Iecavniece Latvijas komandas sastāvā uzvar pasaules čempionātā basketbolā 3

Šovasar basketbola kaislības Latvijā sit augstu vilni. Tikko Eiropas U20 basketbola čempionātā sudraba medaļas izcīnīja Latvijas jauno basketbolistu izlase, bet iecavniece Inese Gāga Latvijas komandas sastāvā kļuvusi par pasaules čempioni «Maxibasketbolā».

Bauskas novada sporta centra «Mēmele» galvenā speciāliste Inga Ūbele informē, ka 
12. pasaules čempionāts «Maxibasketbolā» veterāniem notika no 12. līdz 21. jūlijam Grieķijā, Tesalonikos. Vecuma grupā 55+ piedalījās četras komandas, tai skaitā vienība «Zeltenes Latvija», kurā spēlēja arī iecavniece.

Grupas turnīrā tika uzvarēta Vācijas komanda ar 66:42, tad grūtā cīņā pārspētas slovēnietes ar 43:35 un pievārētas arī Argentīnas sportistes 69:38. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā atkal pārspētas argentīnietes ar 67:24, bet finālā Vācijas komanda ar 46:40. Tā liecina turnīra organizatoru mājaslapas maxibasketballthessaloniki2013.gr informācija.

Iecavas sporta skolas «Dartija» izglītības metodiķis Māris Ozoliņš informēja, ka Latvijas vīru komandā vecuma grupā 35+ spēlēja arī iecavnieks Aldis Beitiņš, gan arī bijušais Iecavas iedzīvotājs Kaspars Buls. Vīriem Grieķijā gāja grūti. Pirmajā grupas spēlē tika uzvarēta Urugvaja ar 89:74, bet piekāpties iznāca mājiniekiem, «Grieķija A» komandai, ar 94:78. Pretinieki pēc tam izcīnīja otro vietu. Nākamajās spēlēs tika piedzīvots zaudējums «Ural – UPS Russia» vienībai ar 81:58, bet pēc tam izcīnītas divas uzvaras. Ar 64:58 pārspēta Čīles komanda, bet ar 93:70 Argentīnas sportisti. Kopvērtējumā izcīnīta sestā vieta.

Sacensības notika arī vecuma grupā 75+. Šajā grupā startēja divas komandas, kuras spēlēja kopā ar 70+ vienībām. Savā starpā tiekoties, šajā vecuma grupā zelta medaļas izcīnīja Brazīlijas sportisti, kas ar rezultātu 46:27 pārspēja Čīles komandu.

Pievieno komentāru

Sports