Latvijas komanda triumfē rallijkrosa cīņā «Mūsā» 1

Latvijas rallijkrosa komanda svētdien, 14. jūlijā, izcīnīja uzvaru Ziemeļeiropas (NEZ ) rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Bauskā, Mūsas trasē. Latvieši guva trīs uzvaras četrās klasēs: Reinis Nitišs triumfēja NEZ Super 1600, Juris Spīķis bija labākais NEZ 2000, bet Agris Brediks uzvarēja NEZ Supercars ieskaitē. NEZ Open uzvara tika Norvēģijas braucējam Olam Froshaugam, informē Viesturs Saukāns, Latvijas Automobiļu federācijas preses dienesta vadītājs.

NEZ Super 1600 klasē galvenais favorīts bija Eiropas rallijkrosa čempionāta līderis pēc sešiem posmiem Reinis Nitišs. Jēkabpilietis statusu atpelnīja pārliecinoši, pārspējot 14 citus konkurentus. Vietas uz pjedestāla guva arī lietuvieši Ernests Staponkus un Kaspars Navicks.

Reinis Nitišs stāstīja, ka arī Bauskā braucot, kā ieradis Eiropas čempionātā – ar rācijas vadību no malas. Tā kā rallijkrosā izmanto trasi, kur jābūt grunts un asfalta klājuma kombinācijai (25% pret 75%), sportists uzskata, ka «Mūsā» ir ļoti labi izveidota grunts seguma daļa, bet ar asfalta klājumu vēl ir, kur tiekties un attīstīties. Asfaltētie posmi Eiropā ir tīrāki, Reinis ievērojis, ka grunts segums tur tiek laistīts ar melasi, kas ir ļoti labs līdzeklis pret putekļiem.

(Lasītājiem zināšanai – melase ir tumšs, biezs šķidrums, kas paliek pāri pēc cukura kristalizācijas un izdalīšanas no ūdens ekstrakta. Kad mums bija vēl cukurfabrikas, šīs mantas te pietika.)

Reinis Nitišs svētdien izbrauca tikai divus kvalifikācijas braucienus, pasaudzējot auto un sevi, jo finālā jau tāpat bija iekļuvis. Uzvara «Mūsā» priecēja viņa atbalstītājus, bet tagad Reinim priekšā Eiropas čempionāta 7. posms (no deviņiem) Francijā. Līdz noslēgumam tuvu.

Bijušais autosportists baušķenieks Pēteris Neikšāns, kurš savulaik braucis reizē ar Reiņa tēvu un menedžeri Aigaru Nitišu, arī bija «Mūsā» vērot sacīksti un līdzi just. Viņš bijis arī pirms nedēļas Zviedrijā, Eiropas rallijkrosa čempionāta 6. posmā, Hēljesas trasē, kur Reinis izcīnīja otro vietu. P. Neikšāns uzsvēra Eiropas rallijkrosa sportistu augsto meistarību un lielo konkurenci, kā arī sacīkšu labo organizāciju. Par Reini Pēteris sacīja, ka viņš esot ne tikai talants, bet ļoti nozīmīgs ir rūpīgais darbs, taktikas un tehniskā ekipējuma plānošana, ko veic visa komanda un Aigars Nitišs. Ģimene Reinī daudz ieguldot.

NEZ 2000 klasē smagā cīņā Latvijas sportisti guva dubultuzvaru pēc tam, kad no līderpozīcijas izstājās klases kopvērtējuma līderis un pirmo divu posmu uzvarētājs norvēģis Kristians Sandmo. Uzvara nāca Jurim Spīķim, bet otrais bija Toms Ziedāns. Trešo vietu sasniedza norvēģis Pers Magne Roirass.

NEZ Open klasē līderis pēc fināla starta bija soms Ari Peka Pilvass, taču tehniska problēma pirmā apļa beigās izslēdza Somijas braucēju no cīņas. Vadībā nonāca norvēģis Ola Froshaugs, kurš aiz sevis noturēja Zviedrijas braucēju Fredriku Salstenu un Dānijas pilotu Pederu T. Jensenu. Labākais no Latvijas bija Andris Maševskis, kurš atraktīvā cīņā guva piekto vietu.

NEZ Supercars klasē Agris Brediks stājās uz starta pirmajā pozīcijā, un kvalifikācijas uzvaru apstiprināja arī finālā. Pārliecinoša uzvara, aiz sevis atstājot pēdējo gadu NEZ čempionu lietuvieti Kazimieru Gudžjūnu un citu Lietuvas braucēju Aļģimantu Gliku.

Viesturs Saukāns informē, ka sacensībās Mūsas trasē piedalījās desmit valstu sportisti, no kurām divu valstu braucēji – baltkrievi un poļi – netika ieskaitīti komandu vērtējumā, jo neatrodas NEZ Ziemeļeiropas zonas iedalījumā, startējot ārpus konkurences. Uzvaru komandu vērtējumā guva Latvijas vienība, sasniedzot trīs uzvaras klasēs un 66 punktus. Seko Lietuva ar 39 punktiem, Norvēģija ar 36, Dānija ar 24 punktiem, kā arī Zviedrija, Krievija, Somija un Igaunija.

Kopā ar Ziemeļeiropas rallijkrosu «Mūsā» sestdien un svētdien tika aizvadīts arī LAF folkreisa Vasaras kausa 3. posms.

Pirmo reizi «Mūsā» folkreisā brauca Uģis Kozlovskis no Vecumniekiem, viņš arī bija vienīgais no bijušā Bauskas rajona. Agrāk piedalījies amatieru sacīkstēs «Žiguļu kauss», tad domājis, ka braukšanu metīs pie malas. «Tomēr, kā ierodos uz kādām autosacīkstēm, izdzirdu to īpašo skaņu, tā atkal pašam gribas braukt,» stāsta U. Kozlovskis, kuram Vecumniekos ir makšķerēšanas piederumu veikaliņš. Saķīlējis «golfiņu», nobraucis vienu folkreisa posmu Vecpils trasē, tagad «Mūsā» tika arī B finālā. Azarts un labs brīvā laika piepildīšanas veids, lai gan arī dārgs prieks. Vecumniekos vienīgi neesot īsti, kur iemēģināt sporta auto, no visiem plačiem  dzenot prom.

LAF folkreisa Vasaras kausa 3. posmā uzvaru guva Rihards Dainis, aiz sevis atstājot pirmo reizi uz pjedestāla kāpušos Andi Dreimani un Mārtiņu Spīķi, komentē V. Saukāns, kurš pats arī bija folkreisa dalībnieku pulkā.

Pievieno komentāru

Sports