Latvijas hokeja izlase zaudē Čehijai

Latvijas hokeja izlase Vankūveras olimpisko spēļu hokeja turnīra otrajā mačā piektdien ar rezultātu 2:5 (0:3, 2:1, 0:1) piekāpās Čehijas valstsvienībai.Latvijas izlases rindās precīzus metienus izpildīja Kristaps Sotnieks un Ģirts Ankipāns. Savukārt vārtus Čehijas izlases labā guva Davids Krejči, Tomašs Plekaņecs, Jaromirs Jāgrs, Tomašs Kaberle un Patriks Eliašs.Spēle iesākās ar Čehijas izlases pārsvaru, tomēr pirmos vārtus tā guva pretuzbrukumā, kad pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm Latvijas izlases vārtsargu Edgaru Masaļski apspēlēja Krejči. Pirmo zaudēto vārtu laikā atkal laukumā atradās aizsargu pāris Rodrigo Laviņš un Guntis Galviņš, kuri pirmajā mačā ar Krieviju nopelnīja lietderības koeficientus -5. Pēc šī vārtu zaudējuma viņi tā arī pirmajā trešdaļā laukumā vairs neatgriezās. Turpinājumā Laviņš spēlēja tikai mazākumā, bet Galviņš vairāk tā arī neizgāja laukumā.Pēc trīs ar pusi spēlētām minūtēm Latvijas izlase jau nokļuva zaudētājos ar 0:2, kad pēc uzmetiena vārtu virzienā ripu pielaboja Milans Mihaleks. Turpinājumā noraidījumu saņēma Herberts Vasiļjevs un to izmantoja Jāgrs, ar tālmetienu pēc piecām nospēlētām minūtēm panākot jau 3:0 Čehijas izlases labā. Pēc tam Čehijas izlase sāka uzbrukt vēl aktīvāk un spēlē bieži nācās iesaistīties Masaļskim. Pirmo metienu pa Čehijas izlases vārtiem Latvijas izlase izdarīja tikai pēc deviņām spēlētām minūtēm, kad to veica Aleksejs Širokovs.Trešdaļas otrajā pusē cīņas gaita izlīdzinājās, Latvijas izlases hokejisti sāka spēlēt aktīvāk, izdarīja arvien vairāk metienus pa vārtiem un spēka paņēmienus. Tomēr pēc pirmās trešdaļas rezultāts vairs nemainījās un Latvija atrodas zaudēja ar rezultātu 0:3.Otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlase ieguva iespēju divas minūtes spēlēt vairākumā, tomēr šajā laikā, tieši tāpat kā pirmajā vairākumā pirmajā trešdaļā, tā arī nespēja pat kārtīgi nostāties pretinieku zonā. Pēc tam jau divu minūšu noraidījumu saņēma Arvīds Reķis. Kaut arī Latvijas izlases hokejisti mazākumā cīnījās samērā sekmīgi, tomēr atkal zaudēja vārtus - precīzs bija Kaberle.Pēc brīža vēlreiz noraidījumu saņēma Reķis, pēc tam divas reizes īsā laukuma sprīdī tika noraidīts arī Kristaps Sotnieks, bet visus šos mazākumus Latvijas izlase izturēja. Turklāt pēdējais no tiem izdevās ļoti sekmīgs, jo uzreiz pēc Sotnieka atgriešanās laukumā viņš saņēma tālu piespēli no Herberta Vasiļjeva un, izejot viens pret Čehijas izlases vārtsargu Tomašu Vokounu, guva vārtus, panākot 1:4.Līdz trešās trešdaļas beigām Latvijas izlase paspēja gūt vēl vienus vārtus - laikā kamēr uz noraidīto spēlētāju soliņa atradās Jāgrs, Mārtiņš Karsums izdarīja uzmetienu pa vārtiem un to pielaboja Ankipāns, palīdzot Latvijas izlasei pietuvoties līdz 2:4. Šādi arī noslēdzās otrā mača trešdaļa.Trešās trešdaļas sākumā Latvijas izlasei bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, tomēr tie netika realizēti. Mača beigu daļā Latvijas izlases spiediens jau kļuva arvien lielāks, tomēr vārtus atkal zaudēja tieši Latvija - jau pašās mača beigās, spēlējot vairākumā, Masaļskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr to izmantot neizdevās un Eliašs jau raidīja ripu tukšos vārtos.Abas komandas cīnās B apakšgrupā, kurā vēl ir arī Krievija un Slovākija. Jau ziņots, ka turnīra pirmajā mačā Latvija piekāpās Krievijai ar rezultātu 2:8. Čehijas izlase pirmajā mačā ar 3:1 pārspēja Slovākiju, bet pirmajā otrās kārtas mačā Slovākija negaidīti ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pieveica Krievijas valstsvienību.Pirms šīs spēles Latvijas izlase ar Čehiju pēdējo reizi tikās 2006.gada pasaules čempionāta, kas norisinājās Rīgā, atklāšanas mačā, nospēlējot neizšķirti 1:1. Pārējos trijos abu komandu mačos, kas aizvadīti 2000., 2002. un 2004.gada pasaules čempionātos, Latvija kapitulēja ar identisku rezultātu 1:3.Pēc apļa turnīra aizvadīšanas grupu uzvarētājas un labākā no trijām otro vietu ieguvējām garantēs vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas aizvadīs "play-off" maču, noskaidrojot pārējās ceturtdaļfinālistes.