Skolas «sporta katedra» bez ārēja spožuma izaudzina olimpiešus 4

Vecumnieku vidusskolas divi bijušie audzēkņi – Ainārs Kovals un Atis Vaisjūns – šonedēļ Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sacentīsies ar titulētākajiem atlētiem pasaules čempionātā vieglatlētikā.Desmitcīņā sportisti, viņu vidū arī Atis, uz starta dodas šodien, 19. augustā, un sacentīsies arī rīt. Aināram 21. augustā jācīnās par vietu finālā, lai būtu 12 labāko šķēpmetēju grupā, kas centīsies ieņemt vietas uz pasaules čempionāta goda pjedestāla.Mūspusē neviena cita mācību iestāde nevar lepoties ar tādiem savu audzēkņu sasniegumiem kā Vecumnieku vidusskola. Vieglatlētu treneris Ivars Zilgalvis precizē, ka bijušie skolēni ir izcīnījuši olimpisko medaļu komplektu. Bobslejista Jāņa Ķipura trofeju kolekcijā ir Kalgarī ziemas olimpisko spēļu zelts un bronza, šķēpmetējs Ainārs Kovals mājās glabā Pekinas olimpiādes sudraba godalgu. Atēnu olimpiskajās spēlēs startēja arī Vecumnieku meitene Dace Ruskule, kura aktīvās sportistes gaitās bija labākā diska metēja Latvijā.Jāatzīst, šie panākumi un arī vēl viens mūspuses sporta vēsturē nepieredzēts sasniegums – Vecumnieku zēnu komandas piedalīšanās skolu komandu pasaules čempionātā vieglatlētikā šīgada vasarā Tallinā – ir lauku mācību iestādes pedagogu fantastisks darba rādītājs.«Sporta katedra» – tā jau gadiem ilgi ierasts saukt Vecumnieku vidusskolas sporta pedagogus un Bauskas rajona Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenerus. Viņi kopīgi strādājuši pēc saviem principiem, nedalot nopelnus. Pamatīgais, bet klusinātais darba stils ir devis augļus, un līdz pat šodienai nodrošināta rezultātu pēctecība. Tas ir pats apbrīnojamākais – nepilnā pustūkstotī audzēkņu saskatīt un atrast spējīgākos, dot viņiem pamatu, lai izaugtu augstākās raudzes sportisti.Publikāciju pilnībā varat izlasīt «Bauskas Dzīves» drukātās versijas šodienas numurā, atvērumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Bauskai trīs lielas skolas centrā Grantiņa un čuššššššš''sš''sš

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 17:30

jap jap

pamaniijaat tendenci- tiai pustuukstotii saskatiit talantu! viss ir pareizi. tieshi mazaakaas grupaas VAR tos talantus pamaniit un izkopt. nevis lielos " kombinaatos". a mees klapeejam skolas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 14:10

Par bildi - mani mīļie skolotāji, kur Jūst tik jauni palikuši, bet par puišiem - Vecumnieki un Bārbelieši, turam par zēniem īkšķus, viņi to ir pelnījuši!

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 22:14

Cepuri nost šo fantastisko cilvēku un pedagogu priekšā! Lai Jums veselība klusie darba rūķi!

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 14:57

Sports