Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīnās ar Iecaviņas straujajiem ūdeņiem 3

Latvijas kausa ūdenstūrismā izcīņas ceturtajā posmā Iecavā 19. un 20. aprīlī startēja vairāk nekā 80 ekipāžu, apvienojot ap 160 dažāda vecuma dalībnieku.Viņi bija no Rīgas, Ogres, Liepājas, Valmieras un Priekules, informēja sacensību «Iecava 2008» galvenā tiesnese Aija Urga. Vairāki sportisti no sacensībām Igaunijā uz mačiem atsteidzās tikai vakar, 20. aprīlī. Pasākums noritēja bez īpašiem starpgadījumiem. Naktī uz otro sacensību dienu vieni trases vārti bijuši nojaukti.Septiņus kilometrus garš orientēšanās nobrauciens un sprints ar laika kontroli pa Iecaviņu notika 19. aprīlī. Pēc tam slaloma trasē bija brīvie treniņi. Daudziem laivas esot apgāzušās. Vakar sportisti sacentās slalomā un spēkiem mērojās komandas.Pasākuma organizētāji sekoja līdzi drošībai. Sacīkšu finišā atradās medpunkts, bet upē no katra kluba rindas kārtībā dežurēja dalībnieki. Viņi nekavējoties palīdzēja sportistiem, kuru laivas straujajos Iecaviņas ūdeņos apgāzās. Turklāt pasākuma nolikumā bija norādīts, ka visiem dalībniekiem galvā jābūt ķiverēm un mugurā glābšanas vestēm.«Nejauši garām braucu un nenocietos apstāties, lai apskatītos. Savulaik, mācoties vidusskolā, gadu trenējos braukt ar smailīti. Toreiz pie Mēmeles bija bāze. Tagad gan vairs nekāptu laivā. Man ļoti patīk šis sporta veids. Priecājos, ka cilvēki aizraujas ar to, nevis dīkā svētdienā sēž pie televizora. Esmu zemniece, strādāju fizisku darbu un ļoti pozitīvi vērtēju sportu,» sacīja Iecavas novada iedzīvotāja Inita. Viņa ievērojusi, ka ūdenstūrisma sacensības Iecavā notiek katru gadu. Pavasarī upē pie bijušās Iecavas pienotavas ir lielas krāces. «Kā viņi te neapgāžas? Mēmelē jau plūdums bija lēns,» pārdomās dalījās vietējā iedzīvotāja. «Mans tētis piedalās sacensībās. Es startēju trešo reizi. Vakar izbraucu trīs treniņbraucienus. Iecaviņā ir vieglāk nekā Amatā,» pastāstīja vienpadsmitgadīgā Madara Krauja no Rīgas. Meitene startēja viena pati smailītē. Iecavā viņa bija pirmo reizi. «Bauskas Dzīve» ievēroja, ka ūdenstūrisma sacensībās piedalījās vēl jaunāki bērni par Madaru.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Atoms

Un upes nosaukums ir Iecava nevis Iecaviņa. Iecaviņa skan neforši.

pirms 12 gadiem, 2008.04.22 15:57

Atoms

Ļoti kļūdaini uzrakstīts raksts, ja nav nojausmas par šo lietu, tad uz vietas varēja noskaidrot pareizos terminus.
Smailītē ?? jeb Smailē vieni paši nebrauc, visas laivas iedalās laivu klasēs (K1 - cietie kajaki, PM - pūšļi meistari, K - katamarāni, R4 - rafti, WW - wildwater kajaki, Sp - Smailes piepūšamās un Sc - Smailes karkasa (cietās)). Madara brauca Baltūdens Kajakā (WildWater kayak).

pirms 12 gadiem, 2008.04.22 15:55

Sports