Seniori spraigās cīņās papildina godalgu kolekcijas 3

Mūsu novadu seniori lepojas ar medaļām, kas 13. un 14. jūlijā izcīnītas Latvijas Sporta veterānu savienības (LSVS) 50. sporta spēļu finālsacensībās Jēkabpilī. Īpaši priecīgas bija Bauskas un Rundāles novada basketbola komandas dalībnieces, kuras jau piekto reizi kļuva par čempionēm 35+ vecuma grupā.

«Bauskas Dzīve» basketbolistes sastapa Likteņdārzā Kokneses novadā, kur 13. jūlijā svētsvinīgā ceremonijā atklāja tēlnieka Ojāra Feldberga piemiņas kompozīciju represijās cietušajiem sportistiem. Latvijas laukakmeņi izteiksmīgi un skarbi simbolizē salauztos likteņus.

Tikko atguvušās pēc trim spraigām cīņām, Līga Rimševica, Ina Stāmere un Vēsma Veģere rādīja saņemtās godalgas un atzina, ka šī ir īpaši saviļņojoša diena. Gandarījums par uzvarām sporta laukumā sabalsojas ar gluži citādu noskaņu, klātesot atceres brīdī, kas katram uzjundī savas atmiņas. Aktīvās sportotājas bija vienisprātis ar LSVS prezidenta Daumanta Znatnaja sacīto – latviešu tauta ir stipra, lai cik kauta, šauta un citādi cietusi, tā ir izturējusi un parādījusi, ka ir neiznīcināma. Stiprumu apliecina arī sportisti seniori, kuri kopš Latvijas brīvvalsts atjaunošanas starptautiskās sacensībās izcīnījuši vairāk par tūkstoš godalgām.

Latvijas Sporta muzejā tiek apkopota informācija par represijās cietušajiem sportistiem. Pašlaik sarakstā viņu ir divi simti, taču muzeja darbinieki aicina papildināt ziņas par lielvaru maiņās zudušajām sportiskajām personām.

Jēkabpils stadionā līdz pat vakara stundai, kad notika jubilejas sporta spēļu oficiālā atklāšana, nerima sacīkšu spraigums. Svētku ceremonija gāja secen Vecumnieku novada volejbolistiem, kuriem 35+ vecuma grupā cīņā par zelta godalgām sīksti turējās pretī Daugavpils līdzaudži. Otrais sets ieilga, jo, kā atzina vienības organizators Ivars Sproģis, «paši bijām vainīgi, par agru noticot uzvarai». Izšķirīgais sets beidzās ar rezultātu 30:28, Vecumniekiem apstiprinot līderu statusu.

Sudraba medaļas no Jēkabpils mājās pārved Bauskas un Rundāles novada vīriešu handbola komanda 45+ vecuma grupā. Vienība ir ilggadēja veterānu sporta spēļu dalībniece. Kauss un bronzas godalgas tika šo novadu futbolistiem 50+ vecuma grupā. Par tādu pašu panākumu priecājas Iecavas novada veterānu basketbola komandas organizators un spēlētājs Māris Ozoliņš, kurš neslēpa, ka pēc mačiem juties «pilnīgi tukšs». Daudz spēka vajag arī veterāniem.

Plaša programma bija vieglatlētikas sacensībās, kurās dažāda kaluma medaļas izcīnīja mūsu novadu seniori. Par rezultātiem plašāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā numurā trešdien.

Pievieno komentāru

Sports