«Mītava Open» finālā neviens no Bauskas puses netiek 3

Dziesmu svētku ēnā notiekošais «Mītava Open» posms Bauskā 6. jūlijā sagādāja vairākus pārsteigumus. Diemžēl ne tik labvēlīgus Bauskas novada futbola komandām. 

Šogad uz sacensībām ieradās 31 vienība – viena no tām, kas bija pieteikusies, beigās atzina, ka Dziesmu svētku dēļ nav spējuši savākt nepieciešamo skaitu sportistu. Dažas paguva laikus atteikties – sacīkstēs piedalījās komandas, kurām tikai pēdējā brīdī izdevās paziņot, ka tomēr ir iespēja iesaistīties. 

Grupā ar trīs vienību skaitu startēja «Ceraukste». Diemžēl mūsējiem šoreiz neveicās – abu spēļu noslēgumā piedzīvoti minimāli zaudējumi ar 1:2 un 0:1. Jāatzīst, ka interesanta situācija bija pirmajā spēlē, kur tiesnesis iznāca laukumā tādas pašas krāsas kreklā kā «Ceraukstes» komanda, un viņa virzienā tika adresēta ne viena vien piespēle.

Vēl nepatīkamāka situācija bija «Gailīšu» vienībai. Kas šoreiz bija noticis ar uzbrucēju «pulveri», nebija skaidrs, bet komanda visas spēles aizvadīja ar vienādu rezultātu 0:0, un ar iegūtajiem trīs punktiem bija par maz, lai pārvarētu apakšgrupas kārtu. Kaut viena uzvara būtu viņus izcēlusi grupas līderos, bet tā – pēdējā vieta. 

Baušķenieki atzina, ka mājas turnīrs ir ne tikai laba iespēja cīnīties par «Mītava Open» finālu, bet arī problēma – Bauskas posms ir spēcīgākais Latvijā. Komandas, kas gūst uzvaru Bauskā, lielākoties cīnās par galveno trofeju arī finālā. Uz sacensībām ierodas spēcīgas vienības no Jelgavas, Rīgas, Olaines. Šogad bija atbraukuši sportisti pat no Liepājas. Spēlētāju vidū bija arī cēsnieki un madonieši. 

Līdz šim mūsu veiksmīgākā vienība «Rainis» sekmīgi pārvarēja apakšgrupas kārtu un uzvarēja astotdaļfinālā. Tomēr ceturtdaļfinālā pret «Velux/Pacanchiki» viena pieļauta kļūda maksāja dārgi – zaudējums ar 0:1. Ingum Panteļejevam bija iespēja gūt vārtus, tomēr bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārliktņa. «Šie pat bija vājāki nekā iepriekšējā komanda,» pēc spēles sūrojās «Raiņa» spēlētāji. Tomēr ar vārdiem nepietiek – mūsējie savas prasmes laukumā nespēja realizēt.

Tiesa, «Velux/Pacanchiki» izrādījās nebūt ne tik vāji un spēja iekļūt posma finālā. Pretiniekos – «FC Petrow», kuru spēle futbola skatītājiem gan neiepatikās – visās izslēgšanas cīņās uzvaras tika gūtas ar pēcspēles soda sitieniem. Tas pats notika arī finālā – mačā vārti netika izcīnīti, bet soda sitienos «FC Petrow» uzvarēja. Trešo ceļazīmi uz «Mītava Open» finālu, kas augustā notiks Jelgavā, izcīnīja «Jaunolaine». 

Sacensību gaitu komentēja pazīstamais sporta žurnālists Lauris Lizbovskis. «Es pats pārstāvu amatieru sportu – skrienu maratonu, braucu ar velosipēdu, spēlēju komandu sporta veidos,» stāsta komentētājs. 

Pievieno komentāru

Sports