabāk "iegriežoties" Krievijas dambretistu mājaslapā www.shashki.com , bet ja rodas interese kā sacensības rit citos veidos - bridžā, šahā vai go , tad atveriet specialo mājaslapu www.2008wmsg.org. Veiksmi vēlot lasītājiem un visiem Mārtiņa līdzjutējiem! Jau sestdien pulksten 11 Bauskas šaha un dambretes klubā par Mārtiņa Junkurēna kausu trešo turnīru aizvadīs 1999.gadā dzimušie un jaunāki zēni un meitenes. Veiksmi! Māris Bergs

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 15:40

Sports