Latvijas hokeja izlase pārliecinoši piekāpjas Slovākijai Vankūveras Olimpiādes turnīra spēlē 1

Vankūveras olimpisko spēļu hokeja turnīra mačā Latvija sestdien pārliecinoši ar rezultātu 0:6 (0:3, 0:2, 0:1) piekāpās Slovākijas valstsvienībai.Vārtus Slovākijas labā guva Ļubomirs Višņovskis, Rihards Zedņiks, Jozefs Štumpels, Marians Hosa, Mihals Handzušs un Ivans Baranka.Visu pirmo 20 minūšu laikā nospiedošs teritoriālais pārsvars bija Slovākijas hokejistiem, kuri jau trešajā minūtē, izmantojot skaitlisko vairākumu, panāca 1:0 savā labā ar efektīvu Višņovska metienu vārtu stūrī. Savukārt cīņas turpinājumā slovāki izmantoja vēl divas no savām daudzajām vārtu gūšanas iespējam, kad precīzi meta Zedņiks un Štumpels.Kritiskas Latvijas hokeja izlasei izvērtās pirmās divas otrā perioda minūtes, kad galvenā trenera Oļega Znaroka vadītā komanda īsā laika periodā ielaida vēl divas ripas savos vārtos. Vispirms skaitlisko vairākumu realizēja Marians Hosa, savukārt pēc tam dēļ rupjas Alekseja Širokova kļūdas Handzušs panāca jau 5:0 slovāku labā.Otrās trešdaļas beigu daļā Latvijas hokejisti, pateicoties nelielam slovāku atslābumam, arvien vairāk spēja apdraudēt sāncenšu vārtus. Labi metieni padevās gan Mārtiņam Karsumam, gan Laurim Dārziņam, savukārt Kaspara Daugaviņa izrāvienu pret slovāku vārtsargu vienatnē pēdējā brīdī spēja kavēt Slovākijas aizsargi, izsitot latvietim ripu no nūjas.Noslēdzošajā periodā ritēja jau abpusēji daudz līdzvērtīgāka cīņa nekā abos iepriekšējos, turklāt Latvijai dēļ Zigmunda Palfija diviem nelielā laika periodā nopelnītajiem noraidījumiem bija iespēja četras minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā. Taču gūt vārtus šoreiz latviešiem neizdevās, savukārt trešdaļas noslēgumā Baranka ar ļoti spēcīgu un precīzu metienu no zilās līnijas sesto reizi pārspēja vārtsargu Edgaru Masaļski.Zaudējot ar 0:6, Latvija ierindojās pēdējā vietā savā priekšsacīkšu apakšgrupā, un palika pēdējā vietā turnīra rangā, kur izkārtojas izlases no piektās līdz 12 vietai, kuras cīnīsies par vietu izslēgšanas spēlēs. Tādējādi latviešiem nākamais mačs būs jāaizvada pret kādu no pārējo grupu otro vietu ieņemošajām komandām.Jau ziņots, ka šajā mačā Latvijas izlasei nevarēja palīdzēt Guntis Galviņš, kurš guva savainojumu mačā ar Čehiju un nevarēs vairs šajā Olimpiādē piedalīties.Jau ziņots, ka turnīra pirmajā mačā Latvija piekāpās Krievijai ar rezultātu 2:8. Čehijas izlase pirmajā mačā ar 3:1 pārspēja Slovākiju, bet pirmajā otrās kārtas mačā Slovākija negaidīti ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pieveica Krievijas valstsvienību. Savukārt Latvija ar rezultātu 2:5 piekāpās Čehijai.Latvijas un Slovākijas izlases olimpisko spēļu vēsturē līdz šim bija tikušās divas reizes - 2002.gadā Soltleiksitijā cīņa noslēdzās neizšķirti 6:6, savukārt pēc četriem gadiem Turīnā pārāki ar 6:3 bija slovāki.Pēc apļa turnīra aizvadīšanas grupu uzvarētājas un labākā no trijām otro vietu ieguvējām garantēs vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas aizvadīs "play-off" maču, noskaidrojot pārējās ceturtdaļfinālistes.