Latvijas čempions apaļā stenda šaušanā – Dainis Upelnieks 2

Sestdien, 27. jūlijā, mednieki un citi šaušanas meistari aicināti ierasties Bauskas novada Īslīcē, kluba «Bauskas zemgaļi» šautuvē, kur norisināsies ikgadējās Zemgales zonas mednieku stenda šaušanas sacensības, informē kluba kontaktpersona un sportists Dainis Upelnieks, kurš tikko kļuvis par Latvijas čempionu apaļā stenda šaušanā.

Pagājušajā nedēļas nogalē, 20. un 21. jūlijā, Grobiņā ļoti vējainos laika apstākļos pagāja Latvijas čempionāts stenda šaušanā. Sacensības norisinājās pēc garās divu dienu programmas – vispirms jāšauj 125 mērķi kvalifikācijā, kam seko pusfināls un fināls. Kā jau šosezon ierasts pēc jaunā nolikuma, kvalifikācijai ir vairāk treniņprocesa raksturs, un īstā šaušana sākās tikai pusfinālā, tā čempionāta norisi raksturo dalībnieks iecavnieks Dainis Upelnieks. Lielais vējš šāvējiem izraisīja papildu bažas par veiksmes un neveiksmes faktoru.

Apaļajā stendā visu sacīkšu laiku līdera lomu bija uzņēmies Dainis Upelnieks, kvalifikācijas izskaņā uzrādot rezultātu 114 no 125 un otro vietu apsteidzot par 11 punktiem – Valdim Kalējam 103 punkti. Piektajā vietā jaunais baušķenieks Emīls Starodubcevs ar 93 punktiem.

Pusfinālā seši labākie šāvēji sāka no nulles. Pārsteigumu nebija, un pārliecinoši labākais, gan pusfinālā sašaujot 14 mērķus no 16, gan finālā sašaujot 15 mērķus, bija kvalifikācijas uzvarētājs Dainis Upelnieks, otrajā vietā atstājot Vadimu Basovu, bet trešajā vietā Kaspars Avens (abi no Viesītes).

Apaļajā stendā spēkiem mērojās arī divi jaunieši – Emīls Starodubcevs un Artūrs Sidorenkovs. Veiksmīgāks izrādījās baušķenieks E. Starodubcevs, kurš spēja iekļūt pusfinālā arī pieaugušo konkurencē.

Tranšejas stendā izteiktu favorītu nebija. Kvalifikācijas izskaņā labāko rezultātu uzrādīja Atis Vēveris un Lauris Spārniņš. Pusfinālā veiksmīgākie izrādījās Lauris Spārniņš un Ivars Briedis, sašaujot 12 mērķus no 15, trešo un ceturto rezultātu pusfinālā uzrādīja Aleksandrs Andruškēvics un Edgars Gailītis. Lai arī finālos iztika bez ierastajām un intriģējošajām pāršaudēm, spriedze bija milzīga, un par čempionu kļuva Ivars Briedis, trāpot 13 mērķiem no 15. Otrais Lauris Spārniņš, trešais Aleksandrs Andruškēvics.

Šosezon valsts mēroga sacensības ir noslēgušās, turpmāk šāvēji startēs starptautiskajā arēnā. Pēc divām nedēļām Vācijā būs Eiropas čempionāts, kurā piedalīsies Rolands Birzgalis tranšejas stendā un Dainis Upelnieks apaļajā stendā. Augusta pēdējā nedēļas nogalē Viļņā norisināsies «Žalgiris» «Grand Prix» izcīņa, kas ir ļoti iecienīta Latvijas šāvēju vidū.

Pievieno komentāru

Sports