Dāvis Geks spēlēs Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā 2

Sporta hallē «Arēna Rīga» piektdien, 26. jūlijā, notiks Eiropas U18 basketbola čempionāta ceturtdaļfināla spēle starp Latvijas un Lietuvas izlasēm. Latvijas jauno basketbolistu komandu spēlēm gatavo bijušais baušķenieks Nikolajs Mazurs, bet komandas sastāvā spēlē iecavnieks Dāvis Geks.

Līdz šim sacensības notika Liepājā. Pēc iepriekšējo spēļu rezultātiem tika izveidota F un G grupa, kur komandas līdzi ņēma divu spēļu rezultātus no iepriekšējām sacensībām. Latvijas U18 izlasei bija uzvara pār Spānijas komandu (66:61) un zaudējums Itālijas izlasei (69:70). Tā liecina Latvijas Basketbola savienības mājas lapas informācija. «Mums čempionāts tagad sākas tikpat kā no jauna,» nedēļas sākumā teica N. Mazurs.

22. jūlijā Latvija uzvarēja Horvātiju ar rezultātu 72:65. 23. jūlijā piedzīvots sāpīgs zaudējums pret Turciju – 64:62, 24. jūlijā gūta uzvara pret Angliju ar rezultātu 68:56.

«Aizsardzībā spēlējam savā līmenī – pretiniekus turam uz 60 punktiem. Visi «kapājas», cepuri nost! Katrs, kas iet laukumā, cenšas palīdzēt un pašatdeve ir lieliska. Ceru, ka šī uzvara un iekļūšana ceturtdaļfinālā būs vairojusi spēlētāju pārliecību arī uzbrukumā,» tā N. Mazurs.

Latvija ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem palika otrajā vietā grupā. Labāki bija Turcijas basketbolisti ar četrām uzvarām un vienu zaudējumu.

Dāvis Geks spēlē pret Horvātiju pavadīja laukumā 35 minūtes, guva 10 punktus, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un izcīnīja sešas atlecošās bumbas. Spēle pret Turciju mūsu basketbolistam nebija veiksmīga – 28 minūtēs neviena gūta punkta, viena rezultatīva piespēle un četras atlecošās bumbas. Cīņā pret Angliju 33 minūtēs gūti 11 punkti, 10 atlecošās bumbas (labākais rādītājs komandā) un četras rezultatīvas piespēles. Treneris iecavniekam uzticas, jo sportists laukumā vidēji pavada visilgāk laika izlases spēlētāju vidū.

Nākamā cīņa – 26. jūlijā pulksten 18.30 «Arēnā Rīga» pret Lietuvu. Pretinieki ir gana spēcīgi. Viņu komandā ir Arvīda Saboņa dēls 2,05 metrus garš centra spēlētājs Domants Sabonis, kurš pašlaik ir labākais cīnītājs par atlecošajām bumbām. Tā liecina u18men.fibaeurope.com mājaslapā publicētā statistika. Pārējie ceturtdaļfināla pāri ir Krievija – Horvātija, Turcija – Serbija un Francija – Spānija.

«Ceturtdaļfināls ar Lietuvu? Būs ļoti interesanti! Esam daudz spēlējuši, labi pazīstam viņus, viņi pazīst mūs. Pirms divām nedēļām Baltijas kausa izcīņā Kauņā lietuviešus uzvarējām ar 67:63. Viņu spēks ir uzbrucēji un centri, ieskaitot Arvīda Saboņa dēlu Domantu. Spēles taktikas stūrakmens – spiediens pretinieku soda laukumā. Tiesa, būs nopietni jāpapēta, kā lietuvieši mačā ar Čehiju pamanījās izmest 42 un iemest 17 trīspunktniekus. Jādomā, ka Arēnā būs arī daudzi lietuvieši, tomēr ceru, ka tribīnēs pārsvars būs mums. Tad būs vieglāk arī laukumā,» tā N. Mazurs.


Dāvis Geks (10. numurs) ir viens no Latvijas U18 izlases balstiem.
Nikolajs Mazurs (vidū) savu komandu jau izvedis ceturtdaļfinālā.

Pievieno komentāru

Sports